Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van ez? Jogosan érzem...

Miért van ez? Jogosan érzem úgy, hogy ez nem fair, vagy én vagyok túl beképzelt?

Figyelt kérdés
Adott a helyzet: egy gimnazista lány egy 39 fős osztályban. Nem iszik, nem cigizik, ezért a legtöbb osztálytársa lenézi. Van pár ember, akik szintén nem isznak, cigiznek, hozzájuk szegődött, de ott sem az igazi. Nos, ez én lennék. A társaság, amiről beszéltem, 7 fős, és tulajdonképpen mindenki az egyik lány után megy (aki szerintem, és mások szerint is elég beképzelt, állandóan önmagát dicséri, ahogy anyukája is). Egy darabig minden jó volt, bár gyakran éreztem magam rosszul amiatt, hogy mindenkinek lehet véleménye, de nekem nem, hacsak nem egyezik a többiekével. Ha mások valami hatalmas dolgot csinálnak, az oké, de rám a legkisebb dolog miatt is meg kell haragudni, és még akkor is nekem kell bocsánatot kérnem, ha tulajdonképpen nem is csináltam semmit. De ez így még elment. Aztán kórházba kerültem, kiszáradással, majdnem meghaltam. De amikor visszajöttem, összesen három lány kérdezte meg, hogy vagyok: az egyik a legjobb barátnőm, aki más osztályba jár, ő még írt is, miközben benn voltam. A másik kettő abból a társaságból való, az egyik alapból kicsit figyelmesebb, a másik csak azért kérdezte, mert épp mellettem ült, és össze volt veszve a lánnyal, aki után mindenki megy (és ha ő haragszik valakire, akkor azt ki kell közösíteni). Ugyanígy ki kellett közösíteni azt a lányt, aki kicsit kedvesebb volt velem, de én azért próbáltam mindig beszlni vele, hogy ne érezze magát egyedül. Aztán jött egy betegség, ami miatt folyamatosan hiányoztam, csak néha tudtam elmenni iskolába, mindenről lemaradtam. Most, hogy visszamentem, mindenki kiközösít a kis társaságból, kibeszélnek, nevetnek rajtam, mintha valami olyat tettem volna, ami miatt haragudni kell rám, miközben semmit nem tehettem a betegség ellen, ráadásul nagyon pocsékul is éreztem magam. Állandóan azzal piszkálnak, hogy nocsak, járok-e iskolába, meg jövőre tervezek-e járni, tudom, csak viccelődnek, de nekem ez nagyon rosszul esik, mert nagyon megviselt a dolog. És ilyenkor mindig elhallgatok, és csak mosolygok, szóval talán rá is lehetne jönni, hogy nekem ez rosszul esik, ha érdekelné őket. Az a lány, akit ki kellett közösíteni, és akit én tulajdonképpen visszavontam a körünkbe azzal, hogy mindig odahívtam, konkrétan kitúrt. És még mindig, amit én mondok, ha nem tetszik nekik, rögtön rossz, és figyelmen kívül hagynak. Újabban állandóan azon röhögcsélnek, hogy nekem még nincs barátom (ez azóta van így, amióta a "vezető" lánynak lett barátja, előtte nem szabadott ilyeneken nevetni), és egyedül vagyok, meg minden. Holott én egyszerűen csak túl félénk vagyok ismerkedni, a külsőmmel igazából baj nincs, mégis állandóan úgy beszélnek, hogy nekem senkim sem lesz. Ez az egész nekem nagyon rosszul esik, mert én mindig mindent elnézek nekik, bármennyire is bántanak meg, de ők tényleg mindenért megharagudnak rám, és kiközösítenek. Ez most tényleg az én hibám? Én csináltam valamit rosszul? Mit kéne tennem? Nem tudom eldönteni, hogy melyik volt rosszabb, a mostani helyzet, vagy amikor az egész osztály kiközösített, de legalább nem éreztem úgy, hogy kihasználnak...

2016. jún. 8. 16:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha lesz egy egészséges önbizalmad, pár év múlva sírva röhögsz az ilyeneken és az ilyen típusú embereken, mint ez a "vezérkislány".Elhiszem, hogy nem jó kiközösítettnek lenni, de azért 39 főből legalább egy magad mellé valót csak találnál, esetleg próbálj te is alkalmazkodni. Én se ittam, se nem cigiztem suliban, mégis voltak barátaim. Nem sok, 4 db összesen, de ők tényleg barátok a mai napig.
2016. jún. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de sajnos nem tudok. :) Akik isznak, kiközösítik azokat, akik nem. Ez tapasztalat, már harmadig éve vagyok az osztályban, szóval tényleg minden elképzelhetőt megpróbáltam, hogy elfogadjanak, de csak egyedül maradtam. Akivel tényleg meg tudom értetni magam, az egy évfolyamtársam, de nagyon ritkán tudunk csak találkozni..
2016. jún. 8. 16:37
 3/14 anonim ***** válasza:

Lehet, h igazad van, én 16 éve voltam középsulis, biztos változtak a gyerekek is ennyi idő alatt, ahogy látom én is.

Hát akkor nemtom :) keress esetleg magadnak vmi klubot vagy szakkört, ahol hozzád hasonló érdeklődésű gyerkőcök vannak. :)

2016. jún. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, igazad van, köszönöm szépen. Azért ha akad még válaszoló, más véleményét is szívesen elolvasnám. :)
2016. jún. 8. 16:42
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
Azért közösítenek ki, mert beszari vagy és nem mersz kiállni magadért, nem pedig az ivás miatt. Nincs egyéniséged, ha bántanak sem véded meg magad, csak vigyorogsz és ebből meg kellene érteniük, hogy ez fáj neked.. meg alapból nem vagy jóban senkivel, aztán hetekig hiányzol, miközben szintén nem tartod a kapcsolatot senkivel, aztán nagyon meg vagy lepve, hogy nem kíváncsi a hogylétedre senki... a barátságért tenni kell, adni magad, nyíltan beszélni, nem csak magadban remélni, hogy majd egyszer valaki arra ébred, hogy veled akarja tölteni a szabadidejét.
2016. jún. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Ismerős az érzés. Ugyan ebben a helyzetben voltam én is. Ne érdekeljen senki. Tudom hogy nehéz lesz megállni de ne próbálj ott barátkozni. Minek tepernél egy olyan helyen ahol emberszámba se vesznek? Felesleges. Őrizd meg a méltóságodat. Te mindent megpróbáltál. Annyit még tehetsz hogy utolsó évben jól visszaszólsz mindebkinek. Úgy sem tudnak mit csinálni veled. Plusz miután jól beszóltál nekik elégedett leszel és jobban látsz majd mindent. Magabiztosabb leszel. Én úgy írom ezt hogy velem is ez volt a helyzet. De most az utolsó évben folyamatosan visszaszóltam és megvédtem magamat. Öröm volt nézni a többiek arcán a döbbenetet. Mondjuk annyiban más volt hogy 33 fős volt az osztály és én fiú vagyok nem lány :D.
2016. jún. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az csak egy ürügy, hogy azért közösítenek ki, mert nem iszol. Ha innál, akkor találnának más okot rá. A „vezető” vagy „vezetők” azért teszik ezt, mert hatalommániás és egoista emberek, akik ettől menőknek érzik magukat, azt érzik, hogy hatalmuk van, meg élvezik is, hogy másokat bánthatnak. A többiek részben ugyanezért, részben pedig azért, hogy a „vezetők” elismerését elnyerjék, és nehogy őket is kiközösítsék. Valószínűleg azért választottak ki téged, mert te vagy a legkönnyebb áldozat (félénk, nincsenek barátai az osztályból stb.), de ha te nem oda járnál, akkor találnának mást, akit kiközösíthetnek, piszkálhatnak. Nem veled van a baj, hanem velük. Nem lenne muszáj barátkozniuk veled, ha nem akarnak – gondolom, hogy egy ilyen társaságnak te sem akarsz feltétlenül a tagja lenni –, de a kiröhögés és a beszólogatás akkor sem elfogadható. És amiket leírtam azok nemcsak a te esetedre érvényesek, hanem általában a legtöbb osztályon belüli kiközösítésre is.


Nem tartom jónak a nagy létszámú osztályokat, de a te esetedben még a hasznodra is válhat, hogy ennyien vagytok, mert biztos nem tagja az egész osztály ennek a „baráti csoportnak”. Azt a 7 fős társaságod kerüld el amennyire csak tudod, az értelmesebbekkel pedig próbálj haverkodni! Nem kell velük se nagyon jóba legyél, de egyrészt nem árt, ha van 1-2 haverod az osztályból is, másrészt pedig ha látják, hogy nem vagy egyedül, kevésbé fognak piszkálni.

2016. jún. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, rosszul fogalmaztam. Vagyunk 39-en, ugye, abból 1 vagyok én, az 38. 38 emberből 31 iszik vagy cigizik, és lenézik azokat, akik ezt nem teszik. Durva arány, de ez van. Velük nem tudok mit kezdeni. A problémám azzal a 7 emberrel van, akik pont olyanok, mint én.

#5: Mielőtt hiányoztam, jóban voltam velük, csak a vezéregyéniségű lány hajlamos megharagudni azért, ha valaki nincs iskolában, körülményektől függetlenül. És, mint írtam, ha ő haragszik, akkor mindenki haragszik. Hogy tegyek többet? Jelenleg bármi gondjuk van, amint tudok, segítek, hajlandó vagyok ezért a saját dolgaim abbahagyni, úgy segíteni, ahogy tudok, és megbocsájtani minden durva szóért. Ennél többet nem tudom, hogy tudok-e tenni, vagy kéne-e tegyek, ha ők ugyan ezt nem teszik meg értem. Egyébként köszönöm a válaszod, majd még elgondolkozom rajta. Zöld pacsi ment. :)

#6: Köszönöm szépen, azt hiszem, ez lenne az egyik legjobb megoldás. Egy kis lelket öntöttél belém ezzel, hogy ezek szerint talán mégsem az én hibám az egész, majd megpróbálok én is hasonlóan tenni. Igazán hálás vagyok a pozitív válaszodért :))

#7: Köszönöm neked is. Sajnos, mint ahogy fentebb leírtam, nem valami jó összetételű az osztályunk... A lányok mind ellentétesek velem, nem szeretnék semmi bántót mondani rájuk, de sok emberkével kavircolnak, a fiúk meg szinte emberszámba se veszik azt, akinek nem villan ki a feneke a ruhája alól. Ezenkívül mindegyiküknél elvárás, hogy a barátaikkal bulizgatni járjanak el, és igyanak, ami nekem teljesen elképzelhetetlen. Sejtettem, hogy nem egyedi eset vagyok, azért is próbáltam itt érdeklődni, és úgy tűnik, jó ötlet volt.

Köszönök szépen minden eddigi választ, és még továbbra is várok, pozitív és negatív véleményt egyaránt :)

2016. jún. 8. 18:53
 9/14 anonim ***** válasza:

Akkor sokkal rosszabb a helyzet, mint gondoltam.

Hanyadik osztályos vagy, meddig kell kibírd velük? Én azt javaslom, hogy ha sokáig, akkor inkább keress egy másik osztályt/iskolát, mert hosszútávon ezt nem könnyű elviselni, és lehet, hogy a szívatások egyre durvábbak lesznek.

2016. jún. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Tizenegyedikes vagyok, szóval még egy év. :) Igazából én is gondolkoztam az iskola váltáson, de semmi garancia rá, hogy ott nem történik ugyan ez, és ha utolsó évben megyek, beilleszkedni is nagyon nehéz lesz. Ráadásul, maga az iskola jó, az oktatás is színvonalas... Nem szeretném miattuk elbukni a jövőm. :)
2016. jún. 8. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!