Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Depressziós embereknek hogyan...

Depressziós embereknek hogyan tudok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy barátom, aki nagyon depresziós most. Nem igazán akarja megmondani, hogy mi a baja. De nekem nagyon rossz látni őt így. Nem találkozik velem. A beszélgetésünkbe csak egy szavas válaszokat kapok. Valaki segítesen , hogy segíthessen neki.

Akár privátban akár itt. De én már tehetetlen vagyok.



2015. jún. 16. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Legyel vele nagyon kedves,es kerlek ne add fel!Nincs annal rosszabb erzes mint amikor magadra maradsz.Mennyire vagytok jo viszonyban?Csaladjaval hogy van?Szerelemmel hogy all?Regen tortent valami megrazo vele?Szamtalan ok miatt eshetunk bele ebbe a betegsegbe.Van valami olyan dolog amit regen nagyon szeretett csinalni?Van kutyaja?Menjetek el egyutt setalni!En sem akartam kimozdulni,de nem hagytak valasztani,el kellett mennem a barataimmal talalkozni,es belattam a vegen hogy mennyivel jobb volt emberek kozott lenni mint otthon csucsulni.Mindig legyen mindenbe bevonva,nagyon figyeljetek ra hogy ne szoruljon ki a beszelgetesekbol stb..de ne viselkedjetek vele ugy mint egy 8 evessel mert az baromi idegesito..

Remelem segitettem!

Sok sikert,kitartas.Nem lesz konnyu keszulj fel!

2015. jún. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Feladni nem fogom mert egyik legfontosabb ember a számomra. Nem tudom, hogy mennyire vagyok neki fontos. Azt mondta,hogy egyelőre nem akar semmiféle kapcsolatot senkivel. Van kutyussa. Én szívesen elmennék vele sétálni ,de leráz azzal, hogy nem ér rá, meg fáj a feje meg stb. Barátaival nem igazán vagyok jóban. nemm is ismerem őket, csak köszönő viszonyba vagyok vele. Pár hónapja szakított exével és még nincs túl rajta az biztos.
2015. jún. 16. 21:49
 3/12 A kérdező kommentje:
De már nem tudok mit kérdezni. Nem tudok semmilyen témát felhozni.
2015. jún. 16. 21:50
 4/12 viktorvarga ***** válasza:
nem lehet h nem depis csak simán rád nem kiváncsi?nem köcsögségből kérdezem
2015. jún. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, ma is ő írt rám :) szóval ha nem lenne kiváncsi nem írna rám. :)
2015. jún. 16. 22:22
 6/12 Atomkakas ***** válasza:

A depresszió nagy érzelmi fájdalommal jár és gyakran kivetítődik fizikai valónkra és betegségek okozója lehet!

Nemrég nekem is folyamatos fejfájásom volt és igen aktív halálvágyam! De úgy látszik mégis sikerül feldolgoznom problémáimat (a sokadik zsákutca után), s talán kijutok ebből a labirintusból!

Gyógyulásomnak sokat tulajdonítok az orbáncfű teának, mert segíti az éber tudatot és meg akadályozza a dopaminok kóros vissza áramlását agyberendezésbe! :)

De a B12 vitamin is hasznos meg a c vitamin!

Az jó hogy van kutyája, mert miatta kénytelen kimenni a szabad levegőre és emberek közé! :)

A munka felszabadít! Ha szereti csinálni amit csinál, és látja értelmét, sikerül elvonni figyelmét a problémáiról egy időre! Nagyon fontos hogy valakivel dolgozzon: Hogy húzza! Felébred benne a versenyszellem! :)

Van nekem is barátom, de ha, találkozok vele, idegesít az optimizmusa, élet szeretete, ha kéri szívesen segítek neki, vagy ha rá vagyok szorulva kénytelen vagyok segítségét kérni!

Ha nem tudsz mit ki találni, hogy kapcsolatban legyetek, akkor kérd a segítségét valami "fontos munkában", és viszont segíts! A depisek hajlamosak elhanyagolni környezetüket, "mert semminek semmi értelme"! Ez a tudatalatti(?) gondolatmenet tesz talán minket egyre zárkózottabbá és a végén válaszuk az öngyilkosságot! :)

(De tényleg semmi értelme! Az élet nem más mint egy "taposómalom": Egymást eltaposva igyekszünk szinten maradni, vagy feljebb jutni az emberiség szamárlétráján!)

Nagyon szép dolog amit cselekszel! Ha minden emberben, minden ember iránt ilyen elkötelezett szeretet lenne mint benned van barátod iránt: Eltűnne a szamárlétra, megszűnne a kizsákmányolás, ami nem más MINT GAZDASÁGI KANNIBALIZMUS !!! Hehe :)

Köszönöm hogy segíthettem! Hogy minél hasznosabban tegyem kénytelen voltam újra átvizsgálni magam és a végén sikerült pontosabban megfogalmaznom hogy hol is a probléma! (Gazdasági kannibalizmus! Ezt ilyen találóan most fogalmaztam meg először!):D

2015. jún. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
3 embert tudhatok a legjobb barátomnak, értük bármit megteszek. :)
2015. jún. 17. 01:25
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Csak kikell találni dolgokat :)
2015. jún. 17. 01:36
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor is ilyen volt mikor meg kapcsolatban volt?
2015. jún. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem, teljesen más volt. Életvdidám stb.
2015. jún. 17. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!