Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnék egy igazi...

Hogyan tudnék egy igazi barátot találni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 20 éves vagyok és nagyon szeretnék egy igazi barátot. Vannak barátaim persze, de inkább kellék barátok sajnos, ha kell valami akkor találnak meg csak. Én egy olyan havert, barátot keresek, akivel lennének közös programjaink, nekem suli mellett nincsen sok szabadidőm, de ha van is akkor azt edzéssel kell töltenem és tánccal, de én azt is szeretném ha közösen edzenénk (Street Workout saját testsúlyos), elmennénk Budapesten ide oda, mesélnénk egymásnak, elszórakoznánk, alkoholt azt nem preferálom, mert sportember nem iszik sem a cigit, szóval nem ilyen alkoholista valakire gondolok. :D Nekem ha lenne egy ilyen barátom nagyon megbecsülném és tuti sosem hazudnék neki. Csak az a baj hogy manapság olyan nehéz találni, mert sok az átverés meg a hazudozás a másiknak stb, de biztosan vannak kivételek pl én is, de szerintem vannak itt még ilyenek. :) Ha valaki magára ismert az írhatna. :) 20/f

2015. aug. 21. 09:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Aranyos a kiírásod. De az edzőteremben, vagy a tánciskolában nem találsz senkit, vagy a suliban? Itt a neten sem egyszerű találni, mert ha megismerkedsz valakivel, lehet később kiderül, hogy nem is illetek össze.
2015. aug. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem járok edzőterembe, a sulit meg csak szeptemberben fogom kezdeni. :) Ott mondjuk lehet hogy lesz olyan végül is. Tudom hogy itt sem könnyebb sőt, csak gondoltam próba szerencse hátha. :)
2015. aug. 21. 10:07
 3/12 anonim válasza:

Ne erőltesd, ne akard túlságosan, mert nem csak rajtad múlik. Ha őszintén akarod, belül, akkor az élet majd eléd sodorja azokat az embereket, akikre szükséged van.

Amit te megtehetsz: nagyon figyelsz az emberekre, nem csak magaddal hanem másokkal is törődsz, próbálsz együttérzőbb, odafigyelőbb lenni.

2015. aug. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, igaz. Csak már jó lenne egy barát, aki megért engem és aki olyan lenne mint a testvérem. :) De lehet tényleg csak idő kell hozzá és a megfelelő pillanatban minden jó lesz. :) Vagy csak túl sok filmet néztem, ahol két jó barát mindig barát marad stb és túlságosan álomvilágban élek, ki tudja. :)
2015. aug. 21. 12:48
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben a helyzetben vagyok mint te.Engem is mindig átb*sznak.Ha kell valami,akkor menjek,de én sosem számíthatok rájuk.Én is sokat sportolok,én súlyós edzést végzek.Az alkoholt én sem szeretem.Bulizni se nagyon járok.Én is szeretnék egy normális barátot.Csak én elég messze lakok Budapesttől.Nyugat-Dunántul (Zala megye).17/F
2015. aug. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szimpatikus a kérdésed, s a helyzetedet is maximálisan át tudom érezni, csak azt nem értem, miért írtál minden mondatod után egy boldog szmájlit.. Ez valahogy teljes mértékben összeegyeztethetetlen a kérdés lényegével.


Amúgy szívesen jelentkeznék a posztra, amennyiben nem zavarna, hogy én nem járnék veled street work outozni. Helyette mondjuk futni eljárnék veled :D


Amennyiben érdekel a dolog, írj üzenetet, s ott elújságolom, milyen vagyok


22f / Bp.

2015. aug. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez nagyon kedves kérdés volt :D


Nos, viszonylag fiatal vagyok (még), de attól tartok, nagyon nehéz ilyen barátot találni.


Először is muszáj, hogy legyen néhány közös érdeklődésetek. Aztán, össze is kell valahol futnotok és megismerni egymást. Továbbá ott van még a személyiség része is, bizonyos részekben annak is passzolnia kell, mert ha sok mindenben nem ért meg, akkor nem fogod azt érezni, hogy "összeillenétek". De attól még jöhettek ki jól, elhülyéskedhettek, de max. haverok-barátok lesztek.


Egy igaz barátság olyan, amikor a másik (ha még csak képletesen is), de képes lenne a másikért a tűzbe menni. Erre nem mindenki hajlandó. Én sok mindent megtennék egy emberért, ha képes lenne ő is értem megtenni dolgokat.


De még ez is kevés, mert mint mondtam, szükség van közös érdeklődésre... egy szóval ez egy ördögi kör, és mindennek passzolnia kell! :)


Nekem sajnos csak neten adatott meg az igaz barátság érzése. De utólag kiderült, hogy én jobban kötődtem hozzá, mint fordítva.


Félúton érdemes ezt is tisztázni majd, hogy ne legyen sérülés.


Én nem adom fel a reményt... de sok megértés, türelem, értelem és IDŐ kell az igaz barátsághoz. Sok sikert! :)

2015. aug. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek, nem is írtam minden mondatom végére smileyt, de attól még komolyan gondoltam amiket mondtam mert nem szokásom kamu kérdéseket kiírogatni meg nem hiszem hogy a smileykon múlik minden. Csak tényleg egy igaz barátot szeretnék mindennél jobban, most lehet ez nyálasan hangzik meg minden, de én azt érzem hogy erre van szükségem. Ennyi. :) De igazatok van, idő kérdése, hiszen a mondás is úgy van hogy a jó dolgokra mindig várni kell. :)
2015. aug. 21. 19:44
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Egy igaz barátság olyan, amikor a másik (ha még csak képletesen is), de képes lenne a másikért a tűzbe menni."

Nem csak képletesen! Az igazi barátságban a férfi tűzbe megy a másikért, ha úgy adódik.

Hadd meséljek erről az időnként még a legerősebb szerelmet is felülíró érzésről egy kicsit. A barátság az őskorból maradt ránk. A több tonnás mamutra vadászó, az ellenséges hordák ellen harcoló "ősférfiak" egymásra utaltságából fakad. Belátható, hogy nekik abszolút nem volt mindegy, hogy a mellette kőbaltát szorongató torzonborz alak megvédi-e a seggét, vagy lelép a saját irháját mentve.

Zárójelben megjegyzem, a nők nem ismerik, nem ismerhetik ezt a fajta magasztos érzést. Az őskorban a nők gyűjtögettek. Nekik a szomszédasszony nem bajtársat, hanem konkurenciát jelentett.

És még egy aprócska szösszenet a férfiak önfeláldozásáról. A férfi agyában 4x akkora helyet foglalnak el a fajfenntartási, mint a létfenntartási funkciók. A női agyban ez az arány fordított. Ezért bátor a férfi. (És ezért jár egyfolytában a szexen az esze.)

2015. aug. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként kérdező, barátot (igazi barátot) nem keres az ember. Egyszer csak találkozik valakivel, és egymásba gabalyodnak. Olyasfajta szívmelengető izgalmat éreznek, mint amikor szerelmes az ember, csak ez egészen másról szól.
2015. aug. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!