Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mihez kezdjek, ha a legjobb...

Mihez kezdjek, ha a legjobb barátom, aki depressziós, belém szeretett?

Figyelt kérdés

Én 20 éves nő vagyok, ő idén lesz 24. Már régóta egy baráti társaságba járunk, de csak egy pár hónapja kerültünk egymáshoz nagyon közel. Ő keresett meg, mert segítségre volt szüksége. Nem tudom, miért pont engem választott ehhez, de szerintem azért, mert általában én vagyok a társaságban, aki meghallgatja az emberek baját. Neki teljesen szétcsúszott az élete, depressziós lett, családi és iskolai problémái voltak, közbejött elég komolyan a drog és az alkohol is. Ráadásul olyan társaságba is került, ahol még inkább húzták lefele. Szerencsére felismerte a bajt, és segítséget kért tőlem, azóta pedig rengeteget beszélgetünk. Segítettem neki kitisztulni, eközben pedig jobban megismertem, és nagyon jó barátok lettünk. Azóta már jobban van, igyekszik szermentesen élni, de a depresszió még mindig ott van az életében. Szegény srác szörnyen magányos, körülbelül tényleg én vagyok az egyetlen, akit érdekel, mi van vele (és a szüleit is beleszámítottam...), ő pedig nagyon szeretetre éhes. Egy pár hete vettem észre, hogy mintha kezdene másképp viszonyulni hozzám. Félek, félreértelmezte a baráti törődésemet, és belém szeretett mint az egyetlen, hozzá közel álló emberbe. De nekem ő szigorúan csak barát. Hogy kéne kezelnem a helyzetet? Nem akarom eltaszítani magamtól - biztos, hogy visszacsúszna oda, ahonnan már kikecmergett nehéz munka által, lehet, túl se élné, ha magára hagynám. Annyira szeretne valakit szeretni, de én meg legfeljebb csak sajnálatból tudnék vele járni, mert másmilyen szeretet nem fűz hozzá, csak baráti. Rengeteget hangoztatja, hogy nem tudja, mit tenne nélkülem, hogy ha velem van, megszűnik minden baja... Tényleg nem tudom, mit kéne tennem, hogy hogy kéne vele finoman közölnöm, hogy számomra csak egy barát, úgy, hogy közben ebben a labilis állapotban ne tegyek benne kárt.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Tudtok segíteni?



2016. máj. 17. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Pasizz be, azért az elég egyértelmű lesz neki.
2016. máj. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam már én is, de butaság lenne emiatt összeszednem valakit. Ráadásul nincs is olyan személy most az életemben, aki szóba jöhetne, mégha csak ilyen komolytalanul is. Persze ha más megoldás nem maradna, csak ez, akkor meg tudnám oldani, de ezt tényleg csak a végső esetben szeretném bevetni.
2016. máj. 17. 22:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából irreleváns, hogy hogyan akarod tálalni neki, ugyanúgy tönkreteszi az elutasítás bármely formája. Inkább őt kellene összeismertetni valakivel, hogy iránta tápláljon mélyebb érzelmeket, ha van erre lehetőség.
2016. máj. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én pont ebbe a hibába estem bele. Sajnos 1 éve megkeseríti az életemet az illető, és simán próbálta tönkretenni a párkapcsolatomat is. Fenyegetőzik és még sorolhatnám holnap estig... Sajnos annyira mélyen vannak, hogy egy újabb visszautasítás kihozza belőlük a legrosszabbat. Megfogadtam, hogy soha többet, vannak orvosok, majd azok segítenek az ilyen embereknek.
2016. máj. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
szerintem a az egyenes ut az öszinteség...
2016. máj. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen sztorim, és nagyon durván hasonlít ehhez. Nekem csak barát volt, de ő mindent akart tőlem, és ezt mondta is. Mondtam neki, hogy kapcsolatra ne számítson tőlem, de barátok maradhatunk. Erre nem mondott semmit, követelőzött tovább. Sok szóváltás történt, vele nem lehetett kommunikálni, és nyomult, mint a fene. Azért nem hagytam ott egyből, mert kb az egyetlen voltam az életében az anyján kívül, és lelkileg idegroncs volt szegény, és pusztán csak szeretetre vágyott.


Sokáig ment a huzavona, "De! Nem! De! Nem!" tényleg ezen az ovis szinten.

Nem tudtam, mi a kisebb kegyetlenség, ha ott maradok, mint barát, akit soha nem kaphat meg, vagy ha én is faképnél hagyom és szépen elfelejt. Az utóbbi lett, mert közölte, hogy a barátsággal kitörölheti...


Azóta párszor rám írt, próbált elhívni, de mindig nemet mondtam.


Sajnálom szörnyen, de nem tudtam mást tenni.


Veled mi lett végül?

16/l

2016. dec. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egy alkalommal sikerült úgy alakítanom a beszélgetést, hogy bevallja, tényleg kicsit jobban megszeretett a kelleténél. De szerencsére ő is tudta, hogy ennek csak egyfajta vége lehet, és próbál elfelejteni. Ami talán könnyebben is megy neki, mivel elköltözött Csehországba dolgozni. Sokat chatelünk a mai napig, szörnyen hiányzik, de tudom, ott sokkal jobb neki. Dolgozik, távol van az abuzív családjától, a rossz társaságtól.


Szóval lassan, de biztosan oldódik a dolog.

2016. dec. 13. 01:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!