Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy tudnám elérni, hogy...

Hogy tudnám elérni, hogy helyesen lássa a külsejét és ne becsülje alul önmagát?

Figyelt kérdés
Van két barátnőm, szerintem teljesen normális/átlagos súllyal, bár az egyik egy kicsit teltebb mint a másik (aki alacsony). Mindketten erős személyiségek, ragaszkodnak a véleményükhöz, de a molettebb gyakrabban és nyersen kimondja. Gyakran, de nem túl feltűnően sokszor mondta a másikra, hogy nem is vékony, és hogyha ugyanolyan magas lenne mint ő, akkor milyen kövér lenne, stb. Ezeket háromszor-négyszer mondta, és utána mindig két-három lány hangoztatta gyakrabban. Azóta ez a lány nagyon lefogyott, tiszta modell alkatra (most is fogy, szerintem már nem is tartozik az egészséges kategóriába és egyre jobban aggódok érte, viszont azt mondja, nem csinál semmit és nem tudja mitől lehet). Észrevettem, hogy az eddig vékonyabb és alacsonyabb lányt mostanában zavarja a súlya (nem mondja ki konkrétan, de vannak jelek), sokszor vesz ruhákat (és egyre inkább a divat szerint, meg ha elkísérjük, akkor a mi véleményünk alapján), szempillaspirált+valamilyen színesebb ajakbalzsamot vagy szájfényt használ, szóval összességében sokkal többet foglalkozik a külsejével, csak nem úgy, ahogy kéne. Szerintem az évekkel ezelőtti piszkálódás miatt (nem csak a súlyára, de a mobiljára meg a néhány ruhájára is mindig tett a másik lány egy-két őszinte vélemény nyilvánítást, csak elég nyers formában, amit a többi két-három lány átvett tőle). Minden másban egy határozott, épeszű lány, jól tanul, szófogadó és segítőkész otthon és a suliban is, van egy szerintem nagyon helyes értékrendje, de ha szóba kerül ez a téma, valahogy megváltozik. Egyszer volt, hogy egy másik lánnyal beszélgettünk, akinek a helyzete hasonlított az övéhez, és akkor mondott néhány "tanácsot", amiket viszont ő maga úgymond nem tart be - megint csak az, hogy más dolgokban teljesen jól gondolkozik, de ha róla van szó, egyszerűen ferde tükröt állít maga elé. Mit tehetnék?
2015. okt. 23. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Beszélj vele négyszemközt a problémáról. Értesd meg vele a te álláspontodat és mond el hogy nem tartod helyesnek amit csinál
2015. okt. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Néha tettem neki említéseket, de ezekre negatívan reagált. Vannak pozitív hatásai is ennek az egésznek, több ember érdeklődik utána, nem piszkálják már ezekért, viszont a rossz az, hogy ezáltal nem kívánatos társaságokba is kezd belekerülni és ezek megváltoztatják az értékrendjét/cselekedeteit - amit szerintem ő sem akar.
2015. okt. 23. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!