Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy barátnőm kétszemélyes...

Egy barátnőm kétszemélyes utazást nyert és mivel a férjével éppen válófélben vannak, engem hívott el magával az útra, de kifizettette velem az én jegyem teljes árát. Helyes?

Figyelt kérdés
Kicsit későn kaptam észbe: először azt hittem, csak egy személyre szól a nyeremény és ezért kell nekem fizetnem. Ráadásul ugyanannál az utazási irodánál kevéssel indulás előtt féláron kaptam volna meg egy ugyanolyan jegyet, last minute ajánlatként. Ezért kicsit rosszul éreztem magam és elgondolkodtam azon, hogy vajon helyes-e, morális-e kifizettetni azzal, akit úgymond elhívunk magunkkal, az általunk ingyen kapott jegyet. Ráadásul drágábban, mondjuk ha a felét kérte volna el, még hagyján. Mit gondoltok erről?
2016. aug. 10. 09:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen helyesen: Eladta nekem a nyert jegyet, nem "elhívott magával"... Nem? :(
2016. aug. 10. 09:19
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem volt korrekt tőle, mert ingyen volt neki a 2 jegy, mert nyerte
2016. aug. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hasznot húzott belőled, nem szép dolog.
2016. aug. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ez így tényleg elég érdekes. nem hogy örült volna neki,hogy nem egyedül kell mennie,hanem ott leszel te is. nem korrekt.

én max azt tudtam volna elképzelni,hogy ha ott vagytok akkor meghívod 1-2x kajálni, hiszen csak neki köszönheted,hogy elmehettél a nyaralásra.

dehogy a jegyedet kifizetette,ami neki ingyen volt ez elég fura.

2016. aug. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát ez fura. Lehet nincs pénze?
2016. aug. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pontosabban "barátnőd". Ha már nem tudod visszakérni a pénzt, menj el az utazásra, de a "barátnődet" próbáld meg hanyagolni a jövőben.
2016. aug. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Na várj, és mire szól a nyeremény? A jegyre is vonatkozik? Van olyan része a nyereménynek, ami névre szól és nem átruházható?
2016. aug. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7-es, nem értem a kérdést.
2016. aug. 12. 08:41
 9/11 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy pontosan mit nyert?

Csak a helyszínről szól a nyeremény, ahova megy, vagy az útiköltség is része a nyereménynek? Ha része az utazás, akkor névre szóló, és nem átruházható, vagy átruházható, nem névre szóló?


Tudod, addig nem dobálózunk, amíg nem tudjuk a részleteket.


Az én ismerőseim között is vannak, akik nyertek már, de például csak a helyszínről szólt a nyeremény, az utazás az ő költségük volt.

2016. aug. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Úgy is kérdezhetném, hogy mi van a nyereményszabályzatban? Merthogy ez kötelező eleme egy nyereményjátéknak. Az tartalmaz mindent, és talán megválaszolná azt is, miért kell fizetned.
2016. aug. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!