Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Csak szerintem nevetséges,...

Csak szerintem nevetséges, amikor bepasizik valaki, és rögtön elfelejti a legjobb barátait?

Figyelt kérdés

18/L vagyok.

Mindkét legjobb barátnőm kb. fél éve pasizott be, nagyjából egyszerre. Nos, azóta kb. egyedül vagyok. Tudom, most jön majd az a rész, amikor kapok egy csomó olyan választ, hogy "Csak irigy vagy rájuk", "Ha neked is lenne barátod, akkor másképp gondolnád", "Felnagyítod a dolgot", stb. Legalábbis ezeket tapasztaltam más kérdéseknél.


Igazából tényleg egyedül vagyok. Nem, nem pasira vágyom.

Direkt döntöttem úgy, hogy erre az időszakra jegelem ezt a dolgot a felvételi miatt. Most nem is igénylem azt, hogy legyen párkapcsolatom. A barátaim hiányoznak. De piszkosul... mert ami eddig természetes volt (hogy mindig írhatok, ha valamit meg kell beszélnem valakivel, hogy minden nap beszélünk, hogy együtt eljárunk szórakozni, stb.) ez egyik pillanatról a másikra odalett. Komolyan, olyan érzés, mintha kidobtak volna... csak nem egy pasi, hanem a legjobb barátnőim.


Tehát konkrétan leszarnak. A szüleimen kívül nem tudok senkivel sem megbeszélni semmit már. Nyilván van néhány haverom még, de azok nem olyan kapcsolatok, amelyekben nyíltan tudnék beszélni bármiről...

Nem tudom, ez az élet rendje? Hogy ha jön egy állítólagos szőke herceg, akkor le kell szarni azt, aki eddig végig ott volt melletted?


Egyszerűen nem értem... és azt sem tudom felfogni, hogy én nem hiányzok nekik.


Próbáltam már megbeszélni, de csak azt kaptam, hogy "Bármi van, mi mindig itt vagyunk! És találkozunk, és minden ugyanolyan lesz mint régen!" Hát igen, aztán 1 hétig megint ugyanolyan volt minden, 1 hét után meg ugyanúgy nem törődtek velem.



2016. márc. 28. 21:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%

Nem ez az élet rendje.

Én is vagyok szerelmes, nagyon sokat változok ez idő alatt, de szerintem kizárólag jó irányba, mindig tanulok a hibáimból, fejlődök, egyre nyitottabbá, vidámabbá, boldogabbá válok az évek múlásával.

DE!

Nem csak a szerelmet igénylem, ugyanúgy a barátságot is, függetlenül attól, hogy nálam nagyon igaz, hogy a szerelmem az egyben a legjobb barátom is.

Az utóbbi időben nagyon eltávolodtam a két barátnőmtől, akik az elmúlt években mindig ott voltak nekem, mindkettő visszavezethető lényegében egy-egy szerelemre, habár az egyik esetben, a legjobb barátnőmnél volt köze ahhoz is a dolognak, hogy mindketten változtunk, aztán szép lassan idegenekké váltunk egymás szemében, míg a másik esetben problémák mindig is voltak, ezek a srác megjelenésével csak elmélyültek.

De nagyon hiányoznak mindketten, és a dolgok úgy, ahogy régen voltak, szóval továbbra sem helyettesít egy szerelem minden baráti kapcsolatot, és maradtak barátaim persze, de olyan barátnő, akivel beszélgetéseknél gyakorlatilag hangosan gondolkodhatok, nem, és ezt hiányolom.

18/L

2016. márc. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
18 vagy és még nem voltál igazán szerelmes. Tényleg szerelmes leszel, nem tartod majd nevetségesnek.
2016. márc. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Tényleg nem voltam még igazán szerelmes, de ha az igazi szerelem azzal jár, hogy feladod a barátságaidat, akkor nem is létezik olyan, hogy barátság... csak addig kell a barát, amíg nem találod meg a párodat... aztán meg a kutyát se érdekli, hogy mi van azzal, aki előtte törődött veled.


Hazugság az egész.

2016. márc. 28. 21:59
 4/14 anonim ***** válasza:
34%
Nincs igazad, 1-es, mert igenis, ez az élet rendje. A párkapcsolat (lévén szó a fajfenntartásról) felülír mindent. A női barátság evolúciós okokból egyébként is gyenge lábakon áll, és ilyenkor meg végképp háttérbe szorul.
2016. márc. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Szinte minden barátságban előfordul, nálunk is volt ilyen, amikor áthívott akkor is a barátjával chatelt, de aztán pár hónap után észrevette magát. Ne aggódj, ha elég erős a barátságotok, akkor túléli.
2016. márc. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
26%

majd ha idősebb leszel és megtalálod életed párját, megérted

fontosabb lesz számodra, mint akármelyik barátod, vele akarod majd tölteni minden egyes percet, minden apró titkodat vele akarod majd megosztani, ő lesz a szerelmed és egyben a legjobb barátod, akire mindig számíthatsz

idővel pedig majd családotok lesz, ott is csak ti ketten fogtok számítani és persze a gyereke

bizony, ez az élet rendje :) nem olyan rossz ez, csak most tűnik annak, de mondom, majd ha megtalálod Őt, akkor majd úgy is belátod

2016. márc. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

Nem ez az élet rendje. Ők nem a barátaid. Velem is ugyan ezt eljátszották többször is az állítólagos "barátaim". Jött egy lány az életükbe és megszűntem létezni.

Azért nem ez az élet rendje, mert van olyan ismerősöm, aki már több, mint egy éve párkapcsolatban van a nőjével, mégis tartja a kapcsolatot a barátaival, igaz, nem ugyan olyan szinten, de van benne annyi, hogy ő nem mond le egy ember miatt mindenkiről, a barátairól. Na, ilyen az igazi barát, akit nem tud úgy elvakítani a szerelem, hogy cserbenhagyjon másokat és önzően csak kettejükkel foglalkozzon. Szánalmas, hogy még van pofája beugatni egyeseknek a volt barátiknak, miután összejöttek valakivel, hogy "Majd te is rájössz, hogy milyen a szerelem, milyen szerelmesnek lenni.". Saját magatokat járatjátok le ezzel, ez csak egy kifogás arra, hogy magatokkal foglalkoztok és a saját magatoknak szereztek élvezetet, az állítólagos "barátaitokat" pedig semmibe nézitek.

Ha nincs ló, jó a szamár is.

A helyedben nem állnék velük szóba, láthatod, csak akkor vagy nekik jó, amikor nincs pasi. Ugyan ez van velem is, nem is keresem őket többet, nem a barátaim. 20F

2016. márc. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

7-es vagyok.

Az még a ráadás, hogy amikor nekem jött össze egy lány, akkor folyton ugattak, hogy nem foglalkozok velük. Közben akkor költöztünk el és így is az 1 hónap alatt, míg együtt voltam a lánnyal 5x(!!) mentem velük bulizni, szórakozni és mondom, volt pofájuk számon kérni, hogy nem foglalkozok velük a nő miatt. Ugyan ez a "barátom", aki leugatott, 2 hónapra rá összejött egy lánnyal. Mondtam neki, hogy igazán lenézhetne már a másik "barátunkhoz", mert amióta a nővel van, azóta nem is foglalkozik senkivel, csak vele és magával. Jött a viszontválasz, hogy: "Majd, ha ti is szerelmesek lesztek, megtudjátok, hogy milyen." :)

Erről ennyit, lehet lepontozni.

2016. márc. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem ha egy embernek van egy párja, akkor ő kell hogy legyen a legfontosabb az életében, nem pedig a barátok. Végül is nem a barátaival fog majd együtt élni, hanem a párjával (még ha a barátnőid nem is tartanak még itt).
2016. márc. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
Igazad van utolsó, csak ez nem azt jelenti, hogy le se s z a rom a barátaimat, mihelyst lett pasim/nőm.
2016. márc. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!