Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, ha féltékeny...

Mit tegyek, ha féltékeny vagyok a legjobb barátnőmre?

Figyelt kérdés

Azzal szeretném kezdeni, hogy nehogy félreértsetek, hogy soha de soha nem akartam neki semmi rosszat! Örültem mindig a sikerének, és támogattam amiben csak tudtam. De ma valahogy minden összejött és teljesen kivagyok.

Ami betette a kaput, az az, hogy az ő érettségije sokkal jobb lett mint az enyém. Kár is szépíteni. Pedig ugyan abból az anyagbók készültünk, amit tőlem kapott. És a másik választott érettségim (2 kellett) kritikán aluli. Pedig két éve teljes gőzzel készülök rá. Olyan odtobaságokat rontottam el!

És ma beszélgettünk, és elmondta, hogy az övé milyen lett (az enyémet akkor már tudta) és szerintem tapintatból vagy valami, ott mondogatta, hogy ő a világ leghülyébb embere. És én utána hamar elköszöntem és zokogtam. Konkrétan bömböltem. Hogyha ő hülye, akkor én mi vagyok? Valami amőba.

Erre még rátett egy lapáttal, hogy idén, valamivel korábban az ő nyelvvizsgája elsőre sikerült (mint minden barátomé). Nekem a harmadik alkalomra.

A gimiben minden év végén vizsgáztunk. Az övé mindig jobb lett, hacsak egy ponttal is. A jegyei is jobbak voltak. És sokkal szebb nálam. Szerethetőbb.

Őt rengetegen elhívják randira és hasonlók, úgy kell elhesegetnie a fiúkat.

Én elhívok valakit, vagy felültetnek, vagy szóra sem méltatnak.

Kedvesebb is az emberekkel, és sokkal több barátja van. Én meg kikészültem. Ma jutottam el odáig, hogy egy darabig nem akarok vele beszélni, hogy összeszedjem magam, mert nem akarok ilyen butaság miatt "szakítani vele". Nagyon értékes barátnő, és szívből jót szeretnék neki. De közben én is szeretném ezeket a jó dolgokat.

Hogyan tisztázzam magammal a dolgokat?

Minden segítségre zöld kezet adok! Csak múlna már el ez a borzalmas érzés!


18/L


2016. máj. 31. 13:24
 1/4 NzeDge válasza:
Valószínűleg az a baj, hogy nincs önbizalmad és stresszelsz a dolgokon. A barátnőd meg lazább, magabiztosabb és a kisujjából kirázza a dolgokat, pont ezért. Fejleszd magad, sportolj, olvass, javítsd az önbizalmadat.
2016. máj. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem félig meddig le is írtad a választ a kérdésedre.

Ő kedvesebb, szerethetőbb ember, valószínűleg nem féltékenykedik senkire, nagy az önbizalma, magabiztos - a sok barát és a randik is erre utalnak.


Az önbizalom abban is segítheti, hogy magabiztosan álljon a vizsgák elé - így mivel nem izgul annyira nem ront el butságokat, mint te, aki nem bízol magadban, agyon izgulod a dolgokat.


Nem arról van szó itt, hogy ő okosabb, vagy szebb lenne...ez mind mind az önbizalmának köszönhető, ez az egyetlen dolog, amiben előrrébb van nálad - ez viszont az élet minden területére kihat.


Ahelyett, hogy féltékeny lennél (tudom, nehéz kontrollálni, de pont ezt kell megtanulnod) inkább kezdj bele egy kis öntréningbe, személyiségfejlesztésbe.

Te is lehetsz olyan, mint ő, ha akarsz, csak meg kell tanulnod hogyan legyél magabiztos, hogyan legyél kedvesebb, barátságosabb ember.

Kereshetsz szakirodalmat is a témában, nagyon jó önfejlesztő könyvek vannak.

Inkább meríts erőt belőle, féltékenység helyett nézz fel rá, ha olyan szeretnél lenni, mint ő és építgesd az önbizalmad hogy te is sikeres legyél mindenben.

2016. máj. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :) Héé, én is most érettségiztem, pontosan tudom, mennyire kivan ilyenkor az ember. Én tegnap tudtam meg a két emeltem eredményét, rosszul voltam, amikor megírtam, de még annál is rosszindulatúbban pontozták, és ha nem fogadják el a fellebbezésemet, nagyon nehéz lesz behozni a szóbelin, úgyhogy most arra gürizek, pedig már teljesen kiégtem a folyamatos tanulástól. És akkor ott vannak a barátnőim, akiknek nem kellett két választott tárgyból érettségizniük, van, aki nem is emeltezett, és azt kell hallgatnom, hogy mekkora eposzi küzdelmet vívnak éppen, amíg engem lenéznek, mert nem készülök gőzerővel a töri érettségire. Na szóval. Ilyenkor felébred az emberben a kisördög. Fel fog máskor is, de itt össze vagy mérve mindenkivel, akit négy évig mindennap láttál, most először és utoljára igazán, szóval természetes, hogy azonnal úgy érzed, mintha az, hogy rosszabbat írtál valakinél valamennyivel, az emberi minőségednek szól (egészen nevetséges, akár egy pontnyi különbségekkel), pedig ez nem igaz.

És igen. Akkor kapcsolsz, hogy a barátnő vékonyabb, a barátnőnek jobban áll a haja, barátságosabb, több pasi van körülötte. De figyelj. Egyrészt, nem lehetsz sokkal hülyébb nála, ha ugyanabba a suliba jártok, és barátok vagytok, ergo partnerek intellektuálisan. Ha annyival jobb ember lenne nálad, tök fölösleges lenne veled lógnia, szóval nyilván nem igaz, hogy nem vagy értékes, fontos, és legalább annyira szép, okos és barátságos. Az ember gyorsan ráun azokra, akikkel azért van jóban, hogy jobbnak lássa magát mellettük, mert az nem igazi társaság. És az a legfélrevezetőbb ebben az érettségi-dologban, hogy nem a bizonyítéka semminek se. Minden attól függ, hogy milyen passzban vagy aznap, amikor megírod. Nem azért lesz az osztály egyik legrosszabb tanulója a harmadik legjobb érettségi birtokosa, mert végig ő volt a legkompetensebb, és a többiek hülyék, hanem azért, mert neki volt mákja. Olyanja volt, feküdtek a kérdések, ésatöbbi. És ugyanez igaz fordítva is.

És tök normális, hogy féltékeny vagy a barátnődre. Basszus, mindenki az néha, és azt is érezni, amikor te vagy a barátnő, akire féltékeny a másik. Nálunk szerencsére viszonylag kiegyenlített a dolog, mert a legjobb barátnőmmel teljesen máshogy és mást tanulunk, ő inkább zárkózott, én inkább nyitott, az érettségink meg hasonló lett, de van egy barátnőm, aki gyönyörűen néz ki például, egy másiknak meg mindig nagy mákja van, és például olyan lehetőségei vannak születésénél fogva, amikről én nem is álmodhatnék. Biztosan benned is van egy csomó értékes dolog, amikről alapállapotban tudsz te is, csak most annyira stresszes meg szar ez az időszak, hogy azt hiszed, nem is jelentenek semmit, pedig igen.


Na, bocsi, hogy sokat írtam, meg azt is, hogy saját magamról is becsúszott egy regény, de remélem, ki tudsz hámozni belőle valamit magad számára. Minden szép és jó lesz, majd meglátod. :)

2016. máj. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Istenem konolyan irigyellek.

10 ev mulva ezen mar csak mosolyogni fogsz... (Remelhetoleg)

2016. máj. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!