Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy haverom megkért, hogy...

Egy haverom megkért, hogy segítsek kifesteni a lakását, de nincs kedvem hozzá. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2016. jan. 22. 11:52
1 2
 1/15 anonim válasza:

Ez egy bonyolult kérdés, mert sok mindentől függhet. Példáúl a festék színétől, vagy a barátod színétől.

Szerintem a legegyszerűbb megoldás elmenni és festeni.

Mi gond származhat abból?

2016. jan. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván neki sincs kedve... :)
2016. jan. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Kincsesne ***** válasza:
Lehet, hogy ha valaki megspórolja az időt és a fáradságot, akkor elveszt egy "havert".
2016. jan. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mondj nemet!
2016. jan. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mérlegelj.

A barátod mennyi szívességet tett már neked, hányszor kért és kapott segítséget? Ha még soha nem segített, de te folyton, akkor rövidre zárnám a kérdést: megmondanám, hogy segítsen az neki, aki neked is segített. Ha ő mindig segít, de te soha, akkor ne csodálkozz, ha megromlik a kapcsolat.


Megmondhatod simán, hogy nincs kedved, de te sem várod el tőle, hogy megerőszakolja magát, ha segítségét kéred.


Amúgy ha nagy kiadás lenne a számára az anyagi lehetőségeihez képest, akkor azért elgondolkoznék rajta. Te is lehetsz még szarban, amikor jól jönne a segítség, és nem azt szeretnéd visszahallani, hogy bezzeg amikor... De vigyázni kell, hogy ne nézzenek baleknak.

2016. jan. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Joe.38 ***** válasza:
Sok.dologtól függ. Milyen barát mióta barát. Mit tettek egymásnak mitől barát. Lehet jó móka is még ha nehezen indul.is. De sajnos nekem.is van barátom aki haver lett. Sokat kért folyton kért és amikor én kértem akkor megfeledkezett rólam. Nem.mérem nem.mérhető patika mérlegen de van arwny és van fontossàg . Ezt az ember maga dönti el maga tudja mi a fontos maga tudja mit hoz a jövő. Tény a legtöbb esetben nem kifizetődő. De így az ember magára marad. Azaz jövőben is magának kell megoldani egyedül. De ez barattal együtt is pont maradhat ilyen . Tehát te tudod mérlegelni a választ. No az is lehet diszkrét de lehet végleges is.
2016. jan. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Ez komoly ez a kérdés? XD
2016. jan. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
Igazad van, 5-ös. Mér' ne legelhetne?
2016. jan. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Tsorba Kelemen válasza:

Ez a különbség a barát és a haver között. Ha barát, akkor ez a kérdés fel sem merül, mert onnantól nem barát többé, csak haver.

Igazából, csak egy jó válasz létezik: mindig légy őszinte, és önmagadhoz is!

2016. jan. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Engem hívott már barátom, hogy bútorokat segítsek átvinni egyik lakásból másikba (költözködött). Nekem volt kocsim, neki nem. Nem volt hozzá kedvem, de elmentem segíteni. Azért mert szüksége volt rá, én meg a barátja vagyok, ezért ha tudok, segítek. Persze, hogy lett volna jobb dolgom, mint hogy kanapét cipeljek és furikázzak. De nem csak én, másik barátja is jött segíteni. Ezért vannak az emberi kapcsolatok.


Namost az őszinteség jó dolog, de nyilván akármilyen barátok vagyunk, nem kezdtem el ecsetelni, hogy na itt vagyok segíteni, de amúgy rohadtul nincs ám kedvem hozzá. Mert amúgy neki sem ez volt a hétvégi hobbija :D.


Ha haver, és nincs szorosabb barátság, akkor meg lehet mondani, hogy bocs, de már van más programom. Máskülönben pedig elmehetsz úgy is, hogy nincs kedved hozzá, valószínűleg neki sincs.

2016. jan. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!