Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tönkre teszi az összes emberi...

Tönkre teszi az összes emberi kapcsolatomat az önértékelési zavarom?

Figyelt kérdés

Az utóbbi éveket szinte teljesen egyedül töltöttem, nem voltak barátaim, legfeljebb felszínes haveri viszonyok alakultak ki. Nem mertem teret engedni semminek, a múltban annyiszor vágtak át. Úgy érzem, nincs oka az embereknek, hogy akár megbízzanak bennem, akár kedveljenek, pláne, hogy szeressenek. Néhány hónapja azonban bekerültem egy társaságba, ahol úgy döntöttem, hogy nyitok, de érzem azt, hogy ez a rettegés sorban fel fogja őrölni ezeket a kapcsolatokat is. Rág a méreg belülről, amit szeretnék néha kibeszélni, de nem merem, mert félek, hogy végül elmenekülnek tőlem. Próbálok hasznos lenni számukra, nem terhelni őket, de a belső feszültségeim miatt gyakran enervált és kedvtelen vagyok, amit sokszor nem tudok már elrejteni.

Sajnos évek óta időszakos depresszióval küzdök, ami korábban csak átlagos "rossz időszaknak" gondoltam, de a legutóbbi fél éve tart, és nem bírok kilábalni belőle. Rettegek, hogy megint egyedül maradok, kötődöm ezekhez az emberekhez, szeretem őket. Nem tudom, hogy lehetnék jobb. Sokszor úgy érzem, hogy megbízhatok bennük annyira, hogy tálaljak (a depressziómról egy kivételével mind tudnak, aki nem, ő is valószínűleg sejti, de nem veséztük ki soha), de nem merek átbillenni azon a ponton, amikor tényleg sebezhetővé válok lelkileg, nehogy elmeneküljenek, és újból pofára essek, holott néha már sikít a lelkem az egészért. Hogyan kezeljem ezt az egészet anélkül, hogy beleőrülnék? Néha annyira fáj, hogy azt hiszem, széttép belülről.


2016. febr. 1. 00:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdek hasonlítani rád ..

Egyébként meg igen,sajnos tönkrevágja az egészet ez a kín.

2016. febr. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. ( Sőt más gondom is van ) És nekem is mentek tönkre baráti kapcsolataim emiatt. ( - Túl szomorú és fura vagyok. - mondták)

Szerintem mondd el nekik, hogy depressziós vagy, ha igazi haverok akkor megértenek... Ha nem, majd jönnek másikak. Meg lehet csinálni, én is megcsináltam. Ha furán viszonyultak hozzám később, úgy voltam vele, hogy akkor inkább én hagyom ott őket, minthogy ők ejtsenek pofára. Persze emiatt még azóta is fáj a szívem, hogy akiket kedveltem, ott hagytam.

2016. febr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen problémáim vannak. Nehéz kilábalni belőle. csinálj sok programot. Légy aktív. Szerezz új ismerőseket. Mindig csinálj valamit, ez lehet, hogy eltereli a figyelmedet a rossz gondolatokról.
2016. febr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!