Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem is vagyok, akkor barátjuk...

Nem is vagyok, akkor barátjuk vagy a haverjuk?

Figyelt kérdés

Adott egy társaság ,ahol az egyik tagnak szülinapja volt és a közös ajándékozásból kihagytak engem. Közös bulit szerveztek és engem is csak azért hívtak ,mert szóvá tettem a dolgot. Persze szabadkoztak, h én alapból meg vagyok hívva ,de én úgy éreztem/érzem, hogyha nem szólok, akkor tuti nem hívtak volna.

Tehát nagy valószínűséggel nem vagyok a csapat része?


2015. szept. 30. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát űgy tűnim :( de hidd el találsz jobb haverokat is akik elfogadnak és befogadnak ;)
2015. szept. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de az hétszentség, hogy én nem lihegnék senki nyakába.
2015. szept. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én nem lihegtem :(

Csak próbáltam egy jó kapcsolatot kiépíteni velük,de úgy látszik ezt is sikerült rossz irányba terelnem.

Most akkor nem is menjek el velük bulizni?

2015. szept. 30. 19:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Volt már olyan, hogy nagyon evidens módon beszéltetek egymásról? Úgy értem, nekem van egy baráti társaságom, és ha azt mondom, elmegyünk valahová mindannyian, senki nem kérdezi meg, hogy ki az a mind, akkor sem, ha nem vagyunk ott mindannyian. Szóval igen, létezik ilyen jelenség, de ezt azért észre lehet venni. De előfordulhat, hogy számukra evidens, számodra meg nem. Ez persze nem jelenti, hogy biztosan így is van. Ha az ajándékozásból is kihagytak, mármint közösen vettek ajándékot, és te ehhez pénzben nem járultál hozzá, az gyanús. Mert ugye ha olyan evidens, miért nem szóltak neked, hogy hahó, te mikor fogsz fizetni?
2015. szept. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Hasonló helyzetben vagyok én is. Adott egy haveri,baráti társaság. Zenei téren hasonló az ízlésünk,együtt járunk koncertekre. Mivel nekem van autóm,így általában mindig én vezetek,viszem őket. Tök jól elvagyunk ilyenkor,de azt vettem észre,hogy ők szinte mindig csak akkor keresnek,amikor valami buli van készülőben. Egyébként majdnem mindig csak én keresem őket,de már ez is egyre ritkább,mert valahogy ügy érzem,mindenkinek megvan a maga élete és én ebbe a hétköznapokba nem férek bele. Jól esne,ha néha csak úgy rám csörögnének,hogy élek-e még,vagy egyáltalán úgy a koncertmentes időszakban is éreztetnék,hogy valamennyire számítok nekik. Nekem igazából rajtuk kívül nagyon nincsenek is barátaim. Nemrégiben is volt egy olyan szitu,hogy az egyik lánynak névnapja volt és a többiekkel beültek egy kocsmába,de engem nem hívott senki,csak az egyikőjük említette,mikor felhívtam,hogy a névnap alkalmából elmennek iszogatni,meg beszélgetni. Nekem ez azért rosszul esett,mert valahogy úgy érzem,nem igazán vagyok a csapat része és ha autóm nem lenne,igazából le se sz..nának. Régebben mondjuk valamivel jobb volt a helyzet,amikor még használtam facebookot,mert akkor azért ott hozzászóltunk egymás dolgaihoz,meg ráírogattunk egymásra,de mióta nem használom,azt vettem észre,hogy ha én nem hívom fel őket,ők nem keresnek engem. Arról nem is beszélve,hogy többször előfordult már,hogy én telefonon hívtam egyikőjüket,de nem vette fel,mert nem ért rá,de vissza sem hívott,mert azt mondta nem tudta kihez tartozik a szám,mert hülye a telefonja,hiába mentette el a számom,nem írt ki nevet,így nem tudta,hogy én vagyok. Hát nem tudom... Nekem ez is fura volt,mertközben telefont is cserélt.

Szerintem hasonló cipőben járunk. Ezek nem igazi barátságok. Egy barátság nem ilyen. Az igazi barátok kölcsönösen keresik egymást. Ha egy baráti kör szülinapot vagy bármi mást ünnepel,akkor oda mindenkit hívnak. Nyilván más az,mikor egy baráti körből ketten ülnek be valahová beszélgetni,vagy csinálnak közös programot,de egy közös ünneplés,ajándékozás az egészen más dolog és akit kihagynak,az valamilyen szinten nem fér bele abba a bizonyos belső körbe.

2015. okt. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Te is érzed, különben nem írtad volna ki a kérdést: az igazság, hogy nem tartanak a barátjuknak, de még a haverjuknak sem. A meghívással kapcsolatos dolgot, még félre lehet érteni, meg ki lehet magyarázni, de amikor már társul azzal, hogy nem vettek be a közös ajándékozásba, akkor már teljesen nyilvánvaló a helyzet.

Ugyanez van az előttem szólóval. Akinek sajnos csak az autója kellett, a személye nem.

Az ilyen emberekkel nem szabad tartani a kapcsolatot. Olyat kell keresni, aki megbecsül. És egy igazi barátságban a megbecsülés oda-vissza működik.

Ha meg nincs senki egyelőre, akkor inkább jobb egyedül lenni, mint érdekemberekkel.

2015. okt. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!