Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nagy szemétség volt ez tőlem,...

Nagy szemétség volt ez tőlem, hogy nem segítettem neki pedig utcára kerül?

Figyelt kérdés
Van egy közeli ismerösöm, kidobják otthonról a szülei 21 évesen mert,hogy már nem kötelesek eltartani....Ismerösöm itt Pesten talált munkát és felvennék dolgozni de nincs annyi pénze,hogy ki vegyen egy albérletet.. Segítségemet kérte,hogy fogadjon be de nekem is költözni kellet az albérletből..Keresett rengetek olyan albérletet ami olcsó és ketten egy szobába tudnánk menni... Egy hónapig végig keresgélt és linkelte az ilyen albérleteket...Én kerestem egy másikat ahova csak egyedül mehetek a szobába és ki is vettem azt és mondtam neki,hogy én kiveszem ezt a szobát... Annyira megharagudott rám,hogy azóta se neten nem válaszsol se telefonban.. A héten kell állasibterjúra feljönnie de egy másik ismeröe csak két napra tudja befogadni és a hét utolsó napján kell otthonról elköltöznie csak a szülei élnek más rokona nincs vagy ha van rosszban vannak..Barátaim elfordultak tőlem emiatt,hogy elnézem,hogy egy régi jó ismerösöm utcára megy lesz×rtam azt,hogy ő talált olyan albérleteket amikettönknek jó lett volna és első havi fizetéséből elment volna egy másik albérletbe..De kajára,bérletre és arra lett volna még pénze,hogy most egy kis összeggel beszálljon az albérletbe...
2016. máj. 31. 13:50
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
*fogadjam be
2016. máj. 31. 13:50
 2/41 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni,hogy megígértem neki,hogy nem hagyom cserben és nem hagyom,hogy utcára kerüljön.
2016. máj. 31. 13:51
 3/41 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem tudsz segíteni akkor miért ígérted meg? Igen ezek fényében szemétsèg volt.
2016. máj. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
97%
Megígérted neki, úgyhogy igen!
2016. máj. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
97%
Na ùgy viszont mar igen, nagy patkànysàg ha meg is ígérted és annyi gerinced nem volt hogy nemet mondj elsôre.
2016. máj. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos megígérted neki, tehát cserbenhagytad. Egy ilyen "barátot" csak az ellenségének kíván az ember.

Nem lett volna szabad megígérned azt amit nem tudsz, vagy nem akarsz betartani.

2016. máj. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem is szemétség volt, hogy ő ezerrel keresi a megfelelő albérletet, te meg kiveszel egyedül egy szobát.

Ez nagyon nem volt szép, én is marha mérges lennék.

Szerintem próbáld meg jóvá tenni, kérjél bocsánatot, mond el, hogy figyelmetlen voltál és hülye, nem akartál neki rosszat, csak reménykedtél benne, hogy megoldódik a problémája. Én becsülöm az ilyen embereket, akiket a szülei kiraknak ilyen fiatalon, és próbál megállni a saját lábán. 21 évesen azért még épp hogy felnőtt valaki, nagyon észnél kell lenni, hogy ne verjék át és el tudja magát tartani. Le a kalappal.

2016. máj. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
96%

nem csodálom,hogy nem válaszol neked többet.

miért nem mondtad meg az elején,hogy bocs de nem? az lett volna a legkorrektebb,hogy már a legelején tisztázod. amikor linkelgette a közös albérleteket,gondolom azt hitte,hogy szólsz ha nem akarod

2016. máj. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
97%

Ne haragudj, de nagy görény vagy.

Az, hogy cserben hagytad, már nem kifejezés erre.

Miért ígérgetsz neki, ha utána meg se szó, se beszéd, kicseszel vele?

Hogy boldoguljon szerencsétlen, ha egyszer nem készült máshogy fel a dologra?

Nem elég, hogy a szülei kidobják, még rád se számíthat, ne merd magad a barátjának nevezni.

2016. máj. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
97%
Azt mondtad nem hagyod cserben, erre megis. Szerinted?!
2016. máj. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!