Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van egy haverom, de így már...

Van egy haverom, de így már nem tudom elfogadni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy egész jó haverom, osztálytársam. Most beszéltem egy barátommal, szóba hoztuk osztálytársam, és mondta a barátom, hogy ismeri Őt, tudja, hogy meleg, mert Neki volt haverja és neki elmondta.

Még otthon sem mondta el, csak néhány haverjának.

Nos, nem mintha bajom lenne azzal, hogy valaki meleg, de így már nem tudok rá haverként tekinteni.

Pedig velem kedves, aranyos, jófej stb.

De nem megy, nem tudom feldolgozni, hogy egy olyan jó pasi, mint ő akire tapadnánák a csajok fiúkra pazarolja magát.

Nem tudom mit tegyek, ha találkozok vele biztos észre fogja venni, hogy másképp viselkedek, nem hinném, hogy tudom talarni.

Ez engem nagyon ledönbentett, alig hittem el.

Járt valaki hasonlóképp? Mit kénenilyenkor tennem? Hogy lépjek túl ezen?

16/L



2015. dec. 20. 21:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

" így már nem tudom elfogadni."


" nem mintha bajom lenne azzal, hogy valaki meleg,"


De. Bahod van vele. Mondjuk nem értem, miért, hiszen nem vagy "veszélyben".

Gondolom eddig csak azért volt a haverod, mert járni akartál vele, de most, hogy nincs esélyed, fölösleges időpazarlásnak érzed a további kapcsolatot.

2015. dec. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Mit tegyél? Mondjuk ne egyél meg minden mondvacsinált pletykát! Valakitől hallasz valami dolgot, és már tényként is tekinted, hát ez kész. Helyedben a "barátot" hanyagolnám, aki szereti telebeszélni mások fejét mindennel, azzal nem érdemes barátkozni. Pff.
2015. dec. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Clay Morrow ***** válasza:
100%
Ha tényleg igaz, hogy meleg, akkor igen is bajod van vele. Nedvesedik a pinád rá és a tetszésedtől nem tudsz rá tekinteni haverként. Majd az idő túlléptet ezen, ha nem bírsz e gondolattól nyugodni, akkor hidegülj el tőle és megint az idő megoldja.
2015. dec. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az elsőnek van igaza. Azért haverkodtál a sráccal, hátha összejöttök majd, de így esélytelen. Mert téged nem az zavar, hogy fiúkkal lenne együtt, hanem az, hogy lányokkal nem akar. Innentől kezdve egyértelmű.

De az is igaz, hogy nem kell minden pletykát elsőre elhinni. Én is leírhatom most rólad másoknak, hogy egy számító kis rüfke vagy, de ettől még nem biztos, hogy így is van.

Mindenesetre, ha valóban meleg a srác, és te emiatt nem akarsz vele haverkodni, ráadásul másokkal beszéled ezt ki a háta mögött, akkor jobb is, ha elkerülöd. Nem érdemled meg, hogy a barátod legyen.

Menj, és keress valami felszínes, extra hetero csapatot, ahol haverkodhatsz szuper jó pasikkal, hátha valamelyiknek véletlenül kelleni fogsz 1-2 menetre.

De ha szeretnél jó emberré válni, akkor keresel egy jó pszichológust, elbeszélgetsz szépen vele pár alkalommal, hogy mit is jelent a barátság, és mit kell más emberekben meglátni, aztán keresel néhány meleg barátot, és velük is elbeszélgetsz, hátha felfogod, hogy ettől senki nem válik más emberré, csak a te buta kis fejedben.

2015. dec. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Ti betegek vagytok esküszöm.

A barátom nem telebeszélte a fejem, hanem csak szóba került és említette.

Nem azért haverkodtam vele egyébként sem, mert járni akartam vele. Hanem, mert szimpatikus volt. Az év eleji táborban nagyon összehaverkodtunk, s ő az egyetlen ember aki kiállt mellettem egy múltkori konfliktusnál.

Én becsülöm őt, tisztelem, s BARÁTILAG szeretem, még akkor is ha csak 4 hónapja ismerem. Egyébként is nagyon gondolkoztam rajta, hogy meleg-e vagy nem, ugyanis folyton pirosban jár, púderezi magát, pirosítót használ, s néha úgy viselkedik, mint egy lány. A járása, megmozdulása stb. Csak eddig nem mertem rákérdezni, s mivel sokat hajtogata, hogy ha neki gyereke lesz, ez lesz meg az lesz, én azt hittem csak divatból csinálja ezelet.

De ezek szerint mégsem.

Alátámasztom azt, hogy helyes, magas srác. De mivel haverom, s osztálytársam ezért házinyúlra amúgy sem lőttem volna.

Nem akarok tőle elridegülni. És igazából magam sem tudom miért zavar ez, de valamiért mégsem hagy nyugodni a gondolat.

2015. dec. 20. 22:23
 6/19 Clay Morrow ***** válasza:
100%
Lófas*t nem. Akkor miért írtad ki a kérdést ? Ha "becsülöd, tiszteled és 4 hónap alatt már barátilag szereted" akkor mi ez a: "de nem megy, nem tudom feldolgozni, hogy egy olyan jó pasi" szöveg? Ha valakit tisztelsz és barátként szereted akkor könnyen magadban lezárod és elfogadod, hogy ő ilyen. Ha eleve gyanakodtál, hogy meleg akkor még is, miért olyan képtelenség feldolgozni? Még magadnak sem mered bevallani, hogy belezúgtál, mint a szar.
2015. dec. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

A fa szt zúgtam bele.

Az érzelmeimet hadd tudjam már én, rendben?

Nem kell belémkötni, nem vagyok homofób, de meleg párti sem vagyok.

De szerintem lehet jobb lenne, ha megbeszélném vele, hogy ezt és ezt hallottam. Lehet jobban járnék, mint veletek.

2015. dec. 20. 23:17
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"akire tapadnánák a csajok fiúkra pazarolja magát"

Eszem megáll... Pazarolja magát?! Szerinted ő döntött úgy, hogy meleg lesz, mert az olyan jó buli? Nem, ezt pörgette neki a sorskerék, ezzel kell együtt élnie, elfogadnia magát. Nem kell "melegpártinak" lenned ahhoz, hogy belásd, milyen nehéz ez neki ennyi idősen, és támogatásra és elfogadásra van szüksége.

Ha ennyitől nem tudsz rá haverként tekinteni, akkor igenis vagy belezúgtál, vagy homofób vagy, legfeljebb még nem tudatosult benned.

2015. dec. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy ember értékeit nem a szexuális hovatartozása alapján ítéljük meg,már aki.

Lehet mégsem olyan mély ez a barátság,ha így megváltozott róla a véleményed, bár 4 hónap után azért nem is lehet annyira mély.

Nem mindegy neki mire pazarolja magát,mint egy jótét lélek,aki a Föld népességéért aggódik:D

Szerintem kérdezz rá nála,és beszéljétek meg,hátha eloszlik a misztikus köd a szemed elől,és újra az embert látod majd benne.

2015. dec. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Végre egy értelmes válasz.

Mindenképpen beszélni fogok vele, és megpróbálok elfogadni őt úgy ahogy van, mert én is utálom az előítéletet, így megpróbálok megtenni tényleg mindent annak érdekében, hogy segítsek. Először is elfogadom ezt a tényt, beszélek vele, meghallgatjuk egymást, és remélhetőleg egy fokkal jobb lesz.

Köszönöm!

2015. dec. 21. 01:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!