Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Feladnád-e a legjobb barátságo...

Feladnád-e a legjobb barátságodat a szerelmedért? (tudva, hogy a legjobb barátod a szerelmed)

Figyelt kérdés

fiataloktól, felnőttektől egyaránt várok választ.

Adott a helyzet: a legeslegjob barátod, jobbat nem is kívánhatnál, és veled ellentétes nemű. régóta (kicsi korotoktól/fiatal korotoktól) vagytok szoros kapcsolatba. Egy probléma adódik: beleszerettek egymásba.

Összejösztök? Megkockáztatva azt, hogy ha szakítotok, akkor soha többé nem lehettek legjobb barátotok (ebben persze az is benne van, hogy örökké együtt maradtok)

Vagy inkább maradtok "csak" legjobb barátok, és ez a biztosabb.


Írhattok igaz sztorikat is ezzel kapcsolatosan, de azok válaszát is szivesen várom, akik csak "eljátszadozak" a gondolattal, ebben az esetben tényleg egy olyan helyzetet képzeljetek el, amiben a világ legjobb barátjáról van szó.


Valamint szerintetek melyik fontosabb kapcsolat: amelyben az ellentétes nemű a legjobb barátod vagy amelyben a szerelmed/élettársad? Vagy a kettő nem olyan, hogy dönteni lehessen? Mért?



2016. márc. 28. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Inkább a barátság.

A Szerelemmel nagyobb eséllyel el veszted.

2016. márc. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Egy próbát mindenféleképpen megér. Hogy tudnátok eleve barátok maradni ha szerelmesek vagytok egymásba.. ? Ha esetleg így maradna és egyikőtöknek lenne párja akkor a Ti barátságotok úgyis megromlik. Szóval hajrá :)
2016. márc. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
"Hogy tudnátok eleve barátok maradni ha szerelmesek vagytok egymásba.. ?" nem tudom, nekem még nem volt legjobb barátom (pláne nem az ellenkező nemből), de már előfordult az, hogy azért, hogy ne veszítsek el valakit lemondtam a szerelemről, és nem bolondultam bele. tehát sikrült megálljt parancsolnom. szóval szerintem ilyen esetben is sikerülne.
2016. márc. 28. 21:07
 4/10 anonim válasza:
Hidd el, hogy nem éri meg összejönni! Ugyanez volt a helyzet velem pár éve, 15 voltam, ő volt az első komolyabb barátom.. 1,5évig jobb életet nem is kívánhattam volna, szinte tökéletes kapcsolat volt, vele feküdtem le először kb 1 év után etc. Aztán szakítottunk, vagyis én legfőképp... Logikus, hogy mindent tudott rólam ugye (egy óvodába jártunk, kertszomszédok vagyunk, egy általánosba, egy gimnáziumba..) és minden kis történetemet a szakításunk után kiszínezve mesélt el olyanoknak, akiket előtte alig ismert, mindenféle éjszakai pillangónak nevezett és stb.. Tényleg az tud legjobban hátbatámadni, aki ismer.. Szóval, ha szeretnél pár évet vagy hónapot, ami tökéletes, akkor nyugodtan.. De ha fontosabb a barátságotok, akkor ne! Én nem bántam meg, de ha újra kéne döntenem ebben, 1000%, hogy nemet mondanék neki..
2016. márc. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
mondjuk az elég gáz, ha egy számodra fontos személy (főleg ha te is fontos voltál számára) így képes hátbatámadni...
2016. márc. 28. 21:18
 6/10 Blade Bone ***** válasza:
Megpróbálnám, de csak ha tényleg komolyan éreznénk mindketten.
2016. márc. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

jah. nehéz eldönteni. mármint, magadról tudod, hogy mennyire vennéd komolyan, az már más, hogy a barátod hogy van vele. de ha igazán komoly (volt) a barátságotok, akkor tudhatod.

á, csak én szeretek így túlagyalni mindent? :D

2016. márc. 28. 22:03
 8/10 anonim ***** válasza:

sajnos én is túlagyalok sok mindent. többek közt az ilyen helyzeteket is, így általában el sem jutunk addig, hogy kiderüljön, kölcsönös-e a vonzalom, vagy csak én szerettem bele. jártam már így jó és legjobb baráttal is.

ha biztos lenne, hogy az érzés kölcsönös, akkor szerintem bele kell vágni és meg kell próbálni. ha tényleg a legjobb barátok vagytok és tényleg kölcsönösen szeretitek egymást, akkor ez a kapcsolat akár maga a csoda is lehet, amíg működik és ki tudja, nem működik-e nagyon hosszú távon, vagy akár örökké.

persze semmi sem tart a világ végéig, de az esélyt érdemes megadni. a szakítás sajnos általában nagyon nehéz és egy ilyen helyzetben mégnehezebb lehet. viszont ha sikerül túltennetek magatokat rajta, utána még akár lehettek újra a legjobb barátok, csak az átmenetet kell valahogyan átvészelni.

2016. márc. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nem is tudom. igazából csak most gondolok bele dologba: ha egy olyan személlyel jön össze az ember, akit már régről nagyon jól ismer, szeret, akkor a szakítás után vajon nem könnyebb újra jóban lenni? hisz először mikor megismerkedtek, nem azért lettek jóban, mert kölcsönösen vonzódtak egymáshoz, tehát lehet könnyebb lenne újra visszaállítani a szerelmi kapcsolat előtti barátságot. bár ez csak az én felfogásom, lehet élesben, személyes eseteknél, amik már az ilyen agyalós elméleten túl mennek, már nem működne.
2016. márc. 28. 22:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Olyan párkapcsolatot, amiben ez a kérdés egyáltalán felmerülhet, minden további nélkül feladnék. Mert az nem ér meg egy esti misét.
2016. márc. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!