Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Összekaptunk az egyik barátomm...

Összekaptunk az egyik barátommal, és nem teljesen tudom, hogy most melyikünk is volt a hülyébb/jogosabb. Tanács?

Figyelt kérdés

Nyár elején elég sok helyre mentünk együtt, vásároltunk, beültünk kajálni/inni különböző helyekre. De én egy kicsit introvertáltabb személyiség vagyok, kevésbé szeretek emberekkel beszélgetni (főleg neten), így mire nyár közepére értünk nem írtam vissza neki vagy kétszer. Örültem, hogy végre nem kellett a suliban kötelezően szocializálódnom, beszélgetnem, nevetgélnem, azt csináltam itthon, amit már rég óta akartam, így eltávolodtam a Facebook-tól egy kicsit. A haveromnak van egy nagy szokása: néha függeszti magát onnan, "elegem van most az emberekből" stílusban. Így Instagramon tudtunk volna beszélni csak, de én azt meg nem használom túl gyakran, így nem láttam, mikor egyszer írt. Később írtam neki vissza csak, és akkor azt mondta, hogy kész csoda, hogy válaszoltam. Én csak azt mondtam erre, hogy mivel nem gyakran nézegetem az Instát, így nem vettem észre, hogy küldtél üzenetet; erre ő egy kicsit beharapott, és azt mondta, hogy "ha nem tűnt volna fel, függesztettem magam facebook-ról" - magyarán azt akarta, hogy én ezt vegyem észre, és miatta jöjjek fel Instára megkérdezni, hogy mi van. Most pedig mivel ott sem beszéltünk sokat (mindig elfelejtettem felmenni, mivel az alkalmazás nem küld értesítést, ha üzenetet kaptam) ezért mérges lett rám. Minap elhívtam, hogy menjünk el valahova sétálni, de összekaptunk és azt mondta: "A nyár elejéig jó voltam, amíg kísérgetni kellett mindenhova, mi? Most pedig mikor nekem lett volna szükségem rád, akkor le se szarsz." Én próbáltam neki elmondani, hogy mivel végre nem kellett beszélnem az emberekkel, így nem is tettem meg, és hogy szerettem vele menni mindenfelé, meg beszélgetni. Bocsánatot is kértem tőle, és mondtam, hogy én vagyok a hibás. A végére az sült ki ebből, hogy "Leszarom, ha introvertált vagy. És lehet, hogy ez másik barátnőidnél bevált, de engem nem győzöl meg vele. És most nem várd már el tőlem azt, hogy a nyakadba ugorjak. Meg nehogy már te legyél felháborodva. Én meg a legjobb barátomnak tartottalak, de esküszöm meggyűlöltették velem ezt a szót. (Volt pár nem túl kellemes élménye az emberekkel.) Most meg benned is csalódnom kellett." Tudom, hogy már eddig volt két ilyen "bestfriend" kapcsolata, de mind a kettőnél rossz embert fogott ki. Szerintem túl hamar bízik meg az emberekben, engem is már másfél hónap beszélgetés után már a "bestijének" hívott. (Gyanítom azért, mert addig a közelében nem volt más ember, akinek hasonló lett volna a stílusa, mint neki.) És most azért csalódott bennem ekkorát, mert nem írtam vissza neki Facebook-on, később pedig nem vettem észre, hogy függesztette magát, és nem kerestem fel Instagramon? Úgy vélem, hogyha olyan fontos, szörnyűséges dolog lett volna akkor felhív, vagy mivel nem lakunk túl messze egymástól eljön, vagy valami. Mondtam neki, hogy nem kell, hogy megint puszipajtások legyünk, csak legalább ne legyünk szar viszonyban.


Minap ő hívott el sétálni, hogy beszéljünk. Este hatkor akart találkozni, de az nekem már egy kicsit túl késő volt, így mondtam, hogy nem lehetne inkább négy óra, fél öt körül. Ő erre csak annyit felelt: "Nehogy már nekem kelljen igazodni hozzád.", és a végén nem lett semmi a dologból. Az óta nem beszéltünk.


És most pedig köszönöm, hogy végigolvastad a kisregényem~ Sajnálom, hogy egy kicsit hosszúra sikeredett, de rövidebben nem tudtam volna elmondani. :C



2016. aug. 26. 16:30
 1/5 TR75 ***** válasza:
100%

"Leszarom, ha introvertált vagy."

"Nehogy már nekem kelljen igazodni hozzád."

Ez mindent elmond, szerintem.

2016. aug. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki a barátod akkor a minimum hogy írsz neki valamit, legalább ha nem akarsz vele beszélni annyit hogy "bocs, most szeretnék egyedül lenni egy ideig".


Én haverom is ilyen, suliban jó vagyok neki meg ilyenek, de utána szarik rám. Én is ezt csináltam volna amit ő.

2016. aug. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azért sem írtam vissza neki amúgy, mert rajtam kívül tudom, hogy van rengeteg barátja, így úgy gondoltam volna, hogy nélkülem se marad teljesen egyedül. Természetesen ha tudom, hogy nincs neki más rajtam kívül, akkor visszaírok neki. Pszichológushoz is jár, ahol elmondja minden problémáját (ami miatt egy ideig mérges is voltam, mivel rengeteg dolgot elmondott a sulipszichológusnak, mit nekem nem, holott elvileg akkor már olyannagyonjóbanvoltunk), így feleslegesnek is éreztem volna magam egy kicsit. Nem volt bűntudatom, hogy "szabadságra mentem", mivel rajtam kívül is éppen volt elég haverja, akikkel tudott volna beszélgetni.


Igen, mondjuk ez kicsit védekezésnek hangzott, de nyugalom, tudom magamról, hogy egy nyomi vagyok néha.

2016. aug. 26. 21:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs olyan, hogy "hülyébb" vagy "jogosabb". Amit megtudtok beszélni, megtudtok érteni egymásból, azt megértitek, és aszerint tudjátok kezelni a kapcsolatot.

Ha én elvárok valami nekem-nagyon-fontos dolgot, pl. hogy figyeljenek rám, azt vagy "teljesítik" vagy nem.

Ugyan így fordítva, bármit kérhetnek tőlem mások, (pl. hogy hagyjam békén őket néha), vagy eltudom fogadni, vagy nem.

Pl. én úgy vagyok ezzel, amit leírtál, hogy személy szerint nem szeretek az emberek nyakán lenni. Én is elég introvertált vagyok. Nem terhelek másokat folyton.

De volt úgy, hogy kerestem valakit, aki nem válaszolt/negatívan válaszolt, ami sértően jön le, mintha zavarnám. Kínos helyzetnek tartom, bárhogyan is viszonyulok az illetőhöz. Ilyenkor jó dolog kerülni a vitatkozást, a nekem-van-igazamságot.

Ha tudod, hogy nem jösztök ki annyira jól, akkor ne törődj vele komolyabban.


Teljesen egyetértek azzal, hogy telefonon is felhívhatott volna, ha annyira fontos.


Ez a " "nehogy már nekem kelljen igazodni hozzád" nagyon bunkó, talán meg is érdemli, hogy ne foglalkozz vele. A barátság nem arról kell szóljon, hogy egyik a másikhoz igazodik, hanem ketten egymáshoz, kölcsönösen. Mindenki elmondja a magáét, majd összevetítek azt ami összefértethető. Nincs olyan, hogy valaki eldönti magában , hogy "övé a szó", és onnantól a másiknak nem lehet hozzászólása.

Én undorodom az ilyen gyermeteg "BF" "besszt" címkézésektől, amit leírtál ide őszintén, az mutatja igazán a kapcsolatotok minőséget, nem a címkei. Talán csak dőlj hátra és nézd végig, hogy neki még nagyon sok ilyen "bestije" lesz, és valahogyan mindegyiket fogja sértegetni, ez az ő problémája, ha nem lehet rendesen problémákat megbeszélni vele.

2016. aug. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsánatot kértél meg minden és még mindig ilyen lekezelő? Hát akkor vessen magára ha ennyit vergődik ezen.. Ha nem ért meg, akkor ő nem jó barátnak.. Igazad van, ha annyira fontos és nagy dolog lenne akkor átmegy, felhív vagy ilyesmi, de nem kell azon vergődni, hogy nem írsz vissza egy közösségi oldalon amiről gondolom ő is tudja hogy leszarod.
2016. aug. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!