Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Gimi után széthullanak a...

Gimi után széthullanak a barátságok?

Figyelt kérdés
Veletek is ez történt? Hogyan éltétek meg? Maradt olyan barát aki mai napig is az?

2016. aug. 21. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom hogy annyira nagyon mély barátságokat kötöttem volna középsuliba de még így is csináltunk idén a néhai osztály egy részével egy ilyen egész napos programot, úgy hogy 4 éve ballagtunk.
2016. aug. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább azért hullanak szét a barátságok, mert ilyenkor mindenki másfelé "repül", új barátokat szerez, és már nem lesz lehetőség annyit találkozni mint azelőtt. A facebookos kapcsolattartás pedig már nem ugyanaz.
2016. aug. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, totalisan.
2016. aug. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Többségében széthullanak. Én a saját osztályomból ma már senkivel nem tartom a kapcsolatot. Egy ideig ment az erőlködés, de igazából az egyetemen mindenki más barátságokat kötött, és mindenki ment, amerre látott, más városokba, országokba... Ma már csak egy régi emlék az egész, azok a régi barátok, akikkel gimi alatt sülve-főve együtt lógtunk, ma már ritkán jutnak csak eszembe... Facebookon néha lájkoljuk egymás képeit, de sokkal évek óta nem beszéltem. Pedig még 10 éve sincs, hogy elballagtunk.


Szóval többségében erre lehet számítani, bár az igaz, hogy tudom néhány osztálytársamról, hogy egymás között még páran tartják a kapcsolatot, képeken láttam a közösségi oldalon, hogy amikor az egyik osztálytársam férjhez ment, két másik osztálytársam volt a tanúja. Ezek szerint nem minden esetben hullik szét a szoros kötelék, de ez a ritkábbik eset szerintem.

2016. aug. 22. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Többség valószínűleg igen. De nekem pl van olyan barátnőm akivel általános alsóban jártunk utoljára együtt és már érettségiztünk és azóta barátok vagyunk. A gimis barátságaimat tekintve, szerintem lesz pár ami nem tűnik majd el, legalábbis még teszünk érte hogy ne így legyen:)
2016. aug. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mi is megbeszéltük, hogy ha bár ritkábban, de találkozni fogunk, elmegyünk együtt szórakozni stb.

Remélem így lesz :)

2016. aug. 22. 09:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi is megbeszéltük a baráti körömmel, hogy találkozunk majd, meg beszámolunk minden fontos velünk történt dologról. Ehhez képest még csak nyár van, lett volna idő találkozni egész nyáron, sok minden történt velünk. Én próbálkoztam tartani a kapcsolatot, ők viszont már most sem mutattak nagy érdeklődést. Ha elkezdődik az egyetem, szerintem teljesen széthullik az egész. Én tennék érte, de nem csak rajtam áll.

Ránk valószínű igaz lesz ez a széthullik a barátság dolog, de egy ellenpélde, hogy anyukám már 30 éve érettségizett, mégis megvannak a gimis barátai és kb kéthavonta találkoznak, vagy ha nem, akkor mindenképp tartják telefonon a kapcsolatot... Úgyhogy úgy gondolom, ez a dolog a barátokon múlik teljesen, ha engedik, hogy elszakítsa egymástól őket az idő és a távolság, akkor nem is igazi a barátság és annyit is ér.

2016. aug. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk nagyon lassan hullott szét, nem is annyira az egyetem, inkább később a családalapítás miatt. Most 31-32 évesek vagyunk, a legjobb barátnőm még mindig megvan, bár sajnos ritkán találkozunk, mert nagyon messze költöztünk egymástól. Rajta kívül még két lánnyal tartjuk valamennyire a kapcsolatot, de hozzájuk már rég nem kötődöm érzelmileg.
2016. aug. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2016. aug. 23. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!