Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Aki kiközösít, az érdemel még...

Aki kiközösít, az érdemel még egy esélyt?

Figyelt kérdés
A barátom kiközösített, szóba került, tagadta, na de ő is benne van abba a csoportba, ahová egyszer csak sosem hívtak. Írtam neki hogy vagy változik a viszonyunk, vagy meg barátkozzon mással, erre meg írta hogy cső, én meg letiltottam. Egy másik face-val írt, továbbra is tagadta, én meg írtam hogy oké, ha szerinted ez ennyire semmiség, akkor majd én is megcsinálom vele ugyanezt. Szerintem ez így igazságos. Alaphelyzetben ilyen emberrel nem állnék szóba, de már aznap írt egy másik profillal. Tehát most gyakorlatilag olyan lesz a kapcsolatunk, hogy ő se fog hívni a haverjaihoz (ahová eddig se hívott), meg én sem fogom őt hívni a nem létező haverjaimhoz... Mit gondoltok erről?
2016. júl. 8. 20:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tehát most ez valami olyasmi, mint egy fiú és lány között a nyitott kapcsolat. Nem tudom, hogy érdemes volt-e ez, elég erősek a kételyeim, hogy ebből így kaki sem lesz. Ő úgy mint eddig, évente eljön 5-ször, én meg büszkeségből nem igazán fogok ráérni, mivel régen ő is sokszor lekoptatott.
2016. júl. 8. 20:20
 2/11 Üres tükör ***** válasza:

Eleg gyerekes ez a letiltogatos, buszekesegbol nem talizos dolog.

Beszeljetek meg. Mind el neki pontosan mi a bajod es kerd meg h magyarazza el miert ignoral az a barati tarsasag teged.


Amugy ha ennyire feltekeny vagy a tobbi haverjara akkor kerj tole kobkretabb megerositest, hogy tenyleg fontos vagy szamara.

2016. júl. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jol teszed. Nem erdemel meg teged.

Egyebkent hogy atlagban erdemelnek-e a kikozositok meg egy eselyt, szerintem nem dontheto el. Vannak olyanok, akik tenyleg belatjak, hogy hibaztak, vannak olyanok, akik felelembol allnak be a sorba. Es olyanok is, akik egyszeruen rosszak. Utobbibol soha nem lesz normalis ember, a ver nem valik vizze. Az elso kettonek szerintem csak egy normalis kozossegbe kell kerulnie, ahol nem a terrorizalas a meno, es nem fenyegeti meg oket senki, hogy ha nem csinaljak, ok lesznek a kovetkezok.

Amugy valahol minden bantalmazot sajnalok, mivel ok sajat magukkal nem elegedettek, a legtobbjuknek a csaladja sem az igazi stb. De ettol fuggetlenul vannak olyan tettek, amikre mar nincs bocsanat.

2016. júl. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja most latom, hogy irtal kozben.

Nos, nincs ilyen, hogy nyitott kapcsolat meg baratsag extrakkal. Feltekeny vagy a sracra, tehat beleestel. Ezt vagy beszeljetek meg normalis emberek modjara vagy hagyjatok beken egymast, ne szivjatok a masik veret.

2016. júl. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2.: Ez nem hinném hogy féltékenység. Egyszerűen azt akarom, hogy ne higgye azt, bármit megtehet. Ez a kiközösítés már elég régen történt. Akkor elég sok mindent elnéztem, hogy a barátom maradjon. Csak egy példa, visszaolvastam a régi beszélgetést, 2012 nyári szünetében 23-szor írtam rá, és hívtam el valahova, végig lekoptatott. A 24-edik alkalommal ő írt rám, mert kellett neki valami.


4.: "Feltekeny vagy a sracra, tehat beleestel." Miii? :D Nem vagyok belé szerelmes, nem vagyok meleg :D Amugy körülbelül az utóbbi 1 évben már normalizálódott valamennyire a helyzet, már szerintem ő többször írt rám, mint én ő rá.


Egyébként meg igen, ezt a helyzetet nem most kellett volna megbeszélni, hanem akkor, de az ilyen dolgok nem évülnek el, nem lehet a szőnyeg alá söpörni.

2016. júl. 8. 20:37
 6/11 A kérdező kommentje:
Viszont ha vissza is adnám neki ezt a kiközösítést, amire most nincs esély, mert egy haverom sincs, akkor nekem mivel lenne jobb?? Szerintem a bosszú, semmilyen lelki békét nem adna, épp ellenkezőleg. Szóval azon is gondolkozom, hogy inkább elfelejtem a srácot.
2016. júl. 8. 20:43
 7/11 anonim ***** válasza:

Bocs, nekem az jott le az elso kommentedbol, hogy lany vagy.

Igy viszont szerintem foleg gaz ez a gyerekes letiltogatosdi. Konyorgom, pasibol vagytok, nehogy mar ne tudjatok elintezni!

Egyebkent meg szerintem keress uj baratokat is. Ne csak ennek az egynek szenteld az egesz eleted, mert ugy latom, vannak gondok.

2016. júl. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
"mert ugy latom, vannak gondok." kinek nincsenek gondjai? csak az a kérdés, hogy ez a csávó is ahhoz tartozik vagy nem? Bocsánat, ha nem lány vagyok, már nem is lehetnek érzelmeim? :D Vagy most te érzelemmentes kőkemény macsónak szeretnéd magadat beállítani? ;) hmmmm??
2016. júl. 8. 21:01
 9/11 anonim ***** válasza:

Tevedsz, lany vagyok :)

Azert hittelek teged is annak, mert azt irtad, hogy "mint egy fiu es lany kozott". Bocsi, lehet, hogy en ertettem felre. Ettol meg nem kell rogton magadra venni es megsertodni.

Es ha te nem veszed eszre, hogy ezzel a gyerekkel gondok vannak, az eleg nagy baj. Azok alapjan, amit irtal, az jon le, hogy csak akkor erdekled ot, ha nincs mas vagy kell valami (ezt a chates irogatasokrol valo mondatodbol szurtem le). Marpedig ilyen potlekhaver ne akarj lenni, mert egyreszt papucs dolog, masreszt ha bajod lesz, magasrol tenni fog ra. Igaz baratokat keress inkabb, akiknek tenyleg fontos vagy, es melletted allnak joban-rosszban. Ez a srac meg max kocsmai cimbinek jo, komolyabbra nem.

2016. júl. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az írásodból azt szűrőm le, hogy neked fontos ez a fiú, nagyon jó barátként tekintesz rá, de nagyon bánt hogy ő nem viszonozza ezt kellő képen. Nem érzed úgy hogy amit adsz, azt vissza kapod. Úgy gondolod hogy vagytok annyira jóba hogy a többi haverjával lóghass együtt, de mivel ő ezt nem engedi, téged nagyon bánt. Az egész kapcsolatot egyféle viszályként fogod fel. Vagy te, aki magányos és egyedül van, és van a barátod, akinek van sok más barátja is, és téged elég semmibe vesz. A reakciód logikus, és jogos, de akkor sem ez a gyerekes bosszú a megoldás. Mérd fel, hogy a barátod kb. mit gondol a kapcsoltatokról. Ennek megfelelően próbálj vele beszélni, és megfelelő mértékkel elmondani neki a gondjaidat, és hogy szeretnéd ha többet törődne veled.

Üdvözlettel,

Anonim Pszichológus

2016. júl. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!