Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Örüljek a hátat fordító barát...

Örüljek a hátat fordító barát megjelenésének vagy legyek rideg vele?

Figyelt kérdés
Több kérdésem is volt már, én voltam abban a hitben, hogy a szoros barátság mennyire fontos. A legjobb barátomat nagyon sokra tartottam és értékeltem őt. Igaz, hogy jelentős a korkülönbség, de afféle igazi férfibarátság volt. Aztán amikor a szingliség megszakadt és lett barátnőm, akkor elfordult tőlem. Sőt azzal, hogy belekezdtem egy másik üzleti tevékenységbe, mint ami korábban volt, mintha ez is olaj lett volna. Holott: mindig ő volt az, aki a kis laza, saját magát pozitívabbnak tartó viselkedésével fölényeskedett velem szemben, ha nem is direktben, de valahogy kiérződött egy ilyesmi. Aztán amikor lett a kapcsolatom, vagy 20x közöltem vele, hogy a barátságunk ugyanolyan fontos, mint korábban. (Kis éle is volt, mert amikor ő becsajozott, akkor volt olyan, hogy ráírtam és visszaírt, hogy „kb 10 percig vagyok még kommunikatív, mert jön Adri” –hűha…. :/ Ha nem volt csaj akkor mag naponta többtíz üzenetváltás, heti több tali, bulik stb stb. Aztán a nagy elfordulása után többször kérdeztem, hogy mi van vele, mi ez a „kegyvesztettség” irányomban. Ő tipikus konfliktuskerülő típus, aki ilyenkor hárít, terel, témát kerül. Ha engem kell fikázni, akkor nem, akkor olyan szinten kioktat és minősít, hogy csak lesek. Pl feminin vagyok, amiért az érzéseimet kimutatom és amiért szakítottam a barátnőmmel egy hónapja csak azért, mert nem éreztem az őszinte bensőségességet és még oltogatott is. Na a barátom meg jól ellenem fordította, feminin és férfiatlanul sértődékenynek címkézett. No erre én is kissé távol maradtam. Nem bántottam, sőt a jóval korábban megígért evészeti meghívásomat is betartottam, így a heti helyett 2016-ban egy azaz egy darab talit sikerült összehozni, ahol direkt semleges témákról beszéltem csak vele. Azóta megint több hét eltelt. Leszarásban. Míg most hirtelen felbukkant a srác és elhívott valami olyan bulirendezvényre, ahová több embert vihet nyeremény gyanánt. Majdnem visszakérdeztem, hogy ugyan miről jutottam pont én az eszébe. De aztán nem tettem. Sajnos a burok effektje ilyenkor „beműköd”-ne, azaz visszavágna, kigúnyolna, cinikus vihogás lenne max. (>érzelmi analfabétizmus) A kérdés az, hogy mivel igazából konkrétan ellenem nem tett semmit, csak meglepő módon telibeszart hónapokig, ami miatt én picit sértve érzem magam, ki mit tenne? Örüljek? Olvassak be neki? Ne menjek el? Vagy menjek el, de éreztessem, hogy már ő nem azt jelenti nekem, amit régebben és mindennek nem én hanem ő az oka. Stb stb. Érdekel, hogy ki hogy kezeli, ha kissé csalódik abban, akit a legfontosabb barátjának tart. (vagy saját magában? hogy túlértékelt valakit?)

2016. márc. 1. 08:25
 1/10 A kérdező kommentje:
2016. márc. 1. 08:26
 2/10 anonim ***** válasza:

Olyan vagy, mint egy kis tinilány, aki sír a szerelme után.

Legyél már férfi.

2016. márc. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Jajj de cuncika vagy husómusó :P


Valami értelmesebb válasz? :D :D :D

2016. márc. 1. 09:04
 4/10 A kérdező kommentje:
Na de a viccet félretéve, komolyabbra fordítva, szerintem férfi embereknek is van igényük a lelkitárs jellegű támogatottságra, és sok esetben két igaz barát kapcsolata átívelhet több párkapcsolaton is és néha komolyabb kötelék. Bizalom, feltételnélküliség, egymásra számíthatás stb stb. Nem hiszem, hogy ettől puncim nőne (azaz ne lennék férfi). Nálam a férfilét nem kötelezettség és nem egy robotikus érzéketlen álarc viselésének kényszere, hanem én teljesen hitelesen és nyíltan állok az emberekhez. Max meggondolom, hogy kit engedjek a privát szférába, ki érdemli azt meg :) ennyi
2016. márc. 1. 09:20
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Némely pontokon mintha magamat olvasnám, bár én nő vagyok, "legjobb barátnővel".

Azt hiszem, a te barátod is hasonló személyiség lehet, mint ő. Irigy :)

Amikor párod lett, ő kapcsolatban volt, vagy egyedül?


Nálunk folyamatos konfliktus, hogy az én életemet akarja élni a csaj. Zenész vagyok, ez az egyetlen, de komoly hobbim, sokat foglalkozom vele, így nyilván gyorsan is fejlődök. Egyszerre több hangszeren is.

Ő gyakorlatilag próbál leutánozni mindenben, természetesen "vitte" a zenészséget is. Mivelhogy egyébként valószínű baromira nem érdekelné a dolog, nem is megy neki semmi, csapong ide-oda, na de ha én elérek bármit, már érezni rajta, hogy ölni tudna. Konkrétan ha jóban akarok lenni vele, nem beszélhetek a kedvenc elfoglaltságomról egyáltalán :D

Egyszerűen az az egyetlen életcélja, hogy kicsikarja másokból az irigységet, vagy nem tudom. Mindig fordítva sül el :) Én pl. semmi irigyelnivalót nem látok rajta, görcsösen próbál mindenkinél bevágódni azzal, hogy lemásolja őket, saját személyisége egyáltalán nincs.

Amikor már nem bírja, hogy nekem "összejön minden", látványosan depressziós lesz, majd varázsütésre kigyógyul belőle, keres egy lehetőleg minél nagyobb csapatot amiben elvegyülhet, az orrom alá dörgöli majd eltűnik a fenébe. Amikor a csapat megunja, és ott is megszakad a kapcsolat - általában fél év kb. -, visszakönyörgi magát, mondván, most nagyon megváltozott, fontos vagyok neki.

Ezt úgy 4x játszottuk el eddig :)


Eleinte nagyon megviselt, mert én beleadtam mindent a barátságba, számomra az egyik legfontosabb emberi kapcsolat, inkább legyen egy igazi, de az tényleg olyan, hogy bármiben számíthatok rá... többször is úgy engedtem közel magamhoz, hogy na majd most... adtam neki újabb esélyt, beleéltem magam, ott voltam, ugrottam, ha kellettem, de feleslegesen.

Éppen most kezdi megint a hülye játékát. Míg velem havonta egyszer találkozik, akkor is én menjek, mert ugye ő nem ér rá, másokkal megállás nélkül bulizni jár. Ha neki van baja, utólag le vagyok teremtve, hogy nem voltam ott - ahogy általában lenni szokott -, ha nálam van valami, esze ágába sem jut bármit tenni.

Már csak legyintek :) Ha megint megy, nem jön többet vissza, nem érek rá a hülyeségeire. Úgy tűnik, így lesz, mert magától napok óta nem keres.


Mindkettőnkben csalódtam, én mindig is túlértékeltem őt, azt hiszem. Sokáig nem is láttam, mi a probléma vele, saját magától ismerte el egy rossz pillanatában, hogy irigy a sikereimre. Innentől nem leszek ennyire nyitott.


Hogy te mit tehetsz? Válts stratégiát :) Én is ezt teszem.

Ne keresd magadtól, ha komolyan akar valamit, majd ő megteszi. Ne beszélj vele a közelgő programról, ha komolyan akarja, hogy ott legyél, azt észre fogod venni.

Ha el is mész, légy távolságtartó, hagyd rá, közeledjen ő.


Sajnos ennyi évnyi tapasztalat után elmondhatom, az emberek nem változnak, ha adsz is neki egy esélyt, tartsd próbaidőn sokáig, ne éld bele magad.

2016. márc. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
Ja, hozzáteszem, azóta őrült meg végleg, mióta új bandám van :)
2016. márc. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A srácnak voltak nőügyei? Nem lehet, hogy...?
2016. márc. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
"Szivárványos" óriásrákra (homár :P ) gondolsz? :D
2016. márc. 1. 11:20
 9/10 anonim ***** válasza:
"Szivárványos óriásrák?" Ez jó. Igen, olyan férfiszerelemre gondolok.
2016. márc. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Volt, hogy együtt kondiztunk, utána zuhanyoztunk, de nem történt semmi akkor sem, ha leesett a szappan :P :D :D :D
2016. márc. 1. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!