Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti vigyáznátok a lányotok...

Ti vigyáznátok a lányotok barátnőjére még az anyja elment tanulni 1 hétre? ( 7 éves kislányról van szó )

Figyelt kérdés
Én egy 3 gyerekes anyuka vagyok, a férjem külföldön dolgozik, és csak havonta jár haza. Én fő állású anya vagyok. A kislányom ( 7 éves ) barátnőjének az anyukáját ott hagyta az élettársa és most keres munkát magának. Egy nagy boltba fel is vették, de fel kell neki utazni Pestre 3 napos képzésre. Meg kérdezte, hogy elvállalnám -e arra az időre a kislányát, mert a 8.os lányára nem meri bízni, az apjára meg nem akarja. Persze, igent mondtam , segítsünk ott ahol tudunk egymáson. Hétfőn este elhozta a kislányt, már csütörtök este itthon volt, de nem jött érte, pénteken meg a kislány nem akart menni, így szombat reggel jött csak érte. Egy kis fellélegzés nekem :) nem volt vele gond azon kívül, hogy a lányommal a mindennapos veszekedése, meg nagyon válogat az ételek közt is. Az anyja felvázolta nekem, hogy mit adjak neki enni. iglo halrudacskát, kakaóscsigát, meg fornettit , cini minizt, este tej, reggel kakaó, teát meg vigyen, Adott 1000 Ft. Meg is vettem neki amit szeret, meg olyat főztem amit biztos megeszik. Az volt a gáz, hogy az én gyerekeimnek sem adok mindig kakaóscsigát, mert elég drága lenne a mindennapi péksüti. Igen, bizony sokszor szendvicset visznek és hetente 1x péksüti. Na most ezen a héten meg volt nekik a kánaán mert nem tehettem különbséget. Örültem,hogy vége a hétnek, ma reggel megint megállított az anyuka, hogy jövőhét csütörtök pénteken megint elvállalnám -e. Nem tudom mit csináljak egy kicsit úgy érzem, hogy oldja meg valahogy, van neki apja. Szerintetek mit csináljak?? Ja, ráadásul éjszaka 2 kor ér haza mert új pasija van.
2016. máj. 4. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs abban semmi, ha udvariasan elutasítod a dolgot. Meg kell értenie, hogy neked sem feltétlenül fér ez bele, de mivel segítettél legutóbb, nem mondhatja azt, hogy nem számíthat rád. Én a helyedben nem vállalnám be, mert a végén még rendszert csinál belőle, és látható, hogy azért neked sem a legegyszerűbb ezt így megoldani.

Egyébként a 8.-os lánya akkor tök egyedül van otthon ilyenkor, vagy hogy kell ezt elképzelni? :/

2016. máj. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%
Foalladu anya vagy, egesz nap otthon. Egy gyerekkel tobb miatt nincs tobb munkad, ne kell tobbszor felmosni stb
2016. máj. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A volt élettársának van az előző házasságából egy fia, és azzal van otthon a 8. os lánya és még a fiú barátnőjével. Rájuk sem meri bízni a lányát.
2016. máj. 4. 14:44
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

csak kíváncsiságból, a nyolcadikos lányával addig mit csinált?

amúgy amiket írtál kaják , bőven több volt arra a pár napra, mint 1000 ft..

ja és nem csak a pénz,hanem hogy otthon volt már, de mégis 2 nap múlva ment a gyerekért.. milyen anya az ilyen?

én max a héten még elvállalnám utoljára, de ha megint nem tartja be az ígéretét és később viszi el a gyereket, pedig már el tudná hamarabb is, akkor itt lenne vége a dolognak, meg is mondanám neki,hogy oldja meg ahogy tudja.

ja és én mondanám mielőtt elvállalom,hogy ne haragudjon, de az az 1000 ft lófasz, a cini minis kerül annyiba, a többi cuccot ha hozzáadod bőven több.

2016. máj. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Itt nem a felmosásról van szó, hanem ,hogy azt veszem észre, hogy kezdi ezt már természetesnek venni az anyuka ,hogy hozzám lepasszolja a kislányt, meg elvárja, hogy azt adjak neki enni ami számunkra elég drága. Na meg az ,hogy múltkor is 3 napról volt szó, és végül 6 lett belőle. Mikor már el birta volna vinni akkor sem jött érte.
2016. máj. 4. 14:48
 6/10 A kérdező kommentje:

Szívesen segítek neki, mert tényleg rá érek, ha 3- hozok az iskolából akkor a 4. et is elbírom, de nem erről van szó.

Itt laknak a másik utcába 2 percre tőlünk, és nem jött érte.

2016. máj. 4. 14:52
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
te tudod, de ha elvállalod és megint ezt csinálja,hogy nem megy érte,pedig már otthon van, akkor fogd a gyerekét és sétálj át vele,hogy hallod már itthon van,hoztad a gyereket.
2016. máj. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Volt rá példa hogy egyedülálló apaként vállaltam ezt. Nekem a legjobb barátom egy 2 gyermekes anyuka akinek tavaly halt meg a férje. Együtt dolgoztunk sokáig, de én nekem összejött sokkal jobb hely minden téren. Nekem nincsenek túl sok barátaim 2 régi munkatársnőm van akikkel 2-3 hetente összeülünk egy kávéra, meg két haverom van akikkel szintén összefutunk hetente legalább egyszer és ennyi. Az új munkatársaimmal még nem alakult ki olyan nagy barátság, mert már 3. műszakba dobtak át mióta ott vagyok és a haverkodást kezdhettem elölről, de legalább a legjobb társaságba kerültem.


Én nekem van egy 8 éves kislányom még 19 éves voltam amikor született, az anyukája pedig 21 éves volt. Féltünk attól hogy nem fogjuk bírni de elég jól bírtuk. A barátnőm lelépett itthonról amint óvodás lett a kislány és eltudott menni dolgozni, össze szedett magának egy új pasit és lelépett. Akkor én hazaköltöztem a szüleimhez mert sikerült eladnom a lakásomat amit örököltem és külön lakrészt csináltunk magunknak. A kislányom egy suliba jár a munkatársnőm lányával és jól összebarátkoztunk. A munkatársnőm 2x annyi idő mint én ezért sokan furcsán néznek ránk emiatt mert néha olyanok vagyunk mintha már évtizedek óta házasok lennénk, pedig látni hogy nagy köztünk a korkülönbség mert szinte anyám lehetne.


Persze volt rá példa hogy rám bízta a kislányát hétvégékre mert jóban voltak a lányok és hagy játszanak együtt, de akkor ő is itt volt segített nekem a főzésbe meg egyéb munkákba csak ő délutánra ment dolgozni mert folyamatosba volt és nem akarta a kislányát egyedül hagyni. A fia 17 éves lesz ő kollégiumba lakik ritkán jár haza onnan ezért bízta inkább rám a lányát. Akkor ugye volt rá példa hogy neki el kellett utaznia a fővárosba a fiához mert oda jár, mert beteg volt és kórházba került, és mondta hogy 2-3 napig mindenképp mellette akar lenni és nem is akar hazajönni, mert a kollégiumba biztosítottak neki szállást éjszakára. Akkor a kislányát suli miatt nem akarta vinni, meg azt se akarta hogy a bátyját meglássa olyan helyzetben, amiben akkor volt szóval akkor 3 napra rám bízta meg a hétvégére. Nem laktak messze csak 1 utcányira de kaptam lakáskulcsot hogy ha esetleg valami nagyon kell akkor betudjunk menni, meg megkért hogy néha nézzek rá a házra.


A gyerekek elvoltak együtt, együtt fürödtek, együtt aludtak, együtt játszottak, együtt tanultak. Édesanyám vitte őket iskolába, én meg mentem értük autóval. Nálunk szerencsére a kajából nem volt probléma, én is inkább szendvicseket csinálok szívesebben ár miatt is, meg persze én másnapos szikkadt kenyeret mindig berakom a melegszendvics sütőbe és persze hogy ízlett nekik, főleg a kis Andinak. Persze anyukáját rá akarta beszélni hogy ők is csináljanak ilyet mindennap, de persze ők egészségesebb életet élnek ott nincs túl sok ilyen kaja, meg ott jobban telik jobbra :D


Persze emiatt minden pénteken vagy szombaton este közös melegszendvics partit kell csináljunk este a gyerekekkel, meg akkor legalább én is kitudok picit kapcsolódni a hölgy barátommal, tudunk beszélgetni meg imádunk társasozni.

2016. máj. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elég rosszul tetted, hogy te alkalmazkodtál egy 7 éves gyerekhez. Nálunk is előfordul, hogy hét végére itt van 1-2 barátnő, de beáll a sorba, azt eszik, amit főzök. Ha nem, éhes marad. Annak van igaza, aki javasolta, hogy udvariasan utasítsd vissza, mert arra fogsz eszmélni, hogy 4 gyereked lett.
2016. máj. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

En magambol indulok ki.


Ha ezt akarnam etetni a gyetekkel akkor elore megvettem volna es egyutt passzoltam volna le. En mondjuk sose etetnek senkit ezekkel. Ha tenyleg ez az etrendje akkor az eleg sajnalatos.

Nem tudok amellett elmenni hogy azt irtad hogy ez volt nekik a kanan. :) Szerintem meg inkabb horrorisztikus mergezese a testnek.


A penz is egy vicc volt. Ez egy napra is szukos.


En nem vallalnam masodjara a helyedben. Ott az uj pasija.


Vagy elvallalnam, de akkor hozza a kajat vagy pengesse a lovet. Nem csak a masodik korre, hanem visszamenileg is. Vagy mondja azt hogy nincs penze. De szerintem az a legprimitivebb hogy semmi hozzafuzni valoja nem volt, termeszetesnrk vette.

2016. máj. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!