Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehet még felnőttként is...

Lehet még felnőttként is igazi barátságokat kötni?

Figyelt kérdés
Családban pl. nem ezt látom... a szüleimnek nincsenek barátai, és nekünk is mindig azt mondták, hogy az egyetem után már nem lesz ilyen. Akkor már mindenki a párjával, családjával van... Nekem most véget ért az egyetem, és szükségem van barátokra. Vannak, de szétszéledtünk, mindenki máshol folytatja az életét, így sajnos egyedül maradtam - már ami a személyes kapcsolatokat illeti. Szeretnék új barátokat szerezni, de úgy érzem, senki nem igazán vevő rá a környezetemben, kedvesek meg minden, de ez csak laza ismeretség, nem barátság. Lehetnek még barátaim?

2015. ápr. 25. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalatom, hogy lehet! :) Az tény, hogy felnőttként az emberek már rugalmatlanabbak, bizalmatlanabbak, a prioritások is megváltoznak, de attól még igenis lehetséges barátságokat kötni, mert mindenkinek igénye van rá. Csak ezt nem úgy kell elképzelni, mint a suliban, hogy egy hetes ismeretség után már örök barátok vagyunk, mi a legjobb barátnőmmel 2 évig voltunk úgy, hogy csak úgy felületesen beszélgettünk, és utána lassan lett egyre bizalmasabb a viszony köztünk.

Sok sikert kívánok neked, hidd el, attól, hogy befejezted a sulit, még nem zárul be minden ajtó!

2015. ápr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 bandi6891 ***** válasza:
Sajnos az ellenkező neműek között nincs barátság mint tudomásomra jutott,úgyhogy duplán szűkül a kör.
2015. ápr. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezen már én is sokat gondolkodtam, hasonló helyzetben vagyok, szétszéledtünk a baráti köreinkből mindenhova és kb lehetetlen olyan új barátokat találni, akivel legalább annyira jól érzed magad....

Én arra jutottam, hogy akár el is dönthetnénk, hogy akkor mostantól összejárunk, hogy köztünk mély barátság alakuljon ki, de valamiért ez már amúgy sem sikerülne..

Nem lenne olyan szimpatikus a másik, vagy tolerálnánk az apróságait, amikhez gyerekkorban már hozzászoktunk, tudat alatt furcsállanánk, hogy a másik is hasonló cipőben jár stb.

2015. ápr. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. Munkahelyen, valami hobbi kapcsán, netes fórumokon.
2015. ápr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!