Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan ne telepedjek rá a...

Hogyan ne telepedjek rá a barátnőmre? Nem szeretném megfojtani.

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok.Az a helyzet, hogy életem egy nagyon nehéz időszakán megyek keresztül, sosem voltam egy "happy girl in the big city" típus. Pontosan azért mert utálok azon a helyen lakni, ahol lakok, sajnos vidéken születtem. A szüleim elváltak még kiskoromban, apukám Pesten lakik, és imádok ott lenni, és fel is költöznék, de anyukámat nem szeretném itt hagyni, mert hiányozna, nagyon is, és a másik, lassan már féléve történt, hogy a bátyám öngyilkos lett, és ez teljesen felborított mindent. Nem tudok koncentrálni az iskolára, pedig előtte sem szerettem, de most valami olyan érzés szállt meg, amit nem tudok elűzni, csak ha Budapesten vagyok. Mikor a házunkban mászkálok, ahova egyébként nem tudok elhívni senkit, mert nagyon csúnya, és régi, és valahogy nem vesz rá a lélek, hogy bárkit is beavassak abba, hogy nagyon rossz az anyagi helyzetünk. Anyukám dolgozik egész nap, de nincs anyagi keretünk rá, hogy felköltözzünk Pestre. Pedig ez minden vágyam. És van egy barátnőm, akit az interneten ismertem meg 3 éve, már találkoztunk is többször, és az a helyzet, hogy nagyon szeretem őt, komolyan ha nem lány lenne, olyan erős, mint amikor szerelmes voltam. És legszívesebben állandóan vele lennék. Nem rég találkoztunk, és mindig leírom neki, hogy mennyire szeretem, és nagyon hiányzik, hogyha nem beszélünk. És nem akarom, hogy ez neki teher legyen. És tudom, ne írjak neki állandóan, és nem is írok, de olyankor egyszerűen csak ürességet érzek. Ez így most nagyon ömlesztett lett, de körülbelül így is érzem magam. Nagyon szeretnék végre elmenni innen, és barátkozni, és teljesen tiszta lappal kezdeni, új helyen, új emberek közt. De félek is, mert sosem volt sok önbizalmam, és nem is tudom, hogy engem hogy lehet szeretni, mert mindig ugyanazokat a témákat hozom fel, és azt érzem, hogy biztos unnak engem, pedig éreztetik velem, hogy valójában nem.
2016. febr. 8. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Na, van egy ellenkező nemű hasonmásom. :D Oké, nálunk nem lett senki sem öngyilkos és nem vagyunk szar helyzetben, mert kiköltöztünk Ausztriába, valamint nekem sok barátom volt, de mindenkit elveszítettem, mikor fél éve kiköltöztünk, úgyhogy csak a neten maradtak meg, de az nekem meg valahogy nem elég. Biztos tudod te is, hogy egyszerűen nem ugyanaz a neten beszélni valakivel, vagy úgy, hogy ott van melletted. :( Na, mindegy. Amúgy én is ezt csinálom, sokat csüngök igaz barátaimon, de ők ezt elfogadják, mert ezért igaz barátok. :3 Nyilván, én is visszafogom magam már. Tényleg sajnálom, hogy ilyen életed van. :/ Most képzeld el, hogy én itt kint Ausztriában azért dolgozom jelenleg, hogy minél hamarabb munkába tudjak állni, majd venni egy házat és egyik barátom azonnal kihozni magam mellé, mert szegények legjobb esetben pár éven belül utcára kerülnek, ha addig nem halnak éhen. Egy igaz barátomról van szó, akiben nem kérdés, hogy 1000‰-ben megbízom!


Te is tanulj, aztán menjél ki külföldre! Biztos van ismerősöd, barátod külföldön, aki befogadna magához pár hónapra, míg nem találsz állást és nem tudod magad fenntartani. Vagy nincs? :/ Sajnálom, tényleg. Biztos nagyon érdekelt a regényem, de inkább megpróbáltam vele segíteni, bár nem hiszem, hogy nagyon ment. :D :/


Sok sikert és kitartást! Drukkolok neked, hogy összejöjjön minden. :)

2016. febr. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, érzem az empátiát, és ez nagyon jól esik nekem.

Tudom, persze, hogy teljesen más mikor valaki, akivel nagyon jóban vagy, veled van és együtt szórakoztok, lelkiztek, sokkal közelebb hoz. De én valahogy állandóan ölelgetni akarom, és konkrétan rajongok érte, valami elképesztően közvetlen, és teljesen őszinték tudunk lenni egymással. Nyilván ez azért van, mert Ő az egyetlen ilyen személy, aki nem a családtagom.

Nagyon rendes tőled, hogy elhívod a barátodat is, komolyan. Nagyon is tudom, mert mindig elképzelem, ahogy együtt elmegyünk a barátnőmmel Amerikába. Egyszer már voltam ott, Ő még nem, és valahogy annyira jó érzés tölt el, mikor erre gondolok, nem is tudom, hogyan csinálnám ezt az egészet végig nélküle.

Németországban laknak rokonaim, Angliában és Amerikában is, sok helyen, és tervben van, hogy nyáron kimegyek egy időre Németországba nyelvet tanulni, mert imádom a németet, de az angolt is.

2016. febr. 9. 22:32
 3/3 anonim ***** válasza:
KÖSZÖNÖM! Eső válaszoló és a komment mindent visz. Végre egy gyémánt a mocsárban. Azt hiszem, kisebb az esélye a nagy szomorúságnak, meg annak, hogy rács mögé kerülök.
2016. febr. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!