Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy ismerosom kolcsonkert 200...

Egy ismerosom kolcsonkert 200 000 Ft-ot de nem banki kerdes. Szerintetek?

Figyelt kérdés
A kovetkezo a helyzet. Van edgy uzletem amiben a befektetett osszeg masfel ketszereset nyerem vissza fel ev alatt. de mivel nincs sok penzem (nehany 100 000 Ft) lassan hizik az osszeg. ismerosomnek igertem kamatmentes kolcsontkent 200000-t de mikor a reszlrtekrt kozoltem kozolte hogy ot csak a szaraz uzlrti tenyek erdeklik hvsgy adjam oda a penz vsgy megy a bankba. erre azt javasoltam neki hogy oke menjen a bankba en pedig fizetem neki a kamatot mert igy neki kamatmentes lesz a kolcson en pedig kevesebbrt bukok. igazam van?
2015. okt. 7. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:

ha nem érdeklik a részletek akkor menjen a bankba...


am nem értem miért fizetsz te neki bármit is?


22F

2015. okt. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
jogos a kerdes. erzelmi alapon fizetek. alapjaban balek vagyok tudom de a baleksagot azert mersekelni akarom. ugy gondolom ha csak a kamatokst fizetem es a 200000 nalam marad amit kizben befektetek lenyegesen kevesebbet bukok vagyis kevesbe vagyok balek
2015. okt. 7. 11:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Honnan veszed azt, amit a kommentben leírsz ? Én személy szerint nagy zagyvaságnak tartom az egészet. A kamat önmagában legalább a felvett összeg 20%-a. A bank úgy számítja ki a törlesztőrészletet, hogy abban már benne van a kamat is és ezt havonta egyetlen csekken lehet feladni. Úgy gondolod, hogy az ismerős majd havonta elmegy hozzád, hogy készpénzben add oda neki azt az összeget, amit ti kigondoltatok, hogy annyi a kamat ? És miből gondolod, hogy ő majd valóban be is fizeti azt ? Lehet, hogy semmit nem fog befizetni, csak hagyja, hogy gyűljön a tartozása, de tőled havonta kap majd valamennyit. És ki lesz a kezes ?
2015. okt. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amit leirtal'mar megbocsass, d

e zagyvasag. Ha igy fogalmazol, inkabb ovakodj a kolcsonoktol, mert konnyen megvezetnek.

2015. okt. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, hogy mit akarsz, de inkább ne csináld.
2015. okt. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
En sem ertem mit irtal itt ossze. De mar annal a resznel, hogy az erzelmeket kevered az uzlettel, feladtam a megertest.
2015. okt. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

tanuljatok meg szöveget értelmezni. az első az egyetlen aki a kérdést meg is értette. világosan le van irva hogy nem én veszek fel hitelt ergó megvezetni sem tudnak.

és ha nem fizeti?

kit érdekel?

az ő nevén van. nem kap kezest? akkor hitelt se kap. továbbra se értem hogy nekem mi a problémám ezzel.

érte megy? a pénzért? igen. és ha nem? nehogy már az legyen a probléma ha nem jön hozzám valaki pénzért...


ha valaki itt zagyvaságot irkált azok ti voltatok (az elsőt kivéve, ő megértette a lényeget s csak felmerült benne egy részletkérdés) szóvalelég világosan le van irva hogy mi a kérdés, és rendre mást kérdeztek vissza vagy ép mégnagyobb hülyeséget mintha nekem lenne baj ha valaki nem jönne hozzám pénzért...


remélem lesznek még értelmes válaszolók is akik a kérdést felfogják, s ahhoz szólnak hozzá esetleg kérdeznek valamit ami jogos kérdés...

2015. okt. 7. 18:46
 8/9 A kérdező kommentje:

ja utolsó


te is súlyos fogalomzavarban élsz. az ha én valakinek adok csak úgy pénzt mindennemű ellenszolgáltatás nélkül, sokminden, csak ép nem üzlet.

2015. okt. 7. 18:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez meg mindig egy katyvasz. :DD
2015. okt. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!