Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek miert tortent?

Szerintetek miert tortent?

Figyelt kérdés

Dublini vagyok.Szoval a tortenet a kovetkezo:talaltam egy nyelviskolat kulfoldieknek es oda jartam majd masfel evig.Onkentes is voltam ott honapokig nem csak diak.Imadtam ott lenni,szerettem a tanaraimat,meg a "munkatarsaimat"is.Az egyik onkentessel joba lettem egy nalam joval idosebb norol van szo.Nagyon sokat segitett nekem:tortent,hogy sajna tenyleg depresszios lettem,es o ott volt mellettem .Tobbszor kihivott a hazahoz vacsorara,ebedre,vagy csak beszelgetni.Ha problemam volt eljott segiteni "beszelni".Az angolom miatt...bar o Ir de vele jobban ertettuk egymast.Meg ruhakat is kaptam tole amiket o mar nem hordott.Szoval tenyleg nagyon jo volt hozzam,a legjobb baratomnak tartottam.Mindig megkoszontem neki mindent,ha hivott mindig rakerdeztem tenyleg nem gond e?Aztan tortent Karacsony elott,el kellett koltoznom messzebbre,esakkor kezdtek el valtozni a dolgok.Emlitettem depresszios voltam es elegge be voltam fordulva.Telefonon Sms-ben kerdezte,hogy vagyok amire en elsonek nem akartam valaszolni mert ugy gondoltam mar igy is tul sokat segitett es mar szegyelltem a dolgot.Aztan ezeket kesobb meg is irtam neki es be is mentem a suliba meglatogatni.Telefonon is utanna Boldog Karacsonyt es Ujevet kivantam neki,erdeklodtem a hogylete felol...Karacsony utan sokaig nem jott kerdeztem is az egyik baratjat mi ujsag vele.Mikor visszajott mar teljesen megvaltozott.Mar az elso nap azzal kellett szembesulnom,hogy kibeszel a hatam mogott gondolvan ugyse ertem.. :'(((Nagyon rosszul esett...Erre en ugy reagaltam,hogy en se foglalkoztam vele.Vegul persze nem birtam es rakerdeztem,hogy mi a baja es mindenfele csavaros eszu ketszinu,szamito aljas liban elhordott mondvan csak addig mentem hozza amig szuksegem volt ra...az sms-t hozta fel meg,hogy nem foglalkozok vele.Mondtam az sms-ert mar tobbszor elnezest kertem az meg,hogy nem megyek oda hozza azert van mert o is elfordult.Erre a fejemhez vagta,hogy en milyen inteligens aljas no vagyok mert ezt is igy szamoltam ki... :O Vegul vettem egy kepeslapot amiben megkoszontem mindent,es rovidre zartam mindent.Ennek mar igy nem volt ertelme...

Meg annyit hozzatennek,hogy tenyleg depresszios voltam,es szarul esett a kibeszeloshow...Szoval nem akartam elvesziteni tenyleg.Miert valtoznak igy az emberek?Azt meg eszrevettem parszor,hogy a baratsagunk alatt szo szerint mindig mosolygott a szemembe de amikor azt hitte nem latom mindig eltunt a mosoly es a helyen egy hideg baratsagtalan irtozo arckifejezes maradt.Csak akkor azt nem ertem miert segitett ennyit???

Valaki leirna a velemenyet??


2015. ápr. 28. 11:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Megpróbálom leírni a véleményem. Lehet, hogy kissé csapongó lesz.

Én valószínűnek tartom, hogy ez a hölgy valóban kedvelt téged, és komolyan gondolta a barátságot. A barátság viszont kétoldalú dolog, és ha az egyik fél bármilyen indokkal megszakítja a kapcsolatot, vagy egycsapásra elkezd távolságot tartani, azzal a másikat megbántja. Úgy jöhet le, hogy már nem bízol benne, esetleg nem tartod elégnek ahhoz, hogy megoszd vele a problémáidat. Ő valószínűleg veszteségként élte meg ezt a dolgot. Újra írom: a barátságban mindkét fél érdekelt, és hiába érezted úgy, hogy te sokkal többet kapsz, neki is szüksége volt rád. Depresszió ide vagy oda, hiba volt vele lazábbra venni a barátságot, mert biztos, hogy veszteségként élte meg. Teljesen tipikus reakció az, amilyen hevesen ellened fordult. Azokra tudunk legjobban haragudni, akik közel álltak hozzánk, de úgy érezzük, elárultak, mivel ez jelent igazán nagy veszteséget. Ha tudatlanságból és szerénységből tetted is, hibát követtél el. Egyébként pedig azt gondolom, önzően álltál a dolgokhoz, mert mikor nem voltál olyan passzban, hogy kedved lett volna a társaságához, akkor parkoló pályára tetted, függetlenül attól, hogy neki lett volna igénye rád. Ezt telefon és sms formájában jelezte is feléd. Ha fontos neked, akkor ne hagyd annyiban! Ülj le vele, és próbáld meg szépen nyugodtan megbeszélni! Nyilván ő is tett mostmár ellened eleget, ezt is szóba lehet hozni, hogy nem esett rosszul. Nem támadóan, mert annak semmi értelme. Ő legalább annyira meg van bántva szerintem, mint te.

2015. ápr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!