Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miert nem tudok kijonni az...

Miert nem tudok kijonni az emberekkel?

Figyelt kérdés

Azt veszem eszre, hogy feluletesen jol elvagyok veluk, de nem alakul ki meg csak ismerettseg sem. Kollegak osszejarnak, de engem nem hivnak. Azok, akiket baratoknak mondok mas emberekkel osszejarnak, velem nem.


Kedves vagyok, bar elegge visszahuzodo. Nem szoktam bulizni, sem eljarni kavezni vagy ilyesmi. Hamar elfaradok az emberekkel valo kommunikacioban es tomegiszonyom is van, igy a vasarlast is hamar letudom.


Ettol eltekintve viszont azt veszem eszre hogy nem vesznek be a munkahelyen sem. Kollegalis viszony mig a munka tart. Ez mindenhol igy van.



Mi lehet velem a gond?


2016. júl. 26. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Unalmas vagy es zarkozott
2016. júl. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem jársz el sehova, nem lehet veled programot szervezni. Nem értem min csodálkozol?

Oké hogy nem szeretsz bulizni, de az emberi kapcsolatokat ápolni kell. A kávézó, teázó, pub vagy igényesebb kocsma pont erre való. Vásárolni pedig néha mégis kell, az is jó program lehet, ha nagyon zavar a tömeg akkor menj hétköznap délután. Vagy jó időben lehet a városban, parkban is sétálni.

Vagy te hogy képzelted el a másokkal való kapcsolattartást? Ez engem komolyan érdekel.

2016. júl. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Lehet velem programot szervezni. Most kivételesen nem, mert ingázom 160 km-eket, de úgy gondolom ez elfogadható, mivel ideiglenes. De nem, ők elkönyveltek undoknak, mert nem lógok velük. Hát nekem jelenleg fontosabb a kutyám, aki jelenleg nem lehet velem, sokan ezt sem értik meg, sérti őket, hogy hazautazom anyumhoz és a kutyámhoz hétvégére. Nem értem ezen mi a felháborító.


Hogy hogy gondoltam? Munka után beülni valahova, vagy szünetben kimenni kávézni. Fura, egyetlen egy barátnőmmel tudjuk tartani a kapcsolatot fb-n is... ő elfogadja, hogy most még nem tudunk találkozni, viszont költözés után már van egy meghívása hozzám. Ő elfogadja.


Más miért nem képes erre, és ítélkezik egyből?

2016. júl. 27. 10:12
 4/6 anonim ***** válasza:

De te elhívtad már őket egyszer is ilyen munka utáni sörözésre, kávézásra? Vagy várod, hogy hívjanak?


Egyébként lehet ez az eltérő életritmus következménye is. Te hétköznap délután érnél rá, nekik viszont a munka után nincs kedvük vagy idejük ilyesmire. Hétvégére kipihenik magukat, időből is több van. Szervezik is a programokat, de akkor meg te nem érsz rá.

Ha ez csak ideiglenes helyzet, én nem görcsölnék a helyedben, majd lesz egy új munkahelyed a lakóhelyed közelében és ott elmész majd hétvégi programokra is. Addig meg próbálj jó viszonyt ápolni a mostani kollégákkal, hátha mégis akad olyan köztük akivel később is tartod majd a kapcsolatot.

2016. júl. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A munkahelyem nem fog változni, pont hogy nemsokára saját házba költözöm a munkahelyemtől nem messze, míg most albérletben élek.
2016. júl. 27. 10:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, értem.

Hát akkor el kell kezdeni barátkozni a kollégákkal. Már ha azt szeretnéd, mert szerintem nem feltétlenül kell a munkahelyről barátokat szerezni, ha tudsz máshonnan is, akkor maradhat a kedves kollegiális viszony.

De ehhez neked is alkalmazkodnod kell. Hívd el őket te valahova (erre nem válaszoltál, hogy megtetted-e), aztán ha ők is elhívnak egy hétvégi programra, ne mondd le, hanem menj el. Ha egyszer nem mész haza hétvégén kibírja a kutyád is, meg a család is. Bár gondolom ha saját háztartásod lesz, amúgy se fogsz állandóan hazamenni, esetleg a kutyát is felhozhatod. De mindenekelőtt legyél velük kedves és kezdeményezz.

2016. júl. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!