Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van szükségem sok...

Miért van szükségem sok barátra? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy amióta szakított velem a barátom (másfél éve) nagyon egyedül érzem magam. Szerencsére barátaim mindig voltak, több-kevesebb, de nekem jobban tetszett, amikor több volt. Kb. egy éve 8 bizalmas, (majdnem) mindent megbeszélős barátom volt, fiúk is, lányok is, és még rajtuk kívül pár haver. Aztán most itt vagyok, pasim még mindig nincs, és összesen 3 ember keres rendszeresen és ad nekem szeretetet, az egyik, aki a legjobb barátnőm, másik városban tanul, tehát fizikailag nincs közel. Most kezdtem a fősulit, itt nincsenek olyan barátaim, akikkel sulin kívül is tartanám a kapcsolatot, ők inkább csak haverok. A legjobb(nak vélt) fiú barátommal is kezdünk eltávolodni egymástól, és az utóbbi időben két másik, addig nagyon közeli barátommal lettünk csak néha beszélős meg bulikban összefutós ismerősök.


Én tudom, hogy a minőség a fontos, és nekem tényleg a minőség a legfontosabb, de a mennyiség is! Nekem szükségem van arra, hogy mindig legyen valaki, aki ráér velem találkozni, mert különben unom magam... Ha 1-2 órája nem írt senki nekem Facebook-on, rögtön úgy érzem, hogy nem vagyok fontos senkinek... Egy napnál tovább a héten pedig nem szeretek itthon lenni, de erre kényszerülök. A szülinapi bulimra a meghívottak fele nem jött el, és csak néhányuknak volt nyomós oka rá (betegség, elutazás).


Szörnyen magányos vagyok, és tudom, hogyha lenne egy fiú, akivel szerelmesek vagyunk egymásba és tényleg törődik velem, rendszeresen keres, az kb. meg is szüntetné ezt az érzést, és akkor elég is lenne az a pár barát aki most van, ha már a többiek így ki tudtak lépni az életemből...


De addig mit csináljak?


L


2015. okt. 23. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Szeretet hiány köbön.

De emellett minek kell tudatosan is belehajszolni magad ebbe?

Ha tudod fontos vagy nekik miért érzel fashzságokat amikor nem keresnek hugyos 2 óráig?

2015. okt. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mert számomra kevés az a 3 ember aki tényleg a barátjának tart.

Tudom, hogy ők nem azért nem keresnek pár óráig, mert nem vagyok fontos nekik.

De a többiek meg akik eddig jó barátaim vannak, ők azért nem keresnek, mert már nem vagyok fontos, és ez engem bánt, pedig semmi összeveszés nem volt, meg nem tettem semmi rosszat.

2015. okt. 23. 20:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Irreális elvárásaid vannak.

Amiket leírtál, hogy magányosnak érzed magad azért mert 1-2 órán keresztül nem ír neked senki facebookon az már beteges. Vannak emberek akiknek alig vannak barátaik, és nem lógnak egész nap valakivel.


Tudom, hogy vannak olyanok akik meg egész nap társaságot keresik, és nélkülük nem tudnak létezni. Te is ilyen vagy, viszont úgy gondolom túlreagálod a dolgokat. Ha 1 bizalmas barátod is van akinek mindent elmondatsz akkor már szuper életed van, neked meg elmondásod szerint 3 is van. Ezen kívül meg sok mindenkivel jól kijössz.


Szerintem gondolkozz el azon amid van, értékeld és becsüld meg azt. A jelenlegi barátaidra próbálj több időt fordítani, de nem úgy hogy várod ők írjanak rád, hanem te írj rájuk. Viszont hagyj magadnak is teret, kis magányra is szükség van.


Ezenfelül meg ne akarj mindig a középpontba lenni, minél több barátod lesz annál rosszabb lesz a minőség, és a végén egyedül maradsz, mert szép lassan mindenki kihull, lévén nem igazi barátod, és a bajban le fognak szarni.


Nincs neked rossz életed, szóval fel a fejjel és értékeld, ne panaszkodj jó dolgodban.

2015. okt. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A régi barátaiddal meg beszélhentél arról, hogy mit érzel irántuk. Szervezz programokat, és lehet ismét jóba lesztek, sőt még lehet még jobb barátok lesztek. A kommunikáció az első, anélkül nincs semmi.
2015. okt. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!