Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért kezdik el az embert...

Miért kezdik el az embert máshogy kezelni, ha diplomát szerez vagy lesz egy jó állása?

Figyelt kérdés
Barátok, család, stb.
2015. jún. 3. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ocska, latszat alapu tarsadalom...probalj meg magadnak megfelelni, ne a tarsadalomnak.
2015. jún. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én nem érzem, hogy megváltoztam volna. Mintha ők szeretnének megávltoztatni a képzeletükkel.
2015. jún. 3. 15:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy volt kolléganőm többször is mondta, hogy ő nem bírja a diplomásokat és le is nézi őket :D
2015. jún. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert átlagban a diplomás más lesz!!


Nekünk rokonaink diplomások és ki voltak akadva,hogy nem megyünk húgommal egyetemre,hanem simán szakmát tanulunk.

Én OKJ-st. Aztán közben még is ő dolgozik egy gyárban úgy,hogy le kellett tagadja,hogy van diplomája.

Csak tudnám miért akadt annyira ki. Én inkább azt látom a diplomások nézik le akinek csak szakmája van..

2015. jún. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azoknál figyeltem ezt meg, akik faluban laknak és alacsonyabb végzettségük van. Pl. amikor leérettségiztem, elkezdtek velem kedvesebbek lenni a nénik az utcában. Számukra az érettségi nagy szó. Amikor diplomáztam, onnantól kezdve láthatóan tisztelnek, pedig én nem érzem magamat másnak, nem éreztetem másokkal, hogy hű nekem diplomám van.

Viszont ez otthon is mindig jelen volt, hogy a tanulmányaim alapján határozzák meg az aktuális "értékemet". Ha jól teljesítettem a suliban, kedvesek voltak velem, ha becsúszott egy hármas, nem szóltak hozzám, stb. Mióta megvan a diplomám, anyám úgy jön velem végig a városon, mintha gyémántok ragyognának a fejem fölött, pedig kívülről nem lehet megmondani rólam, hogy na neki diplomája van. Büszke rám, oké de nekem mindig is zavaró volt, hogy az alapján növelik és csökkentik a szeretetük mértékét, hogy épp milyen átlagom volt a suliban vagy hogy épp sikerült a nyelvvizsgám, az érettségim, a záróvizsgám. Ha van valami teljesítmény, pl. nyelvvizsga, utána pár hétig nagyon kedvesek, aztán ugyanúgy le vagyok szarva mint azelőtt.

A diplomámat egyébként az ágyneműtartóban tartom a koliban. Anyukám szerint ez "tiszteletlenség", egy DIPLOMÁT elsuvasztani az ágyneműtartóba, de most mit csináljak vele, mutogassam? :D Nekem az csak egy papír, az igazi érték szerintem a tudás, ami a fejemben van, azt pedig a munkámban kell megmutatni, nem az utcán hirdetni hogy diplomás vagyok yeah. Anyukám szerint komolytalan vagyok ahhoz képest, hogy idén mesteren diplomázok. Szerintem az komolytalan, ha a saját gyereküket felsőbbrendű lényként kezelik, csak mert elvégezte az egyetemet.

2015. jún. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, akkor nem vagyok egyedül! :)
2015. jún. 4. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!