Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátaim nem foglalkoznak...

A barátaim nem foglalkoznak velem, megoldási javaslatok?

Figyelt kérdés

Pár hónapja az összes barátnőmnek lett barátja, és én váltam egyedüli szinglivé a társaságban. Biztosítottak róla, hogy ez semmit nem fog megváltoztatni, mindig ugyanúgy összejárunk, találkozunk, beszélünk, stb. Ez eddig szép és jó, csak hát nem egészen így történt. Eleinte még tényleg ugyanolyan volt minden, aztán ahogy teltek a hetek, hónapok mindenki elkezdett leszarni. Ami eddig magától értetődő volt - hogy van kivel beszélgetnem, meghallgatnak, van kinek elmondanom az örömeimet, bánataimat - ez konkrétan szertefoszlott.

Bevallom, ez az én hibám is, de úgy érzem, hogy sokszor nem érdekli őket, ha esetleg mesélnék valamit. Nem egyszer fordult elő, hogy én beszéltem, ők meg inkább telefont nyomkodtak, és nem is figyeltek rám.


Tudom, hogy elég gagyiul hangzik így leírva... visszaolvasva én is annak tartom. De eljutottam arra a szintre, hogy azt érzem, nincsenek barátaim. Nem tudok senkivel sem őszintén beszélgetni, maximum felszínesen. Csak ülök itthon, egyedül, és tanulok... ennyi az életem.


Próbáltam már megbeszélni ezt velük, de nem sokat segített.


Én rontottam el valamit, vagy egyszerűen csak ilyen hatással van az emberekre a szerelem?


2016. márc. 5. 21:07
 1/7 anonim válasza:
44%
nem,csak nem voltak igazi barátok
2016. márc. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A tiéd sajnos nem egyedi eset.

Én úgy gondolom, egy párkapcsolat még nem ok arra,hogy az ember lexarja a barátait.

Akik veled ezt csinálták, azok nem a barátaid.

2016. márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Én szívesen ismekednék veled. Budapest, 35/F. Én is hasonlóképpen jártam férfi módra. Személyes levélben írom le.
2016. márc. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Jajjjj bakker, ne itt akarjon már valaki 15 éves csajokat felszedni már 35 évesen.


Kérdező: nem hangzik gagyiul amit leírsz, szerintem ezen mindenki átesik ebben a korban (gondolom még tizenéves vagy). Jönnek az első nagy szerelmek, aztán még annyira nem tud senki semmit kezdeni a helyzettel, hogy ez sül ki belőle. Gonoszul fog hangzani, de: nyugi, majd szakítanak.

Bár ha borúlátóbb akarnék lenni, akkor azt is mondhatnám, hogy megvan az esélye, hogy eltávolodtok egymástól a régi barátaiddal (nem csak te tőlük, ők is egymástól). Addig is amíg ez nem változik, ne kínozd magad, próbálj a felszínes, de pozitív kapcsolataidból többet kihozni (értsd: barátkozhatsz másokkal is).

2016. márc. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló: tessék megjegyezni, hogy nem természetes dolog, hogy mindenki átesik ilyenen. Betegségbe sodorja az embert. Főleg az nem, hogy majd azt gondoljuk, hogy majd szakítanak.
2016. márc. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

" Utolsó válaszoló: tessék megjegyezni, hogy nem természetes dolog, hogy mindenki átesik ilyenen. Betegségbe sodorja az embert."


Szerintem pedig természetes, mert majd mindenki átesik ilyenen. Aki meg ettől beteg lesz, az amúgy sem egészséges mentálisan. Szarul fogja érezni magát, de akit ennyi kiüt azzal amúgy is baj lesz, ha nem emiatt, akkor másért.


"Főleg az nem, hogy majd azt gondoljuk, hogy majd szakítanak."


Pedig hirtelen egyetlen esetet sem tudok, amikor az első tiniszerelmek megmaradtak volna.


(Bár nem igazán jött le a kérdésből, hogy mennyi idősek, de én arra tippelek, hogy még fiatalok nagyon.)

2016. márc. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az egyik válaszoló írta, hogy pasizzak be én is. Nos, most épp, hogy nem szeretnék ilyenekbe bonyolódni, az érettségire akarok koncentrálni minden erőmmel. Másrészt úgy vagyok vele, hogy szeptembertől úgyis elmegyek Pestre, és nem akarom, hogy a családomon kívül bármi is idekössön. Nekem a barátaimra lenne szükségem, és nem egy pasira...

A válaszok megnyugtattak kicsit, és arra jutottam, hogy átvészelem ezt a pár hónapot, aztán majd az egyetemen szerzek új barátokat.

Köszönöm még egyszer!

2016. márc. 6. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!