Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért ilyen a mai világ, hogy...

Miért ilyen a mai világ, hogy rohannak az emberek és elhanyagolják a másikat?

Figyelt kérdés
2015. nov. 7. 19:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tudod mindenkinek megvan a saját problémája.Kinek több kevesebb...
2015. nov. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogy Te kit hanyagolsz el és miért, arra Te tudod a választ.

Én akkor rohanok, ha késésben vagyok. Egyáltalán milyen hülyeség ez az állítás, hogy "rohannak az emberek"? Elhanyagolni meg nem szoktam azokat az embereket, akik fontosak, ráadásul a munkámból adódik, hogy elég sok ember fejlődésére kell odafigyelnem.

2015. nov. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Te eddig hol éltél? Mindig is ilyen volt a világ.

Mit vársz, hogy majd idegen emberek emelgetik a kalapjukat és előre köszönnek az utcán?

2015. nov. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Nos ez nagyban függ attól hogy te mire is gondolsz pontosan? Ha egy párkapcsolatban előfordult figyelmetlenségre, akkor arra már előttem leírták a választ. És ezt alá is kell hogy támasszam. Ugyanis nekem is mindíg azt mondták hogy arra a valakire esetleg valamire mindíg van idő amire szakítunk. Ha egy kicsit ia érdekli az embert a dolog akkor szakít rá időt. Ez az egyik a másik. Ha te szimplán arra gondolsz hogy mész az utcán és a kutya nem köszön rád, az vagy azért van mert városon laksz és ott senki nem ismer senkit (szinte) vagy ha falun akkor meg nem tudnak hová tenni kinrk a fia/lánya vagy. Az idősebbek elvárják amúgy is hogy előre köszönj(jogosan, már csak ezzel is megadod a kellő tiszteletet) és manapság elêggé fogynak a fiatalok a falvakból ha ott is vannak, vagy ismered vagy nem. Röviden, de ezt még lehetne stagnálni, kicsit részletesebb információt is írhattál volna esetleg egy két példát.
2015. nov. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3-as, a világ nem volt mindig ilyen. Viszont válaszolni nem tudok, mert munka régen is volt, viszont a műszaki fejlődés egyrészt ide vezet, azok TV, telefon, internet tényleg rengeteg időt elvesznek az emberekről, ugyanis munka mindig is volt dögivel, pláne amíg nem a gépek dolgoztak, "kicsit" tovább tartott. De nem is nagyon óhajtják az együttlevést. Kérdezem, miért nem akarnak tűrni a másik embernek, és miért szaladnak el otthonról? Nem azért, mert olyan borzasztóak, hanem ez a trend. Végülis eszembe jutott valami, ez azzal kezdődött, hogy a nőket munkába állították - szerintem. Ideges anyukák, mert rohadtul le vannak terhelve, ideges gyerekek - mert rángatják őket pici koruktól fogva, ideges férfiak, mert rájuk nem is marad már idő, és erre csak az lehet a válasz - amiatt, hogy kibírjuk - hogy átmegyünk olyan csak félig odafigyelésbe.És ez aztán terjed - terjed tovább.
2015. nov. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Szerintem régen is elhanyagolták egymást. Nagymamám mesélte, hogy ők sokan voltak testvérek, az anyjuk dolgozott, mellette ott volt a föld és a háztartás, a gyerekeire nem volt idő. Mamám pl. semmit nem tudott megbeszélni az anyjával. Plusz még régen nem voltak annyira nyitottak az emberek, úgy értem nem lehetett akármiről beszélni. Ha valakinek gondja volt, nem beszélte meg pl. s feleségével/férjével, mert "mit szólna?". Azaz a lelki problémával egyedül voltak, hiába 10-20 fős volt a család.

Mai világban mivel kevesebb gyerek van, a házastársak jó esetben beszélhetnek bármiről. Tehát családon belül nagyobb a figyelem. Idegenekkel meg nem állunk szóba, mert nem tudjuk ki az.

2015. nov. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Ez részben igaz, attól is függ az ember milyen dolgokat látott, én metropol osztogatóként csak rohanó embereket látok. viszont amikor kicsit lemegyek vidékre a nagyihoz ott nem sietek, mert elveszik az ott töltött idő értelme.

Ezzel szemben amikor elmegyünk nyaralni apám mindig "rohan" valahova, egyszerűen nincs megnyugvás mellette, még aludni is csak ütemre lehet amikor ott van.

Hogy miért van ez?

Szerintem annyi minden szerepet játszik ebben.

Pl: a részvény van hogy egy másodpercre ugrik föl, sokan, ezzel kerestek milliókat, hogy beállították előre az eladást a termék ára fölött. Ilyenkor számít a gyorsaság, de az aukción is, de FŐLEG szerintem a villámgyors üzenetküldés miatt gyorsulhatott fel a világ

(el fogok menni egy faluba ahol nincs áram És kiderül az igazság).

2015. nov. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
akit ismerek az utcán arra rá köszönök, ha valaki ismerőse akkor bemutatkozok, ha akarok valamit tőle szakítok rá időt.
2015. nov. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Lazarus81 válasza:
Az az igazság hogy mai világban minden a pénz és az önös érdekekről szól,és épp e miatt háttérbe szorul a szeretet az odafigyelés és egyéb más emberi értékek.A nagyapám mesélte hogy az ő korában még nem volt tv,internet,és semmi szórakozási lehetőség.És épp ez okból sokkal közvetlenebbek voltak az emberek egymással,sokat beszélgettek,,összetartóbbak voltak,és odafigyeltek egymásra.
2015. nov. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"mai világban minden a pénz és az önös érdekekről szól"

Ez régen is pontosan így volt.


A kérdésre a válasz az, hogy ez ugyanúgy megvolt régen is, csak másképp nyilvánult meg. Nem volt TV meg internet, ellenben a családtagok sokszor hetekre-hónapokra elmentek dolgozni messzi vidékekre, intim dolgokról lehetetlenség volt beszélni, férfiak és nők nem vegyültek stbstbstb.


Változik a világ, de az odafigyelés egymásra csak kis mértékben és szerintem inkább javul.


ui.: előre is elnézést mindenki nagypapájától, de az idősek "régen figyeltek egymásra az emberek" szövege általában arról szól, hogy "most én vagyok idős és én nem tudok olyan gyorsan futkorászni, úgyhogy most mindenki figyeljen rám, menjen olyan gyorsan, ahogy én tudok".

2015. nov. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!