Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Sok vagyok nekik? Mit lehet...

Sok vagyok nekik? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Elég sok emberi kapcsolatom szűnik meg az utóbbi időben. Úgy tűnik az én hibámból.

Egyszerűen annyi ostobaságot beszélnek az emberek, hisznek mindenféle ezoterikus marhaságban, politikai propagandában, sőt győzködnek is róla, én meg ilyenkor próbálom nekik elmagyarázni mi a valóság. Elképesztő egyébként, hogy nem tudnak racionálisan gondolkodni...


Persze ez rém idegesítő lehet az ő nézőpontjukból.


De akkor mit kellene tennem? Hajak rá mindenkire mindent, és akkor majd lesznek körülöttem emberek, vagy maradjak lényegében egyedül?


Nyilván nem akarok egyedül maradni, de az sem kielégítő intellektuálisan, ha aranyhalak vesznek körül. Mi ilyenkor a teendő?

Van más is aki hasonló cipőben jár?



2016. jún. 29. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ilyen időszakom, de aztán rájöttem, hogy a világon annyi téma van amiről lehet beszélni :D Ha ilyen téma jön fel, mondd hogy nálad ez tabu. Vagy ha nem, akkor hallgasd mmeg a másik nézőpontját is és ne ítéld el! Van egy ilyen barátnőm aki marhára idegesítő, mindig azt hiszi neki van igaza. Engem nem is zavar az ő véleménye, csak körülbelül mindig vitát csinál mindenből. Csak példaként írom. Ne legyél ilyen

Állj ki magad mellett de azért találd meg az aranyközéputat.

2016. jún. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet a te gondolkodásod is hamis.
2016. jún. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hagyd rájuk. De komolyan... Nem lehet mindenkinek az a véleménye ami neked. Ők máshogy gondolkoznak. Ha átgondolod rájöhetsz, hogy ők is ezt gondolhatják, hogy húú te mennyire ilyen meg olyan vagy, hogy nem azt gondolod. Ez van, mindenkinek más a felfogása. Ezért szerintem nem kell mindenkit eldobni magadtól... Én is így jártam, sok idióta vesz körbe, de egy ideje már rájuk hagyom, mert ha elmondom nekik kulturáltan, akkor is kicsapják a hisztit, és nem fogják megérteni. Így hát megkímélem magamat is, meg őket is. Ne vedd figyelembe az ilyen dolgokat, vagy nem tudom. Engedd el a füled mellett..
2016. jún. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Nem vagy nyílt gondolkodásmódú. Nem számít mások mennyire kretének, te is az vagy. E önfejű, nem meghallgató stílusod elégé taszító lehet.

Én is próbálok mindenkinek segíteni aki vadbaromságokat hisz vagy egyáltalán vannak hiedelmei, de nyílt vagyok mindenre és vitában teszem ezt.

2016. jún. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nyilván nem én vagyok az az orákulum aki mindent tud. Nem is ilyen esetekről van szó, hanem olyanokról amit egy gimnáziumi fizika/kémia/biológia/földrajz tankönyvvel meg lehetne érteni.

De próbálom magam türtőztetni, inkább csendben maradok.


Csak ezzel meg annyira ellenkezik a józan eszem. :-)

2016. jún. 29. 19:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Még esetleg annyit tudunk reagálni a kérdésedre, hogy leírsz egy pontos esetet amivel kapcsolatban úgy gondolod hogy igazad van, s másnak nincs, és leírjuk kb. mi lenne egy helyes reakció, hogy ne veszítsd el az embereket magad körül.
2016. jún. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Közben csináltam egy személyiségtesztet egyikőtök javaslatára. Az eredmény igazából megválaszolja a kérdés egy részét, az okokat.

Úgy tűnik INTJ személyiség vagyok.


A második kérdésrész a feloldatlan még. igazából azt meg nekem kell eldöntenem. kellenek-e olyan emberek akik nem értik, mit mondok nekik és engem meg fáraszt amit ők mondanak, vagy inkább koncentráljak azokra akik hasonlóak hozzám?

2016. jún. 30. 09:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad bedőlni a személyiségteszteknek. Az csak egy nagyon recés megközelítő eredményt ad. Valaki teljesen erre az alapra fektet rá mindent, hatalmas hiba. Ne legyetek naívak.
2016. jún. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!