Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyik ismerősöm szociopata,...

Egyik ismerősöm szociopata, meg tudom valahogy változtatni?

Figyelt kérdés

Látszatra mindig azt mutatja, hogy ő mennyire fontos ember, mennyire fejlettebb és feljebb való másoknál, mennyire érti a világ működését. Akiket nem "kedvel" azokkal iszonyatosan elutasító, akik pedig a kis körébe tartozik azokkal kedves, amíg az egyéneket a kontrollja alatt tud tartani és nem mondanak neki ellent. Ez alatt nem a nagy vitákat értem, vagy sértéseket, hanem minden embernek van saját egyénisége, élete és ha egy pillanatban ez az illető nem tartozik bele, akkor már kifordul önmagából, elkezdi az embert szidni, mindezt nagyon fenség teljesen hogy éreztette ő itt az úr, nála nem gondolkozhat senki sem jobban, ő a teljes igazság képviselője..


Néha már nagyon zavaró, próbálom fenntartani vele a baráti kapcsolatot, mert ettől függetlenül becsülöm mint embert, vannak jó pillanatai. Lehet a szociopatáknál valahogy enyhíteni a tüneteken, mondjuk az ő módszerével? Mert ha ezt elkezdenénk megbeszélni abból semmi nem lenne, belegondolva, hogy valaki nyíltan odamondja, hogy változz meg, mert beteg vagy.

Én se vagyok szent, nekem is vannak esetenként manipulálós kényszereim, de azok nem ilyen erősek mint nála. Ezért tettem fel kérdést, hogy járt e már valaki hasonló cipőben, és tudat alatt meg tudta e változtatni valamennyire a barátját, vagy teljesen reménytelen és éljünk ezzel együtt?



2015. júl. 14. 12:34
 1/2 anonim válasza:
Én már jártam így, nem tudtam sajnos megváltoztatni. :(
2015. júl. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

a saját játékában kell jobbnak lenned nála.

vagyis el kell venned a kontrollt.

de amit vázolsz itt az inkább egy elkényeztetett hiszteroid inkább,közel sem szociopata.

mert egy szociopatát nem tudsz megsérteni úgy hogy ennyire kifakadjon egy kis vitán,mert ők igazából magasról sza-rnak a véleményedre,ítéletedre ezért is nem vesznek fel semmiféle kritikát.

főleg ha még tétje sincs az egésznek.

ez a megbeszélés is egy nemnormális módszer egy olyannal szemben aki csak a dominanciát,a hatalmat ismeri el és szélsőségesen nárcisztikus.

ha hatalmasabb vagy tőle-mentálisan,fizikálisan vagy funkcionálisan-akkor fogja alárendelni magát.

2015. júl. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!