Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rosszabb mint a "Barátok...

Rosszabb mint a "Barátok közt", mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Egy 8 tagú baráti társaság történetéről van szó.


2011- végeztünk az általános iskolával és a középiskolai évek alatt mi 8an akik az általános iskolai évek alatt is sokat összejártunk (szinte óvodás kortól) beiktattuk a hétvégékbe a közös összeülős estéket, amiket mindig én szerveztem össze.


2012- kitaláltam hogy elmehetnénk a nyár alatt már 1-2 hetes sátorozásokra is, többet jártunk össze mint azelőtt


2013- szintén a nyarak is majdnem minden nap együtt, szinte ha a banda összeült mindig én szerveztem össze azt


2014- hasonló mint az előző év de volt aki már dolgozott és nem tudott mindig ott lenni a közös programokon.

Az otthoni alaksorban kialakítottam egy helységet klubnak, fotel, ledfény, tv. Szinte egész évben minden hétvégén majdnem csak filmeztünk esténként. Ezt azért hogy legyen egy kis központunk ahol együtt lehetünk. A csapattal festettük át a helységet és festettük ki a falakat.


2015- barátnőm lett, sokat voltam vele és ezt nem értették meg a barátaim, egy kissé kirekesztettek a csapatból, szinte majdnem csak kerültek a 8 emberből páran. Nyáron sátorozni nélkülünk mentek- 5-en a csapatból, nem értettem miért nem szóltak. Ezután 3an elmentünk a rá következő héten.


Ilyenkor már majdnem mindenkinek lett barátja, barátnője.

A csapatból az egyik lány (nevezzünk E-nek) szakított a párjával akit mi nagyon megkedveltünk és a szakítás után inkább az ex mellett álltunk ki mint E mellett. Megismerkedett egy új sráccal akit nem fogadtunk be, köztük én se mert az exével nagyon jóba lettünk. Ezért sok vitatkozás is létrejött a csapatban (nem köztem és más között, közöttük).


2016- szinte eddig csak egyszer voltunk együtt, akkor is egy szülinaposunknál. E továbbra is együtt volt az új sráccal, E-vel tök jól eldumáltam mint mindig és a többiekkel is.


2016- E-t eljegyezte az új srác, teherbe esett és esküvő lesz májusban. Csinálnak hétvégi összeüléseket, de hármunkat nem hívnak meg rá sosem. Legutóbb tegnap este volt. Tegnap pedig kaptam az esküvőre értesítőt is, a többi 5 emberke a lakodalomra is. A maradék 5ből 2-vel néha össze tudunk ülni, ők nem értik hogy miért ignorálank minket az a 3...


mit tehetnék, hogy visszaálljon a 8as csapat? én rontottam el vagy elmult csak az idő és változtak a dolgok? Mit tanácsolnátok? A fix stabil barátaim azok mi így 3an vagyunk.. a régi 8ból.


2016. ápr. 11. 00:34
 1/3 anonim ***** válasza:
1. Nem az exet kellett volna csak vedeni 2. E-nek nem kellett volna elvarni, h te is rosszban legyel az exevel 3. Be kellett volna fogadni az uj sracot 4. Ez termeszetes h a regi nagy bandak megkopnak, sokan lemorzsolodnak
2016. ápr. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kapcsolat miatt sosem kellene hanyagolni a barátokat. Ezt csak úgy megjegyzem zárójelesen.

De az emberek is változnak. nyilván akik tovább együtt maradtak még jobban egybe rázódtak, amíg te nem voltál egy ideig képen csak ritkán, addig te meg távolodtál tőlük.

Nálunk is hullik szét a csapat...

2016. ápr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minden ilyen társaság elkopik pár év alatt. Ha nincs az ember szó szerint összezárva a barátaival, akkor szép lassan eltávolodnak. Gondolj csak mondjuk a szüleidre. Ők sem járnak össze heti rendszerességgel a barátaikkal gondolom. Van évente pár vendégségbe menés/vendégfogadás, aztán kész.
2016. ápr. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!