Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy hanyagolást mennyiszer és...

Egy hanyagolást mennyiszer és meddig lehet eltűrni?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőmmel már lassan 3 éve vagyunk legjobb barátnők.


Szóval már többször volt,hogy elég nagy mértékig elhanyagolt,eddig megtudtuk beszélni. De volt egy nagy elhanyagolása,amit nehezen bocsájtottam meg neki mikor 2,5 hónapig arra voltam jó,hogy segítsek neki,de utána menjek haza és majd keres,persze akkor mikor újra segítségre volt szüksége...Utána félig meddig megértettem,mert anyukája kórházba került,ő vezette a házat otthon,persze bőven lett volna ideje keresni,az újdon sült pasijával töltötte minden percét,engem arra sem méltatva,hogy igyunk meg egy kávét,ha már átszaladok neki segíteni. Ezt is félig meddig elfogadtam,de mikor régebben bepasizott 2-3 hétnél tovább nem tartott,hogy alig beszéltünk,nem taliztunk.


Mikor minden rendeződött,örültem végre vissza tért régi bnőm,bocsánatot kért,nem fog többet előfordulni...aham..

Persze úgy rendeződött,hogy írtam egy szép levelet,hogy ha nem változtat akkor hagyjuk a barátságot,mert nekem erre nincs szükségem,hogy ha szól pattanjak,de hogy egy köszönöm,meg egy hogy vagyot sem írunk a másiknak,az nekem már sok volt.


Március közepétől új melóhelyre került,azóta megint hanyagolásban vagyok. Megint össze jött vmi pasival. Ezen a héten nem dolgozott és 7 napból képes volt 3 órát rám szánni,mondván örüljek ennyinek is....azóta is csak az új pasi... semmi más.. szerdán vagy csütörtökön kimegy külföldre én azt se csodálnám,ha el se köszönne,mert egy hogy vagyot sem képes írni


Én mindig önzetlenül segítettem,mindig megértettem a helyzetét,de úgy érzem egyszer nekem is betelik a pohár,szerintem egy barátot főleg egy közelit nem lehet így hanyagolásba venni. Én sose tettem,tenném meg vele ezt!!


2016. máj. 7. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Elosszor is! Hany eves vagy te es hany eves a baratnod?

Valoszinuleg neked nincs baratod a kerdesedbol itelve! O nem elhanyagol csak rengeteg a dolga es mivel baratja van valszinuleg ezert fordit rad kevesebb idot! El kell fogani hogy mar kulon es uj elete van ami nem azt jelenti hogy a baratok nem fernek bele de ha lenne baratod te is szivesebben toltened vele az idot! Azutan pedig a legjobb baratoddal! Keresd te is a tarsasagat de azt el kell fogadnod hogy nem lehetsz mar a kozeppontban! Mond el neki mi bant mi zavar es ha igazi baratno akkor meg fogjatok beszelni!

2016. máj. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én nem akarok a középpontban lenni.

Egyszerűen csak rosszul esik,hogy ilyen szinten elhanyagol.

Mint írtam mikor volt párkapcsolata a kezdetben 2-3 hét volt az amit hanyagolt, 4-5. héttől kb már kezdett minden vissza térni a régibe és beszéltünk minden nap vagy minden másnap 20-30 percet, hetente találkoztunk,de akkor fél napot.


Kezdetben mikor megismerkedtünk napi szinten beszéltünk, szinte minden nap találkoztunk, mert itt lakik 5-10 perc-re.Minden időnket együtt töltöttük. Ezt pedig megszoktam úgymond,hogy folyamatosan kontaktban vagyunk.


Aztán mikor elkezdett pasizni,akkor észre vettem a hanyagolást,de tényleg csak pár hétig tartott,utána ezt megszoktam,hogy jaj ha pasi van a láthatáron akkor egy darabig háttérbe szorulok.


De az utóbbi kettő hosszú volt, illetve a mostani nem tudom meddig fog tartani.



Nekem igaz párom még nem volt.

De viszont voltak nehéz időszakjaim,amikor gyakorlaton voltam 9- 18/19-ig, utána meg tanulni kellett. Hétvégén meg elméleti oktatás 9-15-ig, majd megint tanulás.Plusz itthon be kellett segítenem.


Akkor tényleg nem volt időm,mert az itthoni dolgok,meg a tanulás,tanfolyam teljesen kimerítette minden percemet. De még ezek mellett is próbáltam barátnőmnek írni,mert akkor nem melózott. Nagyon unta magát. Ő talán akkor jobban ki kelt magából,hogy mi a szarért nem írok. De két tétel között csak írtam neki, vagy napközben ha ebédeltem akkor volt kb 15 percem,akkor írtam neki.

Minden lehetőséget megragadtam.


Találkozni is képes voltam gyakszi után amikor már totál hulla fáradt voltam,de 1 órára kimentem vele a városba beszélgetni.


Úgy érzem én tényleg még nehéz időszakjaimban is kerestem őt,szakítottam rá időt.

2016. máj. 8. 21:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ő csak kihasznál. Minek vagy még a barátnője?

Szerintem észre se vennéd, ha kiraknád az ajtódon. Ugyanúgy nem keresne.

2016. máj. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hat ha tenyleg igy van, akkor koszond meg hogy neki ennyit er a tobb eves baratsagotok, es hagyd a fancba!! Nalunk a helyzez a kovetkezo volt! Lett pasija akit en is ismertem persze ugy lett neki hohy en voltam a kerito mert o nem mert egy lepest sem tenni! Jo nem mondom mert meg koszonte! Oke! Elkotoztek! Ossze jott egy masik pasival mert a masikkal nem mulodott persze en voltam a hibas mert miert hoztam ossze oket!? Oke nyeltem! Aztan a kovetlezo pasi utan szinte le se szart!!! Szo szerint! Tartott 1 honapig o egy honapig nem keresett en hiaba irtam neki! Utanna persze hozzam jott sirni! Ezt is el neztem neki! Volt egy fiu aki nagyon tetszett ( es szerencsere mar 2 eve a parom :) ) na hat mikor be vittem a suliba tancra mert oda jartunk dutan h meg mutassam ki is az a fiu es ot is be mutassam neki, hat az lett a vege hogy a "fiuval" setalgatott a suliba azzal a jelszoval hogy meg nezne a sulit....en is meg mutattam volna ha keri...

Konkretan ra nyomult arra aki nekem jott be es tudta! Ezt is "elneztem"! Ossze jottem a fiuval! Persze neki elmagyaraztam hogy vele termeszetesen tobbet vagyok, de nem hanyagolhatom el a "baratnomet" sem! O ezt meg ertette! Ujra jott egy srac neki ujra le voltam szarva...na itt kerult a pont a helyere es be fejeztem vele! Azota sem keresett jobb is igy! Szerintrm te is hagyd! Ha meg majd jon azzal hogy miert nem foglalkozol vele emlotsd meg hogy igazabol ki is nem foglakozott a masikkal es hagyd! Ez lesz a legjobb!

2016. máj. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Megbeszéltük a napokban a dolgot, ő hozta fel!!! Megint vissza tért a régi énje,mondta,hogy most már nem lesz ez,bocsánatot kért,csak a srác nagyon vele akart lenni,még sírt is. Aztán nem akarta megbántani,azért törődött vele annyit.De mivel a srácnál volt napokig így nem tudta megoldani,hogy beszéljünk null-24be mellette volt a srác. Örült,hogy az anyjával tudott pár szót beszélni.Ez oké,csak mondjuk március közepétől nem volt a srácnál :D :D


Viszont ettől függetlenül a tüske bennem van.


Barátságunkban amúgy minden rendben van, mindig segít nekem és én is neki,hol anyagilag,hol lelkileg mindig ott vagyunk egymásnak. Egyedül ezek a dolgai,hogy ha új dolgok vannak,új pasi akkor háttérbe szorulok.


Talán mindig jókor "békülünk" ki,meg ismeri be,hogy hibázott.

2016. máj. 10. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!