Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek mit jelent a...

Szerintetek mit jelent a barát szó? Mi a kötelessége egy barátnak, mit várhatunk el tőle és ő vajon meddig mehet el, hol a határ?

Figyelt kérdés
Csak egy kis filozófálgatás

2015. máj. 5. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Én szerintem:

-kölcsönösen keresik egymást felek

-ha baj van legyen anyagi vagy lelki vagy bármi akkor rögtön segítsen,ne az,hogy jó majd majd..aztán soha nem lesz belőle semmi

-megbízhatóság fontos

-el tudd magad engedni mellette,szóval önmagunkat adjuk


Hogy a határ hol van az egyénenként és barátságokként függ, ki mennyit bír,ki mennyit enged.

De például mit értesz határ alatt? Miben? Segítség kérésben? Találkozásban? Szívességekben?

2015. máj. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Határ alatt az értem,h mennyire van joga beleszólni a másik életébe. Ha például nem tiniként, hanem 21 évesen látszik,h a barátod elcseszi az életét, hanyagolja az egyetemet, rossz kapcsolatokba száll bele, mennyire avatkozhatunk bele? Mert nem a mi életünk, minden élet egyéni egy főnökkel. Ha nem akar segítséget, de te tudod, hogy szüksége van rá.
2015. máj. 5. 20:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok..


Én 22 vagyok barátnőm 21. Én a párkapcsolatába,életébe nem szólok bele. CSak elmondom a véleményemet amit külső szemmel látok,aztán megfogadja a tanácsot vagy nem. Nincs olyan,hogy lebeszélem vmiről.

1, eléggé önfejű, makacs személyiség nehéz bármiről lebeszélni sajnos

2, hiába vagyok a legjobb barátnője nem mondhatom meg mit csináljon


Én azt gondolom meg csinálom is,hogy elmondom a véleményemet,meg esetleg mit kéne tennie. Aztán ennyi. Lehet van olyan ember akire lehetne hat. Például ha barátnőm mondana vmit tudna rám hatni és képes lennék úgy cselekedni ha azt mondja az a jó.Vagy ép letudna beszélni. De alapjáraton eléggé befolyásolható személyiség vagyok sajnos.

Mondjuk én abban amiben bizonytalan vagyok abban tudnak befolyásolni nagyon.

2015. máj. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jaa én még pro és kontra érveket hozok fel és hagyom gondolkodni :D
2015. máj. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy barat az, akit erdekel, mi van veled, szivesen beszelget es ha tud segit is egy-ket dologban, de nem azert a baratod, h te is mindenkepp segits neki. Egy baratnak nem lehet "kotelessege". A barat nem kotelessegbol tesz meg erted dolgokat, hanem szeretetbol. Legjobb, ha nem varsz el semmit, mert akkor hamar csalodni fogsz. Belul mindenki erzi, hol a hatar. Ez egyenektol, baratsagoktol fugg. Nagyjabol ennyi.
2015. máj. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem barát elsősorban az aki megért téged, tehát elsősorban tudtok beszélgetni, így igazán mélyen megértitek egymást, és személyesen egymásnak elmondjátok a saját elképzeléseiteket a barátságról, ő is a sajátját, te is a tiédet, és onnantól kezdve csak kettőtökre fog tartozni. Kötelessége, hogy őszinte legyen, mert a félrevezetés lehet a legártalmasabb dolog, na meg a rossz szándék is mindenekelőtt.


De úgy is lehet venni, hogy a "barát" az elsősorban egy szó, ami társulhat mögöttes ideákkal, ami múltbéli emlékekre épül, tapasztalatokra, a saját személyiségedre. És ez mint fogalom vagy szó elkülönülhet egy embertől, akire ráillesztettem a fogalmat. Másképp legklasszikusabb értelmében magát a hús-vér embert jelenti, akit megismersz saját személyiséggel, tehát nem lehet olyan "lény" akit képzeletben kitaláltál, kifilozofálgattál, maximum akkor, ha az elképzelésedhez illeszkedik az ember.


A barát nem egy birtokolt ember, hanem egy kölcsönhatást keltő tényező, vagyis te is barátja vagy valakinek, nem csak ő neked, neki is lehetnek elvárásai, ezt kell szükségszerűen összehangolni. Pl. lehet az az elvárásom, hogy folyton keressen, neki meg lehet épp az, hogy kevesebbet és kicsit hagyják néha.

2016. ápr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!