Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy baráti találkozóra, ha a...

Egy baráti találkozóra, ha a barátotok/barátnőtök elvisz egy ismerőst, az zavaró számotokra?

Figyelt kérdés

Nekem 3 olyan barátnőm is volt régebben, akikkel ledumáltunk egy találkozót; cukrászda, kávézás, séta a Margitszigeten és mindig egy számomra vadidegen lánnyal/fiúval jelentek meg.


Nekem ez azért volt zavaró mindig, mert az ilyen találkozókon az ember szeret mélyebb dolgokat kibeszélni, olyanokat, amiket egy igaz baráttal megbeszélsz, de irtózatosan kellemetlen előadni, ha olyasvalaki is ott van, akit életedben nem láttál. De hát mégsem kezdheted úgy a találkzoót, hogy "Szia, őt minek kellett magaddal hoznod?"


Még azt se szerettem, amikor 2-3 barátnőmmel lebeszéltük, hogy menjünk el iszogatni csak mi hárman valahova és az egyiknek mindig hoznia kellett egy számomra vadidegent magával... Ugyanez az érzés volt bennem.


Én mindig is igyekeztem úgy szervezni a találkozóimat, hogy, ha valakivel megbeszéltem valamit, akkor már mással nem szerveztem meg programot akkorra, ha meg last minute beesett egy rég nem látott ismerősöm és nem maradt sokáig, megkérdeztem a barátnőmet, hogy áttehetjük e másik napra a találkát és elmagyaráztam, hogy mi történt vagy, ha külföldről jött látogatni a barátnőm, akkor se hoztam össze a két barátomat, addig, amelyik last minute esett be megkértem, hogy pár óráig foglalja el magát.


És a páromat (most már exem) se rángattam mindenfelé magammal, max, ha bulit szervezett a barátnőm és nem csak páran mentünk, akkor megkérdeztem, hogy zavarná e, ha vinném a páromat.


Vélemények, hasonló tapasztalatok?



2016. jún. 4. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled, kérdező. Ezen nem gondolkoztam még el de ez engem is szokott zavarni. Nem fordult elő még olyan sokszor, de mikor megtörtént kellemetlen volt. Feszengtem az idegen ember társaságában. Persze lehet ez az én hibám, mivel nehezen nyíló tipus vagyok, és nem vagyok nagyon közvetlen sem.
2016. jún. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, nem vagy a feszengéssel egyedül; nálam a legtöbb találka ilyen hangulatú volt, hogy bárgyún vigyorogtunk egymásra az idegen lánnyal-fiúval, a közös barátnak meg alig mertünk mondani akármit is, mert nagyon zavart a harmadik fél jelenléte mindkettőnket.


Meg volt a másik véglet is, amikor valami kotnyelest hozott magával a barátnőm és akármit mondtam, bele kellett kotyognia az idegennek, de olyan stílussal, mintha 10 éve ismernénk egymást és persze, ha ez zavar, akkor antiszoc vagyok...


Szóval nem vagy ezzel egyedül :)

2016. jún. 4. 18:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyen velem is volt. Viszont idővel megszoktam,hogy legjobb barátnőm ilyen.Bár mi azért sokat talizunk kettesben is,szóval nem gáz időnként ha nem ketten vagyunk.Na meg hamar kiderült,hogy melyik ismerőse aki mondjuk szimpatikus és nem bánom,hogy jött. Viszont vkinél kiköttöttem ha hozod X-et én haza megyek. Sajnos engem is elvisz magával így és talizunk vmi haverjával,barátnőjével csak hát nekem erről nem szól, úgy van,hogy megyünk mondjuk az Árkádba csajos napot tartani vásárlás,süti,kávé stb. Erre egy haverjával találkozunk,persze jó részt vele foglalkozik.Ami nekem rosszul esik,mert tényleg azt beszéltük,hogy ketten leszünk.

Hidd el a hozott ismerős is nagyon kellemetlenül tudja magát érezni időnként. Persze mindenki más. De én pl elég sokszor kellemetlenül éreztem magamat,mindig mondtam barátnőmnek,hogy szóljon ha vkivel találkozunk akkor legalább tudni fogom.Nem ér meglepetés.

Én is nehezebben nyílok meg. Mellette fejlődtem,mert elég sok emberrel találkoztam és kénytelen voltam hozzá szokni,változni másképp nem ment volna. De ettől függetlenül nem szeretem az ilyen szituációkat.


Mondjuk a legtisztább az lenne ha megértetnéd vele,hogy vele akarsz programozni és kellemetlenül érzed magadat,hogy jött még egy fél amiről nem is tudtál.

2016. jún. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!