Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szerezzek barátot az...

Hogyan szerezzek barátot az egyetemen introvertáltként?

Figyelt kérdés

Sosem voltam az a típus, aki magától odamegy valakihez, beszélgetést kezdeményez valakivel. Nagyon szeretek beszélgetni, de a felszínes csevegés nem nekem való. Valójában csak egyetlen igazi barátot szeretnék, akivel minden órára együtt megyünk és valódi, értékes kapcsolat alakul ki köztünk.

Ami még probléma lehet, hogy jövőre kezdem majd el ezt a sulit, ha a jelenlegi sulimat befejeztem. Így tehát 3 évvel idősebb leszek mint a legtöbb gólya.

Pszichológiát fogok tanulni szóval emiatt reménykedem, hogy esetleg könnyebb dolgom lesz, mint a jelenlegi sulimban, ahol nem beszélek senkivel. Szeretek egyedül lenni, nem vagyok egy társasági ember de hiányzik valaki, akivel az iskola sem csak a tanulásról szólna.



2015. aug. 22. 14:15
 1/1 anonim válasza:

Ismerős helyzet, eleinte én is nehezen barátkozom.

Egyetemistaként teljesen megváltozott az életem, szóval tapasztalatból írok.

Egyrészt olyan emberekkel leszel körülvéve, akiket nagyon is érdekel a pszichológia, lesz egy alap közös téma, így olyan intellektuális beszélgetéseitek lesznek, amik kicsit sem felszínesek. Itt a kor nem számít, felnőtt emberek járnak oda, ha épp nem 30 vagy akkor senkinek sem tűnik fel a korkülönbség. Már ha lenne ilyen, az ukránok 16-17 évesen jönnek egyetemre, de van aki 1 évet dolgozik vagy okj-s képzésen van, nem számít semmit, nem is beszélve arról, hogy vannak 4 és 5 éves képzésű gimik is.

A legfontosabb, hogy VEGYÉL RÉSZT MINÉL TÖBB KÖZÖSSÉGI PROGRAMON!

Nem kényszerből, hanem egyfajta lehetőség. Az egyetemisták kedvesek, ismerkedősek, értelmesek, barátságosak, stb...

A gólyatábor, az egyetemi portyák, bármi csapatmunkát igénylő program mind azért lett kitalálva, egyfajta hagyomány részei, hogy megismertessék egymással a sorstárs diákokat. Lesz olyan feladat, amiben biztosan le fognak szólítani, le kell szólítanod valakit, egy általános dologgal kapcsolatban, a többi meg jön magától.

Ha nem is sikerülne gólyatáborba eljutnod, az órák és a gyakorlatok (kisebb létszámú órák, hasonlóan csapatmunkát igénylő feladat) összehoznak titeket, bajban ismerszik meg a barát, tapasztalatból mondom, kémia labortársam azóta is a legjobb barátom 3 éve.

Összefoglalva nem kell félned, pozitívan fogsz csalódni az eddigi tapasztalataidat alapul véve, mindenki megtalálja itt a kedvére valót, a fontos, hogy légy valamennyire nyitott, mert ha nem engedsz senkit a közeledbe csak akkor maradsz egyedül.

És legvégül, ha szereted a magányt, és messze laksz, akkor egy drága albérlet és saját szoba, ennél jobb lehetőséged nincs.

Remélem tudtam segíteni. :)

22/f

2015. aug. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!