Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért csinálják ezt? Nagyon...

Miért csinálják ezt? Nagyon bánt, rosszul esik.

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, már lassan 9 éve ismerjük egymást. Az utóbbi 1 évben nagyon megváltozott. Ő nem túl önálló személyiség eddig mindig rám támaszkodott, elválaszthatatlanok voltunk. Gimibe egy osztályba, most az egyetemen egy szakra járunk. Együtt tanultunk, megosztottuk egymással a jegyzeteinket, mindig segítettük egymást.

Kb. 1 éve jobban összebarátkozott egy évfolyamtársunkkal. Nekem vmiért ez a lány a kezdetektől kicsit ellenszenves volt. Ez a lány elég tehetős, nekem viszont nagyon be kell osztanom a pénzem és ezt pl nem érti meg ez a csaj hogy nekem nem telik olyan dolgokra hogy glamour napokon több ezret elverjek mert most akció van. Szóval a barátnőm egyre inkább azt éreztem hogy ehhez a csajhoz egyre jobban kötődik. Amit én egyáltalán nem bántam amíg ez az egész nem ment az én rovásomra.

Az utóbbi időben viszont pár embertől visszahallottam hogy kibeszélnek a hátam mögött, vagy a csaj beszerez egy jó jegyzetet egy tárgyból és azt csak a barátnőmmel osztja meg velem nem. Vagy mindig engem küldenek be egy esti órára hogy jegyzeteljek de ők ezt semmivel nem viszonozzák.

Bocsi hogy hosszú lett. Szóval hogyan viselkedjek velük ezután? Már próbáltam nekik elmondani ezeket de csak kiforgatták a szavaim jól összevesztünk és azt mondták csak én 3rzem így pedig ő nem akar kitúrni. :( nagyon elkeserít ez a helyzet, ennyit ért 9 év barátság?



2016. aug. 26. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A "volt" barátnőd eléggé gyenge személyiség, most derült ki, hogy nem is volt igazán a barátnőd, csak lelki támasznak kellettél neki. Egy igaz barát nem hanyagolna el egy új ismerős miatt.
2016. aug. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az elsö gondolatom az volt hogy beséld meg velük, de ha még azt sem tudod nem tudom mit tudsz tenni. szerinte ha ilyet csinál nem igazi barátnö. szerinte ezt már te is igy érzed, csak nyilván ezt nehéz elfogadni. szerintem keress valaki mást aki nem használ ki, mert ha elvárják hogy helyettük jegyzetelj, és ök ezt nem viszonozzák az kihasználás. tudom hogy nehéz 9 év után ezt elfogadni, és együtt érzek veled, mert velem is volt hasonló..
2016. aug. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Befolyásolható, gyenge jellem a csaj.

Sajnos ennek a barátságnak eléggé úgy tűnik, hogy vége van :( csak kihasználnak.

2016. aug. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Építsd le a kapcsolatot. Felesleges olyanokkal barátkoznod - értsd cs.szned az idődet -, akiknek csak addig vagy jó, míg kell nekik valami.


Nekem is volt ilyen barátnőm, három is. Amikor nekik nyűgjük volt, állandóan én oldjam meg, de mikor szrság volt itthon meg a párommal is szétmentünk, fel sem hívtak - és azóta sem. Kezdetben bántott, aztán rájöttem, felesleges foglalkozni velük.

Addig is nehezen engedtem bárkit is a bizalmamba, azóta pedig senkit. Nem érdekel, szívesen beszélgetek akárkivel akármiről, de ennél többet nem.

2016. aug. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elárulok egy titkot. Az igazbarát mindig is veszélyeztetett faj volt és az is marad. Leegyszerűsítve nagyon ritka.
2016. aug. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!