Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan mondjam meg, vagy...

Hogyan mondjam meg, vagy megmondjam-e a barátnőmnek, hogy a viselkedésük miatt kényelmetlenül érzem magam vele és a kislányával?

Figyelt kérdés
Régi barátság, óvodás korunk óta jóban vagyunk, de 2 éve, mióta megszületett a kislánya, teljesen megváltozott. Furcsa volt, de nem zavart igazán. Ezen a nyáron viszont rengeteg közös programot csináltunk, és a kislány neveletlensége, meg az, hogy semmit sem akar tenni ez ellen, nagyon kínos nekem. Az biztos, hogy ha ezt neki is megemlítem, akkor nagyon megsértődik, de a finomabb utalásokat nem érti, vagy nem akarja érteni. Mostanában mindenféle indokokat találok ki, ha elhívnak valahová, de ez nem tartható állapot. Nem szívesen áldoznám fel a barátságunkat.
2015. aug. 22. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:

De mit csinál konkrétan? Mi olyan ciki?

Sajnos más megoldás nincs, vagy elmondod, vagy nem találkozol velük.

Illetve, talán van egy alternatíva: csináljatok felnőtt programokat gyerek nélkül. Bízza valakire a gyereket, apuka, nagyik, ti addig elmehetettek valahova.

2015. aug. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hosszú lenne leírni, amiket cikinek érzek. Játszótéren például mindent elvesz a többi gyerektől, van, amit tönkre is tesz, és a barátnőm nem szól érte, legfeljebb a másik anyukával áriázik. Azt mondja, hogy az ő lánya még túl kicsi, a nagyobbaknak kéne odafigyelni rá. Ha boltban vagyunk, mindent lepakol, ha tudja kibontja a dolgokat, beleeszik, és van, hogy a barátnőm ezeket után visszateszi a polcra. Néha szó szerint csatateret hagyunk magunk után egy-egy ruhaüzletben. Mások gyerekére viszont folyton rászól, mindenkit megbírál, jó hangosan, mintha ettől ő különbnek tűnne. Pszichológiai könyvekből idéz, mindent meg tud magyarázni, de közben borzasztó kellemetlen mellette állni. Strandon ott pisilteti a kislányt, ahol éppen eszükbe jut, nem számít, hogy utána ki lép bele, vagy teríti rá a pokrócát (néha pont ő maga az), de az sem baj, ha ez egy büfé előtt történik a betonon. Lehet, hogy másnak ezek beleférnek, nem tudom, engem nagyon zavarnak, és régen teljesen más volt.
2015. aug. 22. 14:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Húú, ezek tényleg nagyon gázok!

Nekem ezek annyira gázos dolgok, hogy tuti szóltam volna, nem érdekelne, hogy a barátnőm és megharagszik, de ha nem csinál semmit én rászóltam volna a gyerekre. És ez a gyereknek a legrosszabb, mert egy kis idióta lesz, majd egy nagy idióta.

2015. aug. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem azzal, hogy megmondod, mindenképpen csak jót teszel. Az már mellékes, hogy erre hogy reagál. Ez a 'nemtörődömség', vagy csak szimpla vakság. Az még oké (vagyis hát nem az), hogy a saját gyerekére nem figyel, de akkor a máséra miért? Ezt mindenképpen említsd neki. Illetve azt is, hogy ha ezen megsértődik, akkor ennyit is ér az a barátság. Ha nem vagy őszinte az csak rosszabb. Szóval sok szerencsét!
2015. aug. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!