Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szóljak vagy fogadjam el?

Szóljak vagy fogadjam el?

Figyelt kérdés
Egy barátnőmtől szoktam időnként ruhákat kapni, amiket megun. De a ruhák kb 50 %-a javitásra szorul. Látható helyen lyukas vagy szakadt egy kicsit, nagyja ezeknek a hibásaknak nem javitható, inkább csak otthonra használható. Nem tudom mit tegyek de nem egy dolgot dobtam ki már.
2016. ápr. 5. 09:03
 1/3 Meknes válasza:
100%
Szia!Hasonló helyzetben vagyok,annyi,hogy én egyedül nevelem a fiam és kapok ismerőstől ruhákat a fiamnak,amiket az ő kisfia kinőtt vagy nem használ.Én nem szólok neki,elfogadom,aztán ami hordható azt használjuk,ami nem az meg megy télen a kazánba.Tudod nem sok van köztük ami normális,de nekünk az a pár darab is jól jön.A többit meg kidobom és kész.Amúgy én úgy vagyok vele hogy csak olyan dolgot adnék másnak ami még használható és aminek én is örülnék.Sok ember viszont a szakadt gönceit adja és elvárja hogy hálás légy érte.Én ezt olyan megalázónak tartom.Mondjuk ha téged zavar hogy ilyen ruhákat ad a barátnőd akkor próbáld azt mondani neki,hogy nem kell már több mert már annyi sok ruhád van hogy nem fér a szekrénybe.Párszor visszautasítod aztán akkor talán nem ad több rongyot,talán rájön hogy csak pár darabot ad de az normális lesz.
2016. ápr. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor inkább nem mondok semmit, csak kidobom azt, ami nem jó. Nekem van ilyen ismerősöm... ismerem, nem rossz szándékból csinálja, abban biztos vagyok... csak nem veszi észre, hogy hibás, és el is felejtette, mert ő tipikusan az, aki hord egy ruhát párszor, aztán ha megunja, ott áll 1-2 évig a szekrényben. Ezért kaptam már olyan ruhát, amin voltak ciginyomok, elszíneződés, lyukak (de mondjuk nem ezek ált. nem látványos lyukak)... ami használható, azt hordom, ami nem, az kuka (én még otthonra sem szívesen veszek lyukasat, szakadtat, piszkosat)
2016. ápr. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ha zavar, hogy egyáltalán használt ruhákat kapsz valakitől, akkor szóljál szerintem, hogy nem kéred már, adja máshova. Ha amúgy nem zavar ez a helyzet, akkor szerintem válogasd ki te és döntsd el te, hogy mi az, ami tetszene. úgy is lehet egyébként, hogy megbeszéled vele, hogy elmész hozzá, és az ő jelenlétében válogatod ki a ruhákat, amik tetszenek.
2016. ápr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!