Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tényleg én vagyok a szemét...

Tényleg én vagyok a szemét ebben a sztoriban?

Figyelt kérdés

Volt egy legjobb barátnőm, aki nagyon utál az osztályból egy csajt. És tavaly egyik nap ez a csaj egy nagyon drága karórával jött iskolába és azzal rajolt mindenkinek. Barátnőmet meg idegesitette, hogy egész nap mindenkinek mutogatta meg mondogatta, hogy mennyibe került meg ilyenek. És egyszer rajz órán az a lány levette az óráját, mert festeni kellett és hogy ne koszolja össze, kitette a csap mellé. Barátnőm pedig odament és úgy tett, mintha kimosná az ecseteit és amikor senki sem figyelt, elvette az órát és rajz után, amikor a lány őrjöngeni kezdett, hogy eltűnt az órája, akkor mondta el nekem barátnőm, hogy ő vette el és ne mondjam el senkinek. Én tartottam is a szám, csak közben egyre jobban bűntudatom lett, mert azért még is csak ellopta...

Aztán pár nappal később barátnőmmel összevesztünk és pár osztálytársunk elmondta, hogy ezt nem akarták nekem akkor elmondani, amikor barátnők voltunk, mert csak azt hittem volna, hogy direkt szét akarnak minket szedni, de amúgy a "barátnőm" állandóan kibeszélt a hátam mögött és azt terjesztette rólam, hogy mekkora qrva vagyok meg elmondta minden titkomat a többieknek, meg volt, amikor az ő egyik ilyen cikis dolgát úgy adta elő, mintha azt én csináltam volna...És meg is mutatta az egyik lány, miket irt rólam a barátnőm neki, amikor chaten beszéltek, meg volt pár dolog, amit csak neki mondtam el, aztán csodálkoztam, honnan tudta meg a fél osztály, csak akkor még azt hittem, biztos hallotta valaki, mikor elmondtam a barátnőmnek, vagy ilyesmi, de rájöttem, hogy tényleg ő terjesztgette ezeket.

És ezek után úgy voltam vele, hogy ha ő is ilyeneket csinál a hátam mögött, nekem is jogom van kitálalni és elmondtam a csajnak, hogy a barátnőm lopta el azt a húdedrága óráját. Ő meg kérdőre vonta barátnőmet az egész osztály előtt, ő pedig bevallotta, hogy tényleg ő lopta el és a fél osztály kb ellene fordult. És ezután érthető okokból velem se beszélt többet.

Barátnőmet kb egy hétig cseszegették, aztán visszavitte az órát a lánynak, meg megint benyalta magát a többieknél és végül engem kezdtek el ócsárolni, hogy amúgy mekkora hazug kis nyomorék vagyok, hogy a barátnőmmel ilyet csinálok, hogy elmondom, hogy ő lopott egy másik osztálytársunktól. Szóval még én voltam a hibás és azóta mindenki utál.

Én viszont jogosnak érzem, hogy akkor elmondtam, mert ő éveken keresztül kavart a hátam mögött, amig én a legjobb barátnőmnek hittem, ráadásul mindig is olyan volt, hogy a beszélgetéseink 90%-a arról szólt, hogy ő kibeszélte nekem a többieket, meg azt tervezgette, kivel hogy kéne kicseszni és ez már tényleg sok volt nekem, hogy képes volt lopni valakitől, csak szivatásból, ráadásul ilyen drága dolgot...

Szóval ti mit gondoltok erről?


2015. szept. 5. 21:12
 1/7 anonim válasza:
100%
Abszolút igazad van, jól tetted, hogy elmondtad. A barátnőd, már ne is haragudj egy egy kétszínű álszent, gonosz lány, a helyedben nem állnék vele szóba többször. A többi osztálytársad viselkedését nem értem, de nagyon sajnállak és remélem minden rendbe jön.
2015. szept. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Már akkor el kellett volna mondanod, amikor megtudtad, hogy ellopta.

De amúgy nem. A Szemét (nagy kezdőbetűvel) a (volt) barátnőd.

2015. szept. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Szerintem te IS vagy a hibás mert nem szóltál túl hamar a karóráról ...DE azért utólag jól tetted amiért elmondtad. Talán ha előbb szóltál volna nem utálnának ennyire.De semmi baj , fel a fejjelhamarosan biztos elfelejtik ezt az egészet és nem közösítenek ki
2015. szept. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :o Most megnyugodtam, már azt hittem, itt is mindenki engem fog csesztetni, hogy hogy tehettem ilyet a volt legjobb barátnőmmel. Amikor itthon elmeséltem a szüleimnek, még ők is az ő pártját fogták és szerintük nem kellett volna elmondanom, hogy lopott :/
2015. szept. 5. 21:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, akkor tegyük tisztába a dolgokat:

Ennek kb. úgy kellett volna lezajlania, hogy amikor megtudod, hogy eltette a barátnőd, akkor először megpróbálod a "barátnődet" jobb belátásra bírni, hogy adja vissza, s ha nem megy, akkor elmondani az óra tulajdonosának, hogy hol az órája...

Igazából az a probléma, hogy végül nem (csak) azért mondtad el, mert bökte a lelkiismeretedet, hanem félig-meddig bosszúból, amiért Ő (a barátnőd) ilyen volt Veled, ezért Te is feldobtad.

Megértelek, mert engem is szúrt már hátba barátnőm, de az igazán tiszta viselkedés ez lett volna...


Nem kell itt válaszolni, csak kérdezd meg magadtól: akkor is beárultam volna, ha nem beszél ki mások mögött és tényleg "jó" barátnőm?

2015. szept. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 opened paradise ***** válasza:

Neked,de még akkor meg kellett volna mondanod neki,hogy adja vissza.

Az meg,hogy utána mindenki ellened fordult...egy szó: gyerekek.

2015. szept. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Amikor elvette, mondtam neki, hogy azért ez már tényleg szemétség és adjuk vissza, de barátnőm azt mondta, hogy minek, amilyen köcsög, megérdemli. Én meg felvetettem ilyen lehetőségeket, hogy akkor következő szünetben adjuk oda neki és mondjuk azt, hogy a folyosón találtuk és akkor az ő órája is meglesz, meg a barátnőm se kerül bajba azzal, hogy ellopta, de ez se volt neki jó, azt mondta, hazaviszi és majd nekiadja valamelyik barátnőjének, aki nem ismeri azt a lányt és le van tudva. Mondjuk akkor nem biztos, hogy elmondtam volna, mert az a csaj tényleg egy köcsög ribi volt és nem kevertem volna bajba miatta a legjobb barátnőmet. Csak utána róla is kiderült, hogy mekkora szarkeverő és akkor már könnyithettem a lelkiismeretemen :/
2015. szept. 5. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!