Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Túl reagálom, beképzelem, túl...

Túl reagálom, beképzelem, túl érzékeny vagyok?

Figyelt kérdés

Van egy fiú barátom, akit eléggé bírok, mert nem olyan mint a haverjaim legtöbbje. Egy az érdeklődési körünk, a gondolkodás módunk is nagyban egyezik, és még sorolhatnám.

Olyan rosszul érzem magam, hogyha ez a barátom valakivel többet foglalkozik, mint velem, vagy valakinek többet elmond mint nekem.

Féltékeny vagyok.

Az a baj, hogy egyben hülye is vagyok, szerintem.

Mindég azt vélem felfedezni, hogy mindenkivel törődik csak velem nem, egy másik lánnyal jobban foglalkozik, nem figyel rám, kerül engem. Holott butaság erre gondolni, mert rendes, beszélgetünk és elmegy ha dolga van, de ha tud akkor marad.

Csak olyan rossz érzés volt multkor, hogy én nem értem rá egy nap, aztán egy másik napra beterveztem, hogy akkor együtt lógunk és akkor meg ő nem akart már velem lenni. Az előző nap meg amikor én nem értem rá egy másik lánnyal még együtt volt.

Badarság lenne ezeken agyalni, meg ilyesmit érezni, hiszen nem a pasim, nem vagyok belé szerelmes, csak olyan jól esik, hogy el tudunk beszélgetni meg egyeznek az érdeklődési köreink és mégis egy másik csajszival osztja meg az idejét jobban, mert ő többször ráér.

Nem akarom ezt érezni, mert ez nem jó. Ez olyan önzőség, hogy én nem akarom hogy ő másokkal is beszéljen. Pedig nem bánom, csak én olyan nehezen barátkozom és ha van valaki akivel elvagyok, akkor mindenféle negatív dolgot látok bele és elnyomom magamban az érzést és csak örlődöm...


Mi a baj velem? Mit tegyek hogy ne érezzek így?



2015. jún. 21. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Véletlenül nem vagy szerelmes belé? Vagy nem érzed azt, hogy alakul a szerelem?


Velem is volt, hogy egy lánnyal kezdtem jobban megismerkedni, aztán rendesen zavart, hogy másik fiúval is beszélget. Azért zavart, mert megtetszett, mert "reménykedtem".


Önkontroll...mérlegelni a helyzeted, lehetőleg a földön maradni.

2015. jún. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Túl érzékeny vagy. Én is így viselkedtem olyan barátokkal, akikkel jóban voltam. Lehettek ők akár fiúk, akár lányok. Mostanra viszont megtanultam magamat túltenni rajta és már leszarom az ilyen dolgokat. HA másokkal jobban érzik magukat, akkor legyenek velük.


Mit tegyél? Menj el egy pszichológushoz.

2015. jún. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nos, nem hiszem hogy szerelmes vagyok.

Ott a gond, hogy olyan embereket mint én nagyon nehezen találok, így nincsenek igazi barátaim.

Pszichológushoz nem ártana elmennem, mert több problémám is van. Az a baj azzal, ha azt mondom, hogy engem nem érdekel, meg menjen máshoz ha vele jobb, hogy tudom hogy úgyis érdekel és haragszom rá, de legfőképpen magamra.

Ezek után azt érzem hogy nem vagyok életre való... hogy ha ennyire a szívemre veszem, akkor jobb lenne leszedálni magam, vagy jobb lenne inkább meghalni, mert butaságokon akadok fenn.

2015. jún. 21. 12:00
 4/7 anonim ***** válasza:
3: Na, ha már a halálon is gondolkodsz, akkor tényleg érdemes lenne minél előbb elmenni szakemberhez.
2015. jún. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindenki fenn szokott akadni butaságokon, még az is, aki minden áron ki akarja kerülni.


Senki sem tökéletes. Én is nehezen barátkozom, rengeteget vagyok egyedül, ez köszönhető annak, hogy introvertált vagyok, és talán túlságosan büszke.


Te is értékes vagy, totális baromság azon gondolkodni, hogy nem.

2015. jún. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én ezt értem.

Felfogom a józan eszemmel, hogy butaság az egész, de nem tudom elviselni, valami a felyemben mindég megfeszül és olyan nyomott vagyok végig. El fogom marni ezzel magamtól az embereket.

Nincs pénzem pszichológusra. 7-10 ezer között van egy 40-50 perces beszélgetés, ami nekem nagyon sok, főleg hogy többre van szükségem. Nem is tudom hogy ingyen létezik e ilyen segítség. Totál kilátástalan a helyzetem...

2015. jún. 21. 12:36
 7/7 anonim válasza:
Keress valakit, akárkit, akivel jó alaposan ki tudod ezt beszélni. Nem muszáj pszichológus, csak egy türelmes ember, aki végig tudja hallgatni minden gondod-bajod, és talán többet tud kinyögni annál, hogy "jaj, szegénykém". Ezzel már könnyebb lesz.
2015. jún. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!