Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan vegyem rá a barátaimat,...

Hogyan vegyem rá a barátaimat, hogy ne szemeteljenek?

Figyelt kérdés
2016. aug. 16. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Először azt gondoltam, hogy hülye kérdés, de belegondoltam, hogy basszus nem!!

Oszt társammal elmentünk városba, hozta egy haverját, az lelkiismeret furdalás nélkül eldobta a PET palackot a fűbe. Én szóltam neki, hogy ne haragudjál már, de ott a kuka másfél méterre. Mondjuk nekem határozott a kiállásom, megmondom őszintén.


Azon kívül, hogy megmondod neki, nem sok mit tudsz csinálni. Ha nagyon nem megy, próbálj meg 'ráförmedni'.

2016. aug. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Épp ez a baj! Sokszor szoktunk kiülni, a parkba, térre beszélgetni délutánonként/esténként a nyáron. Viszont kezd elegem lenni belőle, hogy a vizes/üdítős/sörös dobozok szanaszét dobálva, otthagyva, a chipses zacskó, a zsepi szint úgy. A cigi csikkek szintén szanaszét hevernek. Persze az esetek többségében max 10 méterre van egy szemetes, de sokszor egy méteren belül is ez van. Csak egy lépés lenne, de nem inkább ledobja a földre, nekem kell mindig kidobni. Ha pedig mennénk tovább mindent otthagynának, ha ezeket szóvá teszem vagy le van szarva, vagy megjegyzik, hogy nyugodjak már le. Senkit nem érdekel, a saját környezete. :( Ez nagyon szomorú, pedig amúgy nagyon rendes emberekről van szó, akik nem is olyan kicsik már (16-20 évesek). A másik zavaró dolog a köpködés, de azt már szóvá sem teszem... :/
2016. aug. 16. 20:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezért is utálom az emberiséget. Ha eddig nem volt annyi felfogásuk, hogy ne szemeteljenek, ezután sem lesz. Az ilyenek csak akkor nem szemetelnek, ha meghalnak...
2016. aug. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát valahogy hatni kell rájuk, de hogy kire hogyan lehet... változó. Pl egyik barátom akkor fejezte be ezeket mikor állandóan mondogattam neki mikor szemetelt, hogy olyan mint egy neveletlen fogyi cigánygyerek... talán meg is utált ezért, de utána már nem szemetelt legalább.
2016. aug. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Volt, hogy nyaggattam őket, de a többséget nem érdekelte vagy 1-2 napig tudta betartani. Vannak akik odáig eljutottak, hogy ha 2-5 méteres körzeten belül van a kuka kidobják. A legrosszabb ebben az, hogy egy alapvetően szép helyet így pusztítanak le. :( Ennél már csak a rongálás a rosszabb, sajnos erre is volt példa 1-2 ismerősnél, de egy alapos fejmosással elértük, hogy abba hagyják, mert mindenkit zavart.
2016. aug. 16. 21:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is nagyon allergiás lettem pár éve a szemetelésre,ekkor vettem észre hogy mennyire rossz a helyzet.Elkezdtem olvasni róla az interneten,érdekes tényeket is meg ilyenek.És akkor bármikor valamelyik családtag vagy barát eldobott valamit,elkezdtem tartani a kiselőadásokat.Ez hatásos volt,azóta nem csak akkor nem szemetelnek ha én ott vagyok,de már beléjük rögzült.Ha pedig az utcán látok valakit szándékosan eldobni valamit,felveszem és utánamegyek ártatlan fejjel, hogy "Ne haragudj,ezt elejtetted".Na ez mindig működik mindenki ha csak egy pillanatig is de elszégyelli magát.

Ha nekem,egy 150 centis lánynak sikerült ezt elérni, akkor bárkinek.:D

Sok sikert:)

2016. aug. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 Köszi. :) Igazából a baráti kör egy részénél már jobb a helyzet. Mostanra 2 ember aki nagyon trehány, de hátha sikerül rávennem őket is. Legalább ha a kuka közel van. Amúgy én is csináltam már azt, hogy valaki eldobott valamit és utánna vittem. Tényleg beválik. :) Én is csak 2 éve kezdtem el ezzel foglalkozni, de azóta zavar.
2016. aug. 16. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!