Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miként lehet az interneten...

Miként lehet az interneten barátkozni anélkül hogy, a másik fél lelépne?

Figyelt kérdés

Kicsit megraboltnak érzem magam, ha a személyes dolgaimat adom ki, aháért és okéért cserébe. Különösen akkor furcsa, amikor nem is én nyitottam a másik felé. Ellenben bevallom sokszor magam is csak kötelességtudatból tartottam fenn sehová se tartó párbeszédeket; nem én akartam lenni a dezertőr. Lehetséges hogy pusztán barátszerzés esetén is fennáll egy szőke herceg/királylány standard? Úgy értem, hogy a tökéletes barát alapanyagnak kell lenned. Vagy sokan pont azért dobbantanak, mert a beszélgetőtárs nem szexuális opció, nem, szépség, elérhetőség tekintetében?

Ezekben én sem vagyok feddhetetlen. Azt is hozzáteszem, hogy sokszor már belekezdeni sincs bátorságom egy ismeretségbe. Minden kudarc után egyre jobban elszigetelődöm, magamat kezdem vádolni azzal, hogy taszító a személyiségem.



#ismerkedés #no reply
2015. júl. 19. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Barátsághoz 2 ember kell.


Én is rengeteg, mondhatni megszámlálhatatlanul sok emberrel leveleztem neten keresztül, és abból csak 1 maradt meg, akivel netes barátság alakult ki. hozzátenném, csak képen láttuk egymást és 1000km van köztünk. Mégis fent van tartva a beszélgetés és a kapcsolat.

2015. júl. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen beszelgetotarsam, mint az egyesnek. De kedves kerdezo, en szivesen beszelgetek veled. Hatha kialakul valami hosszan tarto beszelgetes. :)

24/f.

2015. júl. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A titok: Legyen közös témátok

Ne levelezz hanem valami 'élethűbb' hatást nyújtó oldalt/alkalmazást használjatok. Pl: skype-n/fb-n írogassatok.

2015. júl. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a problémám a netes ismerkedéssel. 10-bőp 1 ember képes normálisan, közvetlenül, bőven írni, de velük se jutok el az élő beszédig, mert ők meg vagy nem mernek ismerkedni,vagy csak nem akarnak. A maradék 9 ember pedig semmi hozzám képest... így beszélgetni se lehet velük. Mindenre egy szó a válaszuk. Nincs saját akaratuk, véleményük, nincs mit mondaniuk. Szerintem egy intelligens embernek nincs olyan hogy nincs közös téma, bármihez hozzá tud szólni, csak a mai 20 évesekre ez nem jellemző.
2015. júl. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van

Rohadt sokszor leveleztem már itt, de mindig leléptek, pedig úgy tűnt, hogy érdekli az, amiről írok neki, meg engem is érdekelt, amiről írt.

De van egy valaki, akivel már elég régóta el levelezgetek, és szerintem pont azért mert tényleg van egy közös témánk. Persze néha magánéleti dolgokról is írunk egymásnak. Már nagyon sokat segített nekem, és remélem én is tudtam legalább ugyanennyit segíteni neki.

2015. júl. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy valakivel tartom a kapcsolatot évek óta, akit innen ismerek. Egy másik lány ismerősöm de csak úgy van oszt kész, szarik rám, pedig az oldalon lévő legértelmesebb, érdekesebb lány, ebben biztos vagyok.

Aki jó társaságot, beszélgetőpartnert keres, írhat nyugodtan. Én tuti nem lépek le, az viszont benne van a pakliban, hogy én írok többet, azon csodálkoznék ha nem így lenne.

20F

2015. júl. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én hasznosnak tartom a netes levelezést, chat-elést és egyéb kapcsolattartást olyan szempontból, hogy jobban meg lehet ismerni a másikat.

A probléma az, hogy egy idő után tényleg kifogynak a témák, ha mindkét fél nem törekszik arra, hogy új témákat hozzon... Néha-néha kiüresedik a beszélgetés és jön a "na most mit kérdezzek" érzés...

Én nem szoktam szó nélkül lelépni, velem szoktak csak ilyet tenni.

Történt, hogy két évig leveleztem valakivel és egyszer kiderült, hogy pont azon a településen van dolgom, ahol az illető dolgozik. Találkoztunk is. :-)

2015. júl. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!