Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rámtört a nosztalgia és a...

Rámtört a nosztalgia és a "summertime sadness"?

Figyelt kérdés
Idén fejeztem be a középiskolát egy hatosztályos gimiben, és nagyon összeszokott csapat voltunk. Mostanában ha látok valamit pl. egy filmelőzetest, eszembe jut hogy azt a filmet együtt néztem meg a barátaimmal, és hogy ennek lehet örökre vége. Ugyanez a zenékkel vagy a szórakozóhelyekkel. Eszembe jutnak az izgulások dogák előtt, és a délutáni nagy beszélgetések... Ráadásul én messzire megyek egyetemre, így megszakad a kapcsolatunk :( Más is érzett így érettségi után?

2016. aug. 3. 21:10
 1/2 C0r3 válasza:

Abszolút. Állandóan. Mindig az az érzésem van, hogy az idő homokként csúszik ki a kezeim közül. Nehéz megmagyarázni. Lehet,hogy ami jön jobb lesz, de valahogy megrémiszt az a tudat, hogy soha többet nem mehetek vissza oda ahonnan jöttem.

Olyan közeli az az élmény, mikor először beszéltem a gimis osztálytársaimmal. És most vége. Mikor ott voltam, akkor annyira vártam, hogy végre egyetemista legyek. Minden jobb lesz majd Pesten. .. :D Aha.. :D

2016. aug. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyanezt éreztem egy éve. Akkor végeztem gimiben én is. És így nyár végére tudatosult bennem, hogy szeptembertől egy teljesen új élet kezdődik, és a réginek egyszerre vége lesz. Koli, egyetem, Budapest.

És igazából nem sok minden változott:) Igaz, más iskola, más emberek, de a társaság nekem sokkal jobb volt, mint a gimiben, és emellett a gimis barátságok sem szakadtak meg, ugyanúgy tartjuk a kapcsolatot. Néha én is visszagondolok, hogy milyen is volt egy angolóra a kisodgákkal, egy irodalom felelés, vagy egy tesi.

Természetes, hogy az ember nosztalgiázik, és ilyenkor kicsit elmereng a múlton, milyen gyorsan is telik az idő... De megszokod a helyzetet te is, és elfogadod, hogy elmúlt.

Hajrá az egyetemhez :)

2016. aug. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!