Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mért nekem kell dönteni?

Mért nekem kell dönteni?

Figyelt kérdés
22/F Van egy baráti társaságom, történtek bizonyos dolgok. Rendőrségi ügy is lett belőle. És meg kell hoznunk bizonyos döntéseket. De ekkor mindenki rám, néz mintha tőlem várnák a döntést. Pedig nem én vagyok a legidősebb a társaságba. Nem tetszik ez nekem. Egy baráti társaságban nincs olyan hogy vezető vagy döntéshozó, együtt hozzunk a döntéseket. Mégis mindenki tőlem várja a választ és a döntéseket, mintha én olyan húú de tökéletes ember lennék. Nem akarok dönteni mindenki helyett. Mindenki csinálja amit helyesnek lát. Én is azt teszem. Nem mondom, hogy húú de jó ember vagyok, de mindig azt teszem ami szerintem jó, nekem és azoknak az embereknek akik fontosak nekem.

2016. jún. 14. 11:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Talán mert érettebb vagy tőlük , talán mert nincs felelősségtudatuk és utólag okolhatnak mert hát te mondtad ....
2016. jún. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Egy baráti társaságban nincs olyan hogy vezető vagy döntéshozó,"

Ebben tévedsz. A barátság az az ősember idejéből ránk maradt atavisztikus érzelem. Az ős férfiak egymásra utaltságából ered. A vadászat, vagy az ellenséges hordák támadása során csak egymásra számíthattak. De mind a vadászat, mind a harc szervezettséget igényel, és szükség van vezetőre, akire mindenki hallgat.

Sokan születnek vezetői vágyakkal, miközben semmi sem predesztinálja őket ilyen státuszra, és sokan születnek vezetői képességekkel, annak felvállalása nélkül.

Te az utóbbi csoportba tartozol. Vezető egyéniség vagy, csak téged feszélyez az ezzel járó felelősség. Van azonban egy rossz hírem; mindig megtalál ez a fajta felelősség, mert akárhová vet az élet, mindenhol lesz egy slepped.

2016. jún. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!