Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Általában azokat szeretjük,...

Általában azokat szeretjük, akik megérdemlik?

Figyelt kérdés
Egy évre felvettem anno a filozófiát, meg az erkölcstant fakultációra és nagyon összezavarodtam, mert a költők, meg a művészek mindig azzal jöttek, hogy bizony bizony nem azt szeretjük, aki megérdemli, mert az ember gyarló, nem tudja patikamérlegre tenni a szeretét, hiába csűröm csavarom, vannak, akik így látják, akik úgy, akiknek előbb volt a tyúk, aztán a tojás, és akiknek előbb a tojás, aztán a tyúk, nem tudom elérni, hogy ugyanolyan szmélelettel nézzen és forduljon mindenki ugyanahoz az emberhez, nem tudom elérni, hogy mindenki ugyanazt az egyet szeresse, ugyanazt az egyet utálja és így tovább, nem tudok egysíégsíteni és, bár a világ erényességre nevel, nem tehetem tönkre senki életét direkt csak azért, mert úgy érzem így igazságos, A dolgonak van saját folyása, saját eredése, az emberek és a természet is különféleképpen hatnak egymásra, egy bizonyos helyzetben elsorvad a virág, és mert olyanok a körülmények, a másikban virul, színesedik, meg kell érteni, el kell engedni azt az embert, aki máshol féányesebb, szebb, több napsütés éri, iszonyú önző dolgo magunk mellett tartani valakit, ha látjuk, hogy szenved, nincsenek barátai, nem talál kapaszkodót, mert elszívjuk az összes energiáját, az ember tehát nem azt szereti, aki megérdemli, a virág nem azt a földet szereti, amelyik megérdemli, hanem amelyikben jól érzi magát

#teszegény
2016. jan. 13. 11:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok a végletek embere, nem ragaszkodom a rossz dolgokhoz, mielőtt valaki azt gondolná, de én például szerettem olyan embert, aki látszólag nem érdemelte meg, de amikor együtt voltunk mégis megérdemelte, és gyűlöltem olyat, aki látszólag nem érdemelte meg, de amikor együtt voltunk mégis megérdemelte. úgy gondolom ez csak az egyéni szabadságra tartozik.
2016. jan. 13. 11:24
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem. Például rengeteg nő, "hála" a jelenlegi társadalmi szerepeknek és normáknak, szereti/megpróbálja szeretni/vonzónak tartja az abuzív férfit. Pedig az olyan férfiak nem érdemlik meg.
2016. jan. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
az abuzív az milyen, bocsánat, de bizonyos fogalmakkal nem vagyok tisztába szerintem, leírnád pontosabban, hogy mindenki tudja, vagy rákeresnél inkább?
2016. jan. 13. 13:27
 4/11 anonim ***** válasza:
Én például most is egy olyat szeretek, aki nem érdemli meg.
2016. jan. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. Én legalabbis, olyan fiut szeretek, aki szazszor megbantott, atvert, hitegetett, és mégis.. Az érzelmek. Mindennél jobban szeretem, hiàba. Pedig sokan azt mondjak nem érdemelné meg, vagy ha mar én ennyire szeretem, akkor nekem is kijàrna az o szeretete/figyelme, de sajnos az o érzelmei iràntam elég kozombosek, jobb esetben persze.
2016. jan. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
sajnos én azt mondom, hogy a beszélgetés és az érdeklődés kétélű ám, sokan azt vallják a katolikus iskolában láttam, ha valakinek problémája van vetítsd vissza rá és akkor rájön, hogy visszafelé is lehet gondolkodni, ami izgi egészen addig, amíg a másik is ugyanazt nem csinálja azzal, aki a problémájával, akkor amikor pedig a mésiknak van problémája, és így tovább, egy kis bukfenc a kinek van nagyobb tábora a bizonyításhoz, hogy nem én b...m el, hanem te, de ehhez fel kell vállalni, hogy neked vagy őneki problémája van, nedjisten az én problémámat se kell kiszopizni senkinek a kisújjából, de az már gyerekpszichológia, a gyerekkel beszélgetünk ugye úgy, hogy nekünk látszólag nincsen problémánk, de a gyerekét meg akarjuk oldani, ha egy felnőttel és aztán akkor amikor pedig nekünk van problémánk és a felnőttel beszélgetünk egyből várnánk a megoldást, addig amíg felső pozícióban voltunk jó volt anyáskodni, főnököt játszani, tehát a probléma teszi a helyzetet érdekessé, amikor szeretünk és a problémakezelés, mert a konfliktus hurcolása megölheti a szeretetet és mindneféle érzelmet, a másiktól való elvárások ugyanúgy, míg a másik babusgatása is, amikor elig várjuk, hogy legyen elvárása felénk, mint egy gyereknek, szoktatás kérdése, vagy mi
2016. jan. 13. 19:32
 7/11 A kérdező kommentje:
de a pszichológusok se tudják jobban, mint a kiszel, vagy a szőke
2016. jan. 13. 19:34
 8/11 A kérdező kommentje:
a fenti zagyvaság egyébként rausburg jenő felvázolt interakciója, nekiindulok egy kérdésnek, mint egy komoly felnőtt és érzelmileg indulatos gyerek rekciót kapok, vagy fordítva, nekiindulok egy kérdésnek, mint egy hülyegyerek és egy komoly felnőtt reakciót kapok, nos csak szólok, hogy abból nem lesz kommunikáció soha
2016. jan. 13. 19:37
 9/11 A kérdező kommentje:
engem gyakran befolyásolnak abban, hogy kit szerethetek és kit nem
2016. jan. 14. 13:14
 10/11 A kérdező kommentje:
azt bántjuk akit szeretünk a kommentre reagálva, akkor ő is szeret, tuti
2016. jan. 14. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!