Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nekem miért nincs legjobb...

Nekem miért nincs legjobb barátnőm, valaki, akivel mindent megoszthatok? Bennem van a hiba?

Figyelt kérdés

Összesen 3 legjobb barátnőm volt egész életemben és mindegyik barátság úgy végződött hogy találtak helyettem másik legjobb barátot és "lecseréltek".Elég sok barátom van, mindenkivel jóban vagyok,de ezeket a barátságokat nagyon felszínesnek érzem, nincs egy darab olyan ember sem, akivel mindent megoszthatok,akire támaszkodhatok és ez nagyon zavar, főleg, mert az én koromban szerintem mindenkinek kell egy legjobb barát, mert elég sok minden van, amit meg kell osztani valakivel, meghallgatni a másikat és segíteni neki.Nagyon szarul esik hogy bárkivel megyek bárhová, mindig azt látom, hogy körülöttem mindenkinek van egy legjobb barátnője, és nagyon irigylem őket, nem értem, én mit csinálok rosszul, szerintem teljesen normális ember vagyok külsőre és belsőre is.Elég hűségesnek is tartom magam, persze nekem is vannak hibáim, de akkor is jó barátnak tartom magam.Akkor mégis mi lehet a baj? Miért cserél le mindenki? Olyan rosszul érzem magam, nem szeretném ha az emberek unalmasnak tartanának azért, mert szeretek olvasni vagy mert jó tanuló vagyok, attól még ugyanúgy tudok szórakozni is. Mit csináljak?:(

16/l



2015. szept. 9. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ugyanez a helyzet... Elég sok barátom van, de egy 'legjobb barátnőm' sincs, aki minden titkomat tudja, még ilyesmik. :( Hidd el, ez engem is nagyon zavar. :(

Remélem jönnek ide válaszok, mert nekem is elkénének. :(

2015. szept. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ugyanez a helyzet,voltak legjobb barátnőim,akikkel úgy kötődtünk egymáshoz,mint a testvérek...aztán passz,nem változott semmi,csak egyre ritkábban találkoztunk,nem volt különösebb oka. Eléggé fájt,de mára kezdem azt hinni,hogy egyszerűen van egy olyan természetem,ami megijeszti az embereket,akkor is,ha amúgy teljesen kedves vagyok velünk...bár csak tippelek. Hasonló karakterű embereket meg sajnos nem ismerek...azért még nem adtam fel,te se tedd,rengeteg lehetőséged van ismerkedni, most jön még a fősulis,melós korszak. Inkább ez,mint ál-barátság,meg nyelni a békákat valaki miatt,csak mert a legjobb barátnőd,bár tudom,ez nem nagy vigasz.
2015. szept. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha nincs "legjobb" de van "sima" azt magadhoz tudod láncolni egy aljas de hatásos módszerrel.

Ez a titokcsere. Elmondod a titkaidat az övéiért cserébe. Így nem árulhat el mert te is elárulod...kimondatlan szabály. És a titkok által sokkal közelebb kerültök egymáshoz mint bárki máshoz;)

2015. szept. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Látom,utolsó nem tudsz még sokat az emberekről..nem baj,idővel változik ez is. Egy igazi barát SZERET, azért áll ki melletted,azért nem árul el,mert ezt érzi,nem azért,mert aljas vagy... a zsarolás nem fog érzelmeket kicsiholni senkiből,legalábbis pozitívakat nem. Ráadásul ha jó természetű ember vagy,azt amúgy is kiszúrják és feltételezik,hogy nem fogsz keresztbe tenni,akkor sem,ha ők bántanak...ha tudnád,hogy hány emberről tudok kompromittáló dolgot és nem azért nem adom tovább mert a fenekem nyalják,egyszerűen nem származik belőle előnyöm. Második voltam,elnézést az offért,de amúgy pont erre utaltam,hogy inkább nem legyen legjobb barátnőd,mint mondjuk benne légy egy ilyen kapcsolatban.
2015. szept. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Tudok néhány dolgot az emberekről. Mondjuk azt, hogy megbízni valakiben necces dolog. Hagyni hogy ő a bizalmába fogadjon szintén necces dolog. Miután az embert olyan ártatlan báránykák csapták be és tették nevetség tárgyává rengeteg ember előtt akikben megbízott, akkor megkérdőjeleződik benne minden amit a barátságról és a szeretetről gondolt.

A módszert amit írtam a kérdezőnek szántam. Ha szüksége van rá használja ha nem akkor figyelmen kívül hagyja.

Nekem erre a módszerre soha nem volt szükségem...

És hogy kifejtsem a véleményem amit az elején elfelejtettem: A "legjobb barátnak" semmi értelme a világon. Kedves vagy és segítőkész. Aztán ha baj van egyedül maradsz és SENKI de senki nem lesz ott hogy visszahúzzon és megmentsen... És TE hiába szeretted őket.

2015. szept. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egy kicsit megnyugodtam hogy nem én vagyok az egyetlen akinek nem jött össze egy legjobb barátnő, de sajnálom hogy ti is így éreztek:( Elég megbízható ember vagyok, sose adnám tovább egy másik ember titkát, úgy vagyok vele, hogy ha megbízik bennem annyira, hogy elmondja, akkor semmi értelme eljátszanom a bizalmát. Amúgy próbáltam a rendes barátságaimat legjobb barátokká "alakítani", de a környezetemben már mindenkinek van legjobb barátja és olyan szörnyű érzés hogy akárkikkel beszélek mindig bennem van az az érzés, hogy csak "harmadik kerék" vagyok, meg hát egy sima baráttal nem tudok mindent megosztani és ez olyan zavaró:(
2015. szept. 10. 17:19
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Valaki már kimondta a kulcs-szót: szeretet.

És 50 évesen annyit tennék hozzá, hogy a szeretetet nem lehet méricskélni. Az vagy van, vagy nincs.


Tulajdonképpen ennyi.


Ha ennyiből nem érthető, akkor egy kicsit bővebben kifejtve: sokféle kapcsolata van egy embernek.

Osztálytárs, ismerős, haver, barát.

Na ebből a sokaságból a barát az, akinek habozás nélkül odaadnád a fél vesédet, ha neki szüksége lenne rá.

A barátkozás egy nagyon nemes dolog. Szükséges hozzá kölcsönös szimpátia, hasonló habitus, hasonló értékrend, közös érdeklődési kör, vagy hasonló hobby. Ha ezek közül több is hiányzik, nem lesz belőle barátság.

Ha a feltételek megvannak, a kapcsolat barátsággá alakulhat. Ez a kölcsönös, érdekek nélküli szereten, egymás tiszteletén és megbecsülésén, segítésén alapszik. Jó vele együtt lenni. Mintha énem egy másik része lenne. A barátság életre szóló kötelék.

Eltávolodhatunk egymástól térben vagy gondolkodásmódban, de örökre barátok maradunk.


Két évet voltam sorkatona. De az a srác, aki ott a barátom lett, a mai napig barátom. Ő fővárosi, én debreceni. Keveset találkoztunk, keveset kommunikáltunk. De ha felutaztam Pestre, megsértődött volna, ha nem nála szállok meg. És most 30 év múlva én segítem őt állást keresni. Pedig voltak évek, amikor csak karácsonykor küldtünk egymásnak egy képeslapot.


Mire mondtam, hogy a szeretetet nem lehet méricskélni? A barátságot nem lehet méricskélni emiatt. Nincs olyan, hogy legjobb barát. Vagy barát, vagy nem. Ha nem, akkor csak ismerős, vagy haver. De nem barát!


Soraidból úgy érzem, ("akivel mindent megoszthatok, akire támaszkodhatok"), hogy te egy bizalmas beszélgetőpartnerre vágy. Voltak ilyen lány ismerőseim.

Ha csúnyán akarom mondani, én voltam a lelki szemétládájuk. Nekem mondtak el mindent, és ezzel megkönnyebbültek.

Rögtön mondom hozzá, hogy a barátsághoz ennek semmi köze... erre bárki jó, aki diszkrét...

Ha barátkozol, ne akard a titkaiddal túlterhelni azt, aki nem vágyik a lelki szemétláda szerepre. Ezt, ha figyelsz, észre lehet venni a másikon. Szerintem emiatt távolodtál el azoktól az ismerőseidtől, akikből barát is lehetett volna...

2015. szept. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy nagyon túlterheltem volna bárkit is a titkaimmal, az én esetemben ez fordítva szokott lenni...arra céloztam, hogy egy olyan ember, akinek bármit elmondhatok, akiben annyira megbízok, és ő is megbízik bennem, hogy tényleg bármit elmondhatunk egymásnak.Meg persze, amiket leírtál tényleg jellemez egy igaz barátot, egy olyat, akire minden ember vágyik.
2015. szept. 11. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!