Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Volt már példa arra, hogy...

Volt már példa arra, hogy manipulált, majd egyszerűen eldobott téged egy olyan személy, akiben megbíztál, és barátként tekintettél nemtől függetlenül?

Figyelt kérdés

Ha igen, pontosan hogy volt, és mikor vetted észre? Mik voltak a figyelmeztető jelek?


NEM párkapcsolatra gondolok.


2015. szept. 7. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bár másokkal is ezt csinálta, szóval mindig ott volt az agyamban, hogy vigyázni kell azért ezzel az emberrel. Én tényleg ezt tudnám mondani, hogy nézd meg nagyon másokkal hogyan bánik. Ha érdekel részletesebben, akkor privátban írnám le.
2015. szept. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

A volt munkatársam volt ilyen.

Ő vele nagyon összehaverkodtam, fél évig nem is volt gond. Aztán egyszer csak közölte velem hogy a legjobb barátja aki a szomszédja munkát keres és nem-e tudok valamit neki. Ugye akkor a kollégám másabb lett már. Ő vele voltam párban a gyárban egy termelésnél és ő egyre inkább tojt a munkára, és folyton manipulált engem hogy jaj ne csináljam ezt meg azt majd ő csinálja, de ő sem csinálta én mással voltam elfoglalva és miatta engem szidtak le. Akkor több munkatársam figyelmeztetett hogy vigyázzak a sráccal mert észül valamire, és ők nagyon ezt érzik hogy engem ki akar túrni onnan hogy a barátját bevegyék a helyemre. Ezt már a csoportvezető is megjegyezte nekem hogy figyeljek oda mivel kis cég és csak akkor vesznek fel embert ha üresedés van. Akkor ugye a nagyfőnök a részlegvezető behívatott hogy ő is jó szándékból figyelmeztető jelleggel ad nekem egy utolsó esélyt arra hogy visszatérjek régi önmagamba a munkám során mert nagyon nagy bajba kerülhetek. Sok panasz volt rám amit ugye a társam úgy csinált hogy én nekem legyen bajom tőle. Akkor szembesültem a dolgokkal hogy ki akar használni és akkor úgy csináltam a dolgokat hogy újra visszaszerezzem a rangomat és a megbecsülést amit már sokan megjegyeztek hogy végre olyan vagyok mint régen. És akkora társam rájött hogy ez nem megoldás, és már annyira ki akart engem rúgatni hogy a táskámba rejtett egy fontos alapanyagot amit darabra pontosan kiszámoltak mert van értéke, és akkor kiverte a balhét hogy mindenki cuccát nézzék át. Na igen ám de a másik csarnokrészben lévő csoportvezető pont látta mit művel a társam és már akkor tudott erről az igazgató amikor még nem verte ki a lopásról a balhét és még senki sem tudja hogy hiány van. Amikor elkezdődött a balhé, egyből kettőnket hívattak fel, én táskámat rögtön átnézték, meg is találták, hát majdnem elájultam ahogyan rám néztek, már majdnem sírtam férfi létemre mert tényleg nem én voltam és nem értettem mire megy ki a játék. De akkor az igazgató megnyugtatott hogy ne féljek nem kerülök bajban mert ők pontosan tudják hogy került az oda, akkor elmesélték mi a helyzet, és behívatták a társamat is aki akkor hazudott összevissza hogy nem ő volt meg hülyeség meg hogy szerinte én csak kitaláltam, akkor már rendőrt is hívtak és volt rá tanú, plusz előkerült pár felvétel hogy ő ott cipeli az anyagot csak azt nem látta a kamera hogy az én táskámba teszi de ez már elegendő bizonyíték plusz a tanú is elég volt rá hogy összerakják a képet hogy ezzel akart kirúgatni.

Őt azonnal kirúgták, amikor vége lett a szaknak a parklóban nekem ugrott és majdnem megvert hogy én minden félének elhordtam őt. De szerencsére sokan voltak a közelben egyből leszedték rólam az őrök meg rendőrt hívtak rá, be is vitték. Én 1 hónappal később előrelépési lehetőséget kaptam a raktárba jobb bérért és 1 műszakos munkarendért. Annak már örültem és a társam haverját meg felvették a helyemre, egy másik régi kollégámmal került egy gyártásra.


Én megbíztam a srácban nagyon csúnyán akart kitúrni onnan, meg is kapta a büntetését érte. A haverja is mondta hogy régi munkahelyén is ezt csinálta és sok barátját verte már így át, egyedül őt nem, de már ő is megutálta mert mégis elég gonosz módon akart neki munkát szerezi a gyárba.

2015. szept. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Ffigyi volt pár gyerek akik szivattak ha nem lettem volna felfüggesztve megeszem mindet
2015. szept. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
43%

Volt. 2 ember volt összesen, akiket barátnak tartottam. Az egyik, egy srác mindig velem bandázott, ha valami gondja volt, hívott és mindig ott voltam - mert ilyen kis naiv voltam, azt gondoltam erről szól a barátság.

Fordítva ő is eljátszotta egy darabig ugyanezt, ám kiderült, hogy valójában viccet csinál a problémáimból egy olyan körben, ahová nagyon szeretett volna bekerülni.

tudni kell, hogy mindketten ilyen kis gnómok vagyunk, én egy kapafogú hippi csaj, ő pedig egy szódásszifon-szemüveges kocka. Szóval, sosem fogadtak be a menők.

Amikor kiderült a dolog, akkor megszakítottam vele a kapcsolatot, de annyit megtudtam róla, hogy továbbra sem kellett abba a társaságba és a végén totál egyedül maradt.

Aztán a másik, egy barátnőm volt, ugyanez a verzió. Annyi különbséggel, hogy én voltam a lúzer, akinek sose volt palija, neki pedig mindig és 3-4-5 éves témák, tehát komolynak mondhatóak. Mindig ugrottam ha hívott, meg ő is időt szakított rám (de persze akkor is az ő kapcsolati problémái kerültek előtérbe). Aztán egyszer valami csoda folytán bepasiztam (kicsit előnyösebb fejem lett a fogszabályzás után). Azonnal "kidobott" szó nélkül letiltott, nem köszönt az utcán. Szóval elhitette, hogy jó barát, de végig csak egy csicskásnak tartott, aztán mikor már nem lehetett csak úgy éjfélkor ugrasztani, mert már volt palim nekem is, úgy nem kellettem.

Azóta nem barátkozok és nem teszek senkinek szívességet, vagyis azonnal megmondom, hogy akkor mi az ára (és vagy bevállalják, vagy elmegy a kedvük kérni).

Boldog vagyok a palimmal és igyekszem már én manipulálni az embereket (ahogy láttam másoktól).

2015. szept. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!