Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elmondjam neki, hogy tudom?...

Elmondjam neki, hogy tudom? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy óriásit csalódtam a barátnőmben. Nem tudom szebben mondani, egy r_banc lett. Az elején tisztázom, hogy 14 évesek vagyunk.

Az egész tavaly kezdődött. Halálosan szerelmes lett egy fiúba, aki csak játszott vele. A barátnőm nagyon meg akart felelni neki. Legjobb barátnők voltunk, egészen addig, hogy kiderült, hogy meztelen képeket küldözget több fiúnak is, többek között egy másik barátnőnk barátjának is. Még mocskosabb dolgok derültek ki róla, megujjazták a tesiteremben (a "szerelme"). Ezeket a dolgokat nem is tőle tudtam meg, ha rajta múlik, soha nem tudom meg, ugyanúgy tette volna magát előttem, mint egész addig. A képek természetesen napvilágra kerültek, szinte minden diáknak megvoltak (szerencsére a szülei meg a tanárok nem tudták meg). Amikor én is megtudtam, hogy mik történtek, teljesen ledöbbentem, el sem akartam hinni, hogy ez az én barátnőm. Onnantól már nem volt olyan jó a kapcsolatunk, egyszerűen nem tudtam vele úgy kijönni, mint addig, mert teljesen máshogy néztem már rá. Aztán megtudta, hogy tudom, és beszélgettünk. Én szomorúan mondtam neki, nem csesztem le, vagy ilyesmi, hogy nagyot csalódtam benne, nem gondoltam volna. Ő sírt, meg váltig ígérgette, hogy megváltozik, nem csinál ilyet, meg ilyenek. Ez volt hetedikben.

Most nyolcadikosok vagyunk, már szinte el is felejtettem a tavalyit, egészen jóban lettünk megint, persze olyan, mint régen, már sose lesz. Elvoltunk, ő meg a "szerelme" nem is beszéltek, a fiú teljesen megutálta a barátnőmet. Aztán jött nemrég az újabb sokk. Újabb képek, újabb dolgok. Konkrétan az erdőben khmm.."szeretkeztek". Nem is egyszer. És kiderült, hogy miután ígérgette nekünk, hogy nem érdekli már a fiú, nem r-bancoskodik tovább, ugyanúgy folytatták. Ráadásul az iskolában nem is beszéltek, semmi jelét nem adták annak, hogy még van valami. A fiú teljes mértékben kihasználja a barátnőmet, aki ezek szerint nincs annyira értelmes, hogy ezt felfogja. Most megint az egész suli rajta röhög (nagyon sokan tudják már), és az a para, hogy ő is röhög velük, konkrétan saját magán, csak ő ezt nem tudja. Engem az annyira bánt. Hogyan tudnák így őszintén a szemébe nézni, amikor tudom, hogy az erdőben d-gatja magát???? És ő meg így lazán kérdezgeti, hogy mi a baj...én meg nem tudom, hogy elmondjam-e neki, hogy tudom mi folyik itt.

És az is durva, hogy ő teljesen magától lett r-banc. Egyáltalán nem olyan a családja, nem ezt a viselkedést látja tőlük, mi, a barátai sem vagyunk ilyenek, másokkal nem találkozgat. Tehát nem lehet arra fogni, hogy rossz társaságba keveredett. Teljesen önmagától, a hátunk mögött lett r-banc. Én már nem tudok egyszerűen úgy viselkedni vele, mint eddig. Nem megy. És már nem tudom, hogy melyik az igazi énje, az, amit felénk mutat, vagy az, amit a fiúk (mindegy ki, csak hímnemű legyen) előtt mutat.

Szóóval ti mit tennétek a helyemben? Beszélnétek vele erről?



2016. ápr. 14. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne legyél olyan gerinctelen mint ő. Csinált dolgokat de nem mondta el neked nem bízott benned. Utána meg hazudott.

Nos ülj le vele beszélgetni.

Mondd el neki amit tudsz,mondd el a véleményed és ennyi.

Zárd le ezt a barátságot. Nincs neked szükséged ilyen álszent is r..anc barátnőre szerintem.

Hülyének néz. Hazudik neked. Saját magát járatja le. Hagyd rá.

2016. ápr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mit tennék? Amit már rég meg kellett volna tennie valakinek, szólni a szüleinek, mert ha így folytatja valóban egy prosti lesz vagy öngyilkos ha ráébred hogy elcseszte az életét... nem egy ilyen volt már. Segítség kell neki szülőktől, meg rendszeres pszichológus látogatás.
2016. ápr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az en legjobb baratnom is egy r..banc lett, nem tudtam ugy ranezni mint addig. Masoktol tudtam meg a dolgokat folyamatosan. Eletemben nem voltam olyan csalodott mint akkor! masfel eve nem beszelunk pedig 8-9 evig legjobb baratnok voltunk. En 18 o 19 most, es azota van egy gyereke mert felcsinaltak. 😂😂 Vigyazz ra mert a barinod is igy fog jarni. Beszelj vele!
2016. ápr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A probléma összetett, és úgy gondolom te megoldást nem fogsz tudni kínálni neki. Ő döntött így, látszólag nem akar változtatni rajta.

Azt ajánlom próbáld elfelejtetni, vagy elfogadni így ahogy van. Ebből a stílusból addig nem fog váltani, amíg nem akarja. Ha akarja akkor majd elmondja neked vagy valakinek és segítséget kér.

Te esetleg annyit tehetsz hogy megpróbálod a jó útra terelni, beszélhetsz vele, de ha ő nem akarja ezt, akkor csak jobban megrontja a kapcsolatotokat.

Üdvözlettel,

Anonim Pszichológus

2016. ápr. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!