Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Anyukám eltiltott a legjobb...

Anyukám eltiltott a legjobb barátnőmtől! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már 3. éve járok gimnáziumba. 2 éven keresztül csak egy barátnőm volt, mi voltunk a suli céltáblái. Minden nap szenvedés volt. Aztán 11.-ben jött egy új lány az osztályba. Rögtön velem kezdett el barátkozni, nagyon kedves volt velem, és még a túlsúlyom se zavarta. Nagyon megszerettem mint barátot, hisz segít a fogyókúrámban, mindig megvéd az engem bántóktól. A baj hogy kicsit túlzásba viszi,nekitámad az engem bántóknak, és olyan durván visszaszól, hogy majdnem hogy sírnak(főleg a lányok). A másik probléma hogy időközben kiderült hogy asperger-szindrómás, amit nemrég diagnosztizáltak nála. Mióta mindenki tudja hogy barátok vagyunk, mégjobban megbélyegeznek (nem csak a suliban). A szüleim eddig sem helyeselték hogy vele barátkozom, de most hogy tudnak a betegségéről, már más iskolába akarnak iratni. Na meg az is zavarja őket hogy az eddigi barátnőmet elhanyagolom miatta. Hogy vegyem rá a szüleimet hogy barátkozhassak vele?

16/L


2015. márc. 28. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Mondj el róla minden pozitívat.Mivel 16 éves vagy még nem nagy korú így még vmilyen szinten bele szólhatnak ebbe..


Én 22 éves vagyok,megismerkedtem egy félig roma származású lánnyal. Mivel 22 vagyok engem eltiltani nem tudtak,hiszen azt csinálok amit akarok. Elmondtam a pozitív dolgokat róla.De nem nagyon hitték el. Lassan 2 éve vagyunk elválaszthatatlan barátnők mégse fogadták el,csak mert félig roma!! Engem nem érdekelnek a szüleim.Úgy voltam vele,hogy ha max csinálna velem vmit pl meglop,kihasznál puff tanultam a hibámból.De nem volt ilyen.Megbízok benne.Mindig mellettem áll én is mellette. A családja is tök normális,rendes,tisztességes. Többször volt,hogy anyukája munkahelyére mentem be segíteni,kaptam pénzt is amiért segítettem.Mindent megháláltak nekem.Amikor nálunk nem volt víz,mert csőtörés volt.Mondták,hogy menjek át fürdeni nyugodtan.

Ő is nem,hogy a rosszba bele vitt volna,hanem ő nem engedte,hogy bele menjek. Pl volt egy buli és elég sokat ittam,de akkor nagyon elvesztettem a fejem. Ő nem engedte,hogy tovább igyak,sőt ami volt nálam alkohol kivette a kezemből és mondta,hogy akkor most már megyünk haza.Jól le is szidott,hogy nem tudom mennyi a határ (ez barátságunk elején volt,akkor nem tudta nálam mennyi az az alkohol mennyiség ami már sok,azóta tudja és ha bulizunk,mindig figyelmeztet,hogy elég lesz.)Amikor vele elmegyek vhová tudom,hogy biztonságban vagyok,mert nem enged bele semmi rosszba!

Én neki csak köszönettel tartozom,de ezeket anyumék nem hiszik el.Aztán én már egy jó ideje nem magyarázkodok nekik.

2015. márc. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérd meg a barátnődet, hogx egy kicsit vegyen vissza, mert ha nem, akkor neked el kell menned, s az neki se jó. Mikor már érzed, hogy egy kicsit visszafogottab, akkor mutasd meg a szüleidnek, hogy milyen lett, s hogy ennyi mindent megtett érted. Ezután már màshogy fog nézni a barátnődre, s rád is.
2015. márc. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szüleid egyáltalán tudják, mi fán terem az Asperger-szindróma? Tudják, hogy nem fertőző? Az meg nem igazán rájuk tartozik, hogy kivel NEM barátkozol. Ahhoz konkrétan semmi közük.
2015. aug. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!