Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért akar minden barátom...

Miért akar minden barátom öngyilkos lenni?

Figyelt kérdés
Három emberrel vagyok tényleg legjobb baráti viszonyban, azok közül kettőnél napi téma az öngyilkosság, amit csak úgy random felhoznak, vagy elmélkednek rajta, hogy hogyan csinálják, meg hogy itt hagynak mindent, mert már elegük van. Nem tudom mit lehetne csinálni ilyen szuicid hajlamú emberekkel, pedig a barátaim, és épp ezért zavar, hogy nem tudok semmit csinálni ez ügyben.

2015. júl. 28. 02:00
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Aki tényleg meg akarja csinálni az megcsinálja, nem társaságban témázgat.
2015. júl. 28. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőlük, hogy képesek lennének itthagyni téged.
2015. júl. 28. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Akarnak a fenét öngyilkosok lenni, csak újabban mindenki úgy gondolja, hogy ezzel fel tudja hívni magára a figyelmet. Szó nincs szuicid hajlamról.

Én eddig minden önbizalomhiányos fiataltól (érdekes mód általában "férfiaktól", brrr...) ezt hallgattam - eddig vagy tíztől! -, le is építettem őket rövid távon. Jajj, család így, rosszjegyek úgy, őt senki nem szereti, rossz napja van, esik az eső, nem jött a postás, ne menjek, öngyilkos lesz. Érdekes mód egyik sem lett.

Csak beszélnek róla, sajnáltatják magukat. Idegőrlő.


Én bipoláris zavarral küzdök, apai ágon három rokon is öngyilkos volt - katonai évek, nem egyes dolgozat miatt -, ergo nekem papírom van róla, hogy hivatalosan is az lehetek :) Tíz éve élek így mindenféle kezelés nélkül, még soha nem jutott eszembe ilyesmi, nem is fog.

Valószínűleg engem nem neveltek félre.

Ez is olyan lehet, mint amikor az emberre gyerekkorában ráhagyják a hisztit, aztán felnőtt létére nem fogad el, csak hisztizve az övével ellentétes véleményt. Na, ilyen barátnőm is VOLT.

És állítólag én vagyok az őrült :) 25/N

2015. júl. 28. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
3. Erről van szó! Ennyi.
2015. júl. 28. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Dehogy akarnak!

Aki az akar lenni, megteszi, nem pedig riogatja vele ismerőseit (barátjait?).

Hangoztatják öngyi szándékukat(?) azért, hogy "megmentésük" érdekében különlegs bánásmódot csikarjanak ki maguknak.

A nagyfokú önzés alávaló módszere a lelki zsarolás.

2015. júl. 28. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Emo divat. Jövőkép rombolt társadalmi hatások és kilátástalan fiatalsági lehetőségek ezt hozzák.
2015. júl. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kezdem én is azt érezni, hogy csak több figyelmet akarnak az embertől, de attól még nem értem miért kell ilyen dologgal dobálózni, nem csípem az ilyen érzelmi zsarolásokat
2015. júl. 28. 13:14
 8/9 anonim válasza:

1. Küld el a francba az ilyen ötletekkel őket

2. Kérdezd meg, hogy megint miért depiznek

3. Válaszolj rá legjobb tudásod szerint

4. Szexeljenek az illetők, az a lelke mindennek!!! :D

(V2 1. Hagyd őket a fenébe

2. Keress más barátokat :D)

2015. júl. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha lenne egy gomb, ami miatt holnaptól vége lenne az egész életnek, szerintem sokan még is nyomnák. Köztük én is. Én látom, hogy 40 év gürizés után sem fogom egyenesbe hozni az életem. Emiatt depressziós leszek. A depresszió miatt egyre jobban ellököm magamtól a lehetőségeket. Stb. Ennyi az ördögi kör, amibe bele dobott az oktatás és a mai magyar helyzet. 25 f.
2015. júl. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!